Rajapäev

Teeme rahvale show'd ka!

Kas osaleksid rajapäeval?

Jah
28
74%
Ei
1
3%
Ei tea vee, oleneb kas auto saab liikuma selleks ajaks
9
24%

Total votes: 38

Kermo

Rajapäev

Post by Kermo » 04 Oct 2015, 19:11

Kuna osadel klubilistel kannatab autodega lausa rada nühkida siis mõtlesime Tiimiga et korraldaks teile rajapäeva. Arvatavasti oleks tegemist Rapla kardirajaga ja aeg oleks Kevadel. Mõtlesin et teen siia küsimustiku, paljud huvitatud oleksid.

Toivoku

Re: Rajapäev

Post by Toivoku » 04 Oct 2015, 20:05

tulen kasvõi seitsmesega proovima :D aga tahaks sõita :D

siimuu

Post by siimuu » 04 Oct 2015, 21:00

Ideaalis võiks toimuda auto24ringil, kuid seal ilmselt renditasu teisest klassist. Ja rada ka küllaltki pikk, et päev otsa küll ilmselt nühkima ei vaevuks. :D

Toivoku

Post by Toivoku » 04 Oct 2015, 21:48

siimuu wrote:Ideaalis võiks toimuda auto24ringil, kuid seal ilmselt renditasu teisest klassist. Ja rada ka küllaltki pikk, et päev otsa küll ilmselt nühkima ei vaevuks. :D

mu arust see 20 eurot tunni eest ei ole palju, üle selle niikuinii ei jaksaks sõita.

Kapsu

Post by Kapsu » 04 Oct 2015, 22:19

see ei oleks siis enam rajapäeva korraldamine ka, vaid lihtsalt koos sõitma minemine. :P

siimuu

Post by siimuu » 05 Oct 2015, 01:37

Mo meelest ka ei ole palju. Lisaks on rada võrreldes Rapla rajaga oluliselt kiirem, mistõttu saab ilmselt parema fiilingu.
Teisest küljest jällegi on Rapla rada esimese rajapäeva mõistes üsna ookoo koht, kus kätt harjutada. Peamine siiski, et saate omale ühisürituse.

Kui mõnele tulevase hooaja Mannergute Mõõduvõtule kogunetakse, siis tasuks mõelda enne ürituse algust raja broneerimisele. Saab seal ka kütta tunnikese-kaks. :mrgreen:

Kermo

Post by Kermo » 05 Oct 2015, 06:51

Lisaks on Audrus 20€ tund kui rada on vaba. Suvisel ajal vist pole seal ühtegi nädalavahetust kus ei toimuks mingit üritust.

Ma arvan ka et saab esimesed korrad Raplas hakkama, siis vaatame edasi.

Kapsu

Post by Kapsu » 05 Oct 2015, 09:23

siimuu wrote:Mo meelest ka ei ole palju. Lisaks on rada võrreldes Rapla rajaga oluliselt kiirem, mistõttu saab ilmselt parema fiilingu.
Teisest küljest jällegi on Rapla rada esimese rajapäeva mõistes üsna ookoo koht, kus kätt harjutada. Peamine siiski, et saate omale ühisürituse.

Kui mõnele tulevase hooaja Mannergute Mõõduvõtule kogunetakse, siis tasuks mõelda enne ürituse algust raja broneerimisele. Saab seal ka kütta tunnikese-kaks. :mrgreen:

sõitsid mannergutel praegugi juba, kes tahtis. aga mõelge nüüd niimoodi. Raplas saame terve raja + raja ees oleva platsi enda kasutusse. Teeme seal mis tahame - grillime chillime, mängime mussi, teeme võistlusi jne. Nagu ma aru sain, siis on olemas ka mingid GPSid ajavõtuks. Audrus 20 euri tähendab, et sa pead sõitma 1h jooksul ära oma sõidud ja kõik. Raplas mine sõida 10 ringi, oota 2h ja sõida veel 10 ringi kui hing soovib. Pealegi saad sa 20 euri eest audrus ainult rajale - kellel pole kiivrit, maksab lisaks 7 eur ja ajavõtu eest teine samapalju veel?

Kermo

Post by Kermo » 05 Oct 2015, 11:59

Kõige parem on see kui peale teist ringi lõdvik lendab ja 54minutiga ära ei remondi :D :D

Meinuuu

Post by Meinuuu » 05 Oct 2015, 20:56

pm võiks ju see olla nö Puhvaika Maika vastu vahetus.... oleks kevade esimene suurem kokkutulek ja ka väike võidusõit ;)

Tormi S

Post by Tormi S » 05 Oct 2015, 22:24

Kevade alguse ürituseks oleks see eriti chill ! Autodelt ämblik silindrist välja! 8-)

Jorgen

Post by Jorgen » 05 Oct 2015, 22:26

Viimane kord kui Kaspariga Audrus shotgunnida sain ja korra hiljem 86ga ise sõita sain olen tagaveolisi manuaale nillinud ja nüüd kõik tahavad järsku rada ka sõita. Fakk juu :D

Rajareits

Post by Rajareits » 05 Oct 2015, 22:31

Kapsu wrote:Pealegi saad sa 20 euri eest audrus ainult rajale - kellel pole kiivrit, maksab lisaks 7 eur ja ajavõtu eest teine samapalju veel?

Kuidas sama asi Raplas käiks? :P

Kapsu

Post by Kapsu » 06 Oct 2015, 11:45

Rajareits wrote:
Kapsu wrote:Pealegi saad sa 20 euri eest audrus ainult rajale - kellel pole kiivrit, maksab lisaks 7 eur ja ajavõtu eest teine samapalju veel?

Kuidas sama asi Raplas käiks? :P

Kiivri küsimus jääb, aga usun et klubi peale nii palju kiivreid ikka leiame, et see, kes rajal, saab kelleltki laenata. Nagu ma teistega jutustades aru sain, siis on olemas GPS seadmed, millega saab aega võtta.

tns1

Post by tns1 » 06 Oct 2015, 12:23

Mul on juba nt. 3 kiivrit...

Iseneenest ilmselt oleks isegi käpp sõitma. Rapla rajal ainult vähe kiirema autoga kole igav sõita. Toitsi autoga võiks rahulikult 2. käigu stardis sisse panna ja rohkem vahetama ei peakski...

Kermo

Post by Kermo » 06 Oct 2015, 12:34

tns1 wrote:Iseneenest ilmselt oleks isegi käpp sõitma. Rapla rajal ainult vähe kiirema autoga kole igav sõita. Toitsi autoga võiks rahulikult 2. käigu stardis sisse panna ja rohkem vahetama ei peakski...

Nii on Tõnis aga ma olen enam kui kindel et esimeseks ürituseks sobib. Saavad ka mehed teada mis juhtub peale kolme agresiivset ringi rajal autoga. Küll kaovad pidurid, küll sidurid ja küll jahutus. Kui esimesed korrad auto vead välja toodud siis tasub alles suurema raja peale minna.

OT: Isegi natukene sportlikuma Mx5el suutsin raplas ära kaotada kõik need kolm asja. :D :D

Rajareits

Post by Rajareits » 07 Oct 2015, 18:53

Kermo wrote:
tns1 wrote:Iseneenest ilmselt oleks isegi käpp sõitma. Rapla rajal ainult vähe kiirema autoga kole igav sõita. Toitsi autoga võiks rahulikult 2. käigu stardis sisse panna ja rohkem vahetama ei peakski...

Nii on Tõnis aga ma olen enam kui kindel et esimeseks ürituseks sobib. Saavad ka mehed teada mis juhtub peale kolme agresiivset ringi rajal autoga. Küll kaovad pidurid, küll sidurid ja küll jahutus. Kui esimesed korrad auto vead välja toodud siis tasub alles suurema raja peale minna.

OT: Isegi natukene sportlikuma Mx5el suutsin raplas ära kaotada kõik need kolm asja. :D :D

Üldse ei mõtle midagi pahasti, aga tööga seotult olen aru saanud et kõik need asjad juhtuvad neil, kes sõita ei oska/julge.. :D
Tegu siis pigem võistlusautodega.

Aga Rapla on kindlasti autole rohkem kahjulik kui Sauga.. :)

Kermo

Post by Kermo » 07 Oct 2015, 22:35

Rajapäeva mõte oleksi ju neile anda võimalus kes ei oska/julge. Lisaväärtus on see et mingi nädala liikled linnas väga rahulikult. :D :D

Toivoku

Post by Toivoku » 08 Oct 2015, 00:08

rapla on alustuseks väga hea, sest ma ei tahaks teada mis oleks juhtunud kui mul pidurid oleksid ära kadunud siis kui ma mingi 160nega kuskil sirgel olin :D

tns1

Post by tns1 » 09 Oct 2015, 11:25

Probleemid tekivad puudulikust ettevalmistusest. Tavalise DOT4 pidurdab Saugal ükskõik mis autoga keema. Jahutussüsteem saab topeltkoormust kuna koguaeg on WOT ja sidur kaob enamustel autodel piduriga samaaegselt, ühe vedeliku pealt ju :!: :!:

Rapla rada piduritele koormust ei valmista, üle tasuks vaadata jahutus, õlitase kindlasti maksimumi kallata ja rehvirõhud ning olukord üle vaadata. Kiirused on väiksed ja kurvid teravad, niiet söövad rehviservi hästi.

Rajareits

Post by Rajareits » 09 Oct 2015, 22:39

Toivoku wrote:rapla on alustuseks väga hea, sest ma ei tahaks teada mis oleks juhtunud kui mul pidurid oleksid ära kadunud siis kui ma mingi 160nega kuskil sirgel olin :D

Ära muretse, see nii "laksust" ei käi..

Toivoku

Post by Toivoku » 09 Oct 2015, 22:55

Mul kahjuks kadusid täiesti ära, noh 0 nagu oleks leke olnud ja seda õnneks siis kui rajalt maha keerasin. LEke puudus ja 2 tunnipärast oli tuim pedaal olemas jälle. aga anname andeks ,tegemist 79a autoga ka :D

Tanel

Post by Tanel » 10 Oct 2015, 18:30

Sain Raplas sõita täna kahe väga kiire aparaadiga. Ei ütleks küll, et igav oleks olnud :D Rada oli koonuste paigutusega aeglasemaks isegi tehtud. Ühel pillil kadusid esipidurid ka ära ja ühe kodaniku sõit lõppes läbi rehvide põllu peal. Toitsi ja Kermo jutt siin, pluss tänane keiss paneb mõtlema, et seal mingi pidurineedus peal :D

Rajareits

Post by Rajareits » 10 Oct 2015, 21:19

Toivoku wrote:Mul kahjuks kadusid täiesti ära, noh 0 nagu oleks leke olnud ja seda õnneks siis kui rajalt maha keerasin. LEke puudus ja 2 tunnipärast oli tuim pedaal olemas jälle. aga anname andeks ,tegemist 79a autoga ka :D

Täiesti laksust kadusid ära? :?
Enne üldse aru saada polnud, et pedaal pehme?

Toivoku

Post by Toivoku » 10 Oct 2015, 21:36

Rajareits wrote:
Toivoku wrote:Mul kahjuks kadusid täiesti ära, noh 0 nagu oleks leke olnud ja seda õnneks siis kui rajalt maha keerasin. LEke puudus ja 2 tunnipärast oli tuim pedaal olemas jälle. aga anname andeks ,tegemist 79a autoga ka :D

no veits nagu noh tuimemaks läksid pidurid ja siis kui viimanekurv ennem maha keeramist siis oli veel midagi ja kui aiast sisse sain siis olid 0 :D

Rajareits

Post by Rajareits » 10 Oct 2015, 22:06

Toivoku wrote:
Rajareits wrote:

no veits nagu noh tuimemaks läksid pidurid ja siis kui viimanekurv ennem maha keeramist siis oli veel midagi ja kui aiast sisse sain siis olid 0 :D

No siis ikka oli ju aru saada.. :D
Aga nii igaks juhuks, tavaliselt enam seal sirge lõpus mahapidurdust täiega ei tehta, kui maha tullakse. Seda siis rinka autodega. Tänava omadega võiks veel varem jahutama hakata, või siis lihtsalt territooriumilt kasvõi minema sõita jahutamiseks.. ;)

Toivoku

Post by Toivoku » 11 Oct 2015, 10:38

Ei pidurdanudki täiega seal suure hoopealt, aga noh jahutusringi ei oleks enam saanud teha kuidagi :D

Edirty

Post by Edirty » 11 Oct 2015, 14:32

Idee on hea. Raplas oleks väga chill. Võimalik koht oleks veel Tabasalu ka, aga Rapla sobiks ilmselt suuremale rahvale. Kõigil sama maa autot koju pukseerida :D
Autole muidugi suur rada parem. Audrus aeglase autoga pidurdamist vähe ja sirgetel jahutab korralikult.

Zenki

Post by Zenki » 12 Oct 2015, 11:47

Ma tõesti ei tea, mida Te enda piduritega seal rajal tegite. Meil mannergul oli tavaline DOT4 sees, ees mingid lambi klotsid ja ajastu kohased kettad. Sirgetel saime kiiruseks pea 160mend. Kestis 4 tundi raiumist ja polnud kordagi probleeme pidurite kadumisega.

Toivoku

Post by Toivoku » 12 Oct 2015, 12:34

Zenki wrote:Ma tõesti ei tea, mida Te enda piduritega seal rajal tegite. Meil mannergul oli tavaline DOT4 sees, ees mingid lambi klotsid ja ajastu kohased kettad. Sirgetel saime kiiruseks pea 160mend. Kestis 4 tundi raiumist ja polnud kordagi probleeme pidurite kadumisega.

mis autoga tegu? no sul oli pikemal sirgel pea 160, mul oli 2 kohas 4 piirajas :D ja noh kuna pole varem väga rinkal sõitnud siis vast ei osanud õigesti pidureid kasutada :D

tns1

Post by tns1 » 13 Oct 2015, 15:48

Mannergutel saime isegi sõita tavalistega, kuna mannergud on paljupalju aeglasemad. Kiirematel küll oli kõigil pärisvedelik, sest kadus muidu pidur ära.

callaway

Post by callaway » 13 Oct 2015, 17:40

Tõnis, meil oli ka lõpuks tavaline ja racing segamini. Racing õli on ülekaalus. Klots ja asjad tõesti stock.

siimuu

Post by siimuu » 08 Mar 2016, 15:58

Mis sellest ideest saanud on? Kas on plaanis miskit?

Kapsu

Post by Kapsu » 08 Mar 2016, 17:00

Võiks teha küll see suvi, aga ma arvan, et seda organiseerida praegu on väga liiga vara.

daqqer

Post by daqqer » 14 Jun 2016, 15:57

Mina olen käpp kui toimub midagi sellist.

Kui Raplasse tahate minna võin raja broneerida.
Muidu Tabasalu ka minupoolt OK.

Ken

Kapsu

Post by Kapsu » 03 Oct 2016, 15:12

Muide on mingi plaan minna 9. oktoober (pühapäev) audrusse. Organiseeriad ei vaevu siin jagama infot :( :( :(

Tanel

Post by Tanel » 03 Oct 2016, 16:38

On ikka rumalad korraldajad :?

Aga jah, nii on - 9ndal rajale, täpsemalt siin (eventide all): https://www.facebook.com/groups/kruiis/

Jorgen

Post by Jorgen » 06 Oct 2016, 16:46

Täna? Tuleks ka oma uue rimakaga.

biits

Post by biits » 06 Oct 2016, 17:07

Jorgen wrote:Täna? Tuleks ka oma uue rimakaga.

Tahad täna rajale või silla alla minna? :D

Jorgen

Post by Jorgen » 06 Oct 2016, 17:08

:D :D
Tavaliselt see teema alati viimane. Mähis