[20. AUG] Low as Bass (Läti)

Teeme rahvale show'd ka!
AnvarV

Re: [20. AUG] Low as Bass (Läti)

Post by AnvarV » 20 Aug 2016, 00:46

Donald wrote:Riias on tee täitsa putsis, jõudu teile.

Kinnitan fakti.

Jorgen

Post by Jorgen » 20 Aug 2016, 06:09

RUF wrote:
Jorgen wrote:
Toivoku wrote:Trama nii tahaks ka tulla, tõsiselt raisk :(

Ära muretse, ma homme tööle ja nutan et minna ei saa. Selline tunne, nagu pool LowLiferit otsustas Lõunamaale minna :D

Igatsed mind?

Sind (ja su kompressorit).
Tanel võta kokku end.

RUF

Post by RUF » 20 Aug 2016, 07:45

Oleme z3, aga kompressor on pagassis.

RUF

Post by RUF » 21 Aug 2016, 12:45

Eesti võitis!!!

Kristjan_R

Post by Kristjan_R » 21 Aug 2016, 13:42

RUF wrote:Eesti võitis!!!

Kust see vastasvõistkond pärit oli?

sannualliksaar

Post by sannualliksaar » 22 Aug 2016, 08:40

Donald wrote:Sannu, kus oled, kohe on minek ju?!

I had to make moneyyy :(

Andreas

Post by Andreas » 22 Aug 2016, 13:18

Minumeelest oli üritus väga tuus ja ei kahetse, et sai mindud üldse ja eestlasi oli kohal päris palju.

Mõned pildid, mis leidnud, kui keegi veel miskit teab võiks ka siia postitada.

https://www.facebook.com/janis.dabolins ... 380&type=3

https://www.facebook.com/ricards.suskov ... nref=story

loffa

Post by loffa » 22 Aug 2016, 14:29

Kahju et tulla ei saanud, mõned väga vägevad masinad paistavad piltidel :(

Aga mis värk sellega on, et osad autod on täiesti stock fitmentiga? :lol:

siimuu

Post by siimuu » 22 Aug 2016, 15:06

Pilte vaadates, siis tundub, et ei olnud piisavalt suurt huvi ainult madalate autode poolt, seega tuli ka teisi võtta. Nädal enne üritust saadeti isegi mulle personaalselt kiri, et ka osalema tuleksin. Eelmine aasta regasin & sain, aga ei läinud. Lisaks on lätlastel see rahateema ka, vähemalt eelmine aasta pidi maksma osaleja osalemistasu, et autoga näitusealale saada. Üritavad võimalikult suurt summat per event kokku saada. Ehk mõni kommenteerib, kas ka sellel aastal oli nii?
Isiklikult stock fitmenti pahaks ei pane, põnev on ikka vaadata teistsuguseid autosid ka nagu see 911 jne, kuid iseasi jah, kas päris tavalise vana originaalkõrgusel GSi koht ikka on seal?
Samas, mida rohkem ja erinevamaid stiile välja paned, seda suurem on ka tõenäoliselt publikuhuvi, kuna vaadata rohkem. Lisaks paistab ju kõrgete autode vahelt hästi välja aspekt, kui oluline lisa see koiloover ikka on. :mrgreen:

Asko

Post by Asko » 22 Aug 2016, 15:20

10euri oli osalemine aga sellest said natuke nänni ka ja mina jäin rahule!

AnvarV

Post by AnvarV » 22 Aug 2016, 16:01

loffa wrote:Kahju et tulla ei saanud, mõned väga vägevad masinad paistavad piltidel :(

Aga mis värk sellega on, et osad autod on täiesti stock fitmentiga? :lol:

Arvestades Riia teid siis need vennad peaks autosid veel kõrgemale tõstma. :lol:

Üritus oli cool!

RUF

Post by RUF » 22 Aug 2016, 16:55

Kõik teised näitused peale Stancesti on osalemistasuga. Ja võiks ka Stancest olla!

h4rz

Post by h4rz » 22 Aug 2016, 17:00

Mis siis koju toodi? 8-)

Donald

Post by Donald » 22 Aug 2016, 17:02

Palju head Läti õlut.

Kapsu

Post by Kapsu » 22 Aug 2016, 18:48

RUF wrote:Kõik teised näitused peale Stancesti on osalemistasuga. Ja võiks ka Stancest olla!

Nõus

Aa ja riia teed. Mida perset. Isegi mingi troll pani mulle täistuled peale, sest jäin ette.

Jorgen

Post by Jorgen » 22 Aug 2016, 18:54

RUF wrote:Kõik teised näitused peale Stancesti on osalemistasuga. Ja võiks ka Stancest olla!

Nõus, mingi 5-15€ maksta selle eest, et tuleks korra aastas suurepärane üritus on poisike selle kõrval, mis raha autode peale kulub.

loffa

Post by loffa » 22 Aug 2016, 19:26

Riia teed on täiesti jõhkrad. Na viimati käisin Grand Cherokeega ja mul oli sellega sõites ka mõnes kohas tunne, et mõni ratas võib aukudes ära kaduda. :lol:

Ollu

Post by Ollu » 22 Aug 2016, 20:34

Jorgen wrote:

Nõus, mingi 5-15€ maksta selle eest, et tuleks korra aastas suurepärane üritus on poisike selle kõrval, mis raha autode peale kulub.

Mina pole nõus. Kui olen sitaks raha auto alla pannud,miks peaks veel maksma selle eest et seda näidata, olgugi et see summa sümboolne, aga asi mu arust põhimõttes.

Aga tubli töö kutid. Naiss et midagi koju toodi ja esindus oli eeskujulik. Kahju et endal vahele jäi :(

RUF

Post by RUF » 22 Aug 2016, 20:59

Ollu wrote:
Jorgen wrote:

Mina pole nõus. Kui olen sitaks raha auto alla pannud,miks peaks veel maksma selle eest et seda näidata, olgugi et see summa sümboolne, aga asi mu arust põhimõttes.

See on pigem garantii, et inimesed pseudo põhjustel tulemata ei jätaks ja korraldajatel pärast sitt majas ei oleks. Summa võib olla väga sümboolne. Võtku seda kui toreda ürituse sponsoreerimist.

siimuu

Post by siimuu » 22 Aug 2016, 21:19

Lõpuks ometi on tekkinud sel alal kaasamõtlejaid. Peale Stancest 2015 ütlesin samuti, et festivali alale autodele võiks kehtestada piletihinna, kuid siis lükati samuti see idee tagasi.
Oleme täna olukorras, kus pealtvaatajatele piletihinna kehtestamisel on publiku huvi küsitav. Kahjuks aga ei vii selliste põhimõtete rakendamine, et miks peaksin maksma auto näitamise eest, mitte kuskile.
Mina arvan jätkuvalt, et 5-20 eurose piletihinna kehtestamine auto näitamise eest ei vii mitte kedagi pankrotti, isegi kui auto täiustamisele ja ehitamisele kulub utoopiline kogus raha. Tõsine huviline sellepärast juba tulemata ei jäta.

Või siis võtke sedapsi, et klubi liikmemaksu meil nkn ei ole, ürituse vastu on suur meediahuvi, mis tähendab ülesvõtteid oma autost jne, mille eest nkn maksma ei pea jne. Seega oleks igati mõistlik. Kõiki siinseid ühendab üks hobi. Ala edasi arendama ja huvitavamaks muutmise eest ei peaks võitlema üksikud, vaid seda võiksime teha me kõik.

Ürituste korraldamine koos koha rendi, foorumi töös hoidmine jms LL seonduv tahab saada raha ja pigem küsida siis juba seal & saada ka see raha, kui loota aasta lõpus issanda armule ja küsida foorumi kaudu annetusi. Saage aru, et ega korraldajad seda siis oma tasku ei pista.

Jorgen

Post by Jorgen » 22 Aug 2016, 21:29

Ollu wrote:
Jorgen wrote:

Aga tubli töö kutid. Naiss et midagi koju toodi ja esindus oli eeskujulik. Kahju et endal vahele jäi :(

Sa käid üritustel ainult selleks, et oma autot näidata? Mul ausalt öeldes see kõige viimasem asi Stancesti ja muude ürituste juures. Aga noh, võibolla ongi asi selles et kes ehitab autot endale ja kes teistele. Arvestades mis töö, aeg ja nuss selliste ürituste korraldamiseks läheb, siis minu jaoks sümboolne summa maksta on poisike.

Donald

Post by Donald » 22 Aug 2016, 21:53

Sul muidugi lihtne, teel näitusele võtad kliendi peale ja korras.

RUF

Post by RUF » 22 Aug 2016, 22:04

Jäi oluline asi mainimata. Olgugi mis piltidelt näha on, siis võrreldes eelmise aastaga oli väga äge üritus.

Toivoku

Post by Toivoku » 22 Aug 2016, 22:48

RUF wrote:Jäi oluline asi mainimata. Olgugi mis piltidelt näha on, siis võrreldes eelmise aastaga oli väga äge üritus.

MIs sela piltidel siis nii halvasti on,et võisk eeldada ,et ei olnud äge?

Kapsu

Post by Kapsu » 22 Aug 2016, 23:11

Ollu wrote:
Jorgen wrote:

Sest et sulle antakse võimalus oma hobiga tegeleda. Miks mina pean tõmblema selle pärast aasta aega et läbi ussimunni toetajaid leida ja lõpuks selle ise omast taskust kinni maksma, et sina oma autot näidata saaks? + piletite puhul on võimalus teha üritus kordades kvaliteetsemalt, sest eelarve oleks kordades suurem. Kui järgmise aasta üritus ka minu käe all toimuma saab, siis on pilet kindel. Ja välismaa üritused on näidanud et ei jää selle pärast tulemata ei autod ega ka inimesed.

Toivoku

Post by Toivoku » 23 Aug 2016, 00:06

Ja lähebki selleks 'ära,et "ma tahan raha saada selle eest,et ma teen midagi"
Kes selle võimaluse annab sulle/mulle oma hobidega tegeleda? Keegi siit klubist annab loa,et jah võid oma auto madalaks lasta ja veljed alla osta? :O
Vbla ei tea ma asjast sittagi, aga mis selle aasta ja eelmise aasta tasuta üritustel siis nii väga kehvasti ja ebakvaliteetne oli? See,et vihma sadas ja tuulpuhus? Paratamatult on tegemist eestiga kus ei saa ilma tellida. Samas esimene aasta ju oli kena päike.
Eks sellel raha asja vaidlemisel siin foorumis vast väga pointi pole ja peate selle asja laksama juhatusega hääletusele, aga nagu ikka, yks asi viib järgmiseni ja siis tuleb juba mingi klubimaks jne.

siimuu

Post by siimuu » 23 Aug 2016, 00:34

Toivo, Sa oled vist pikast tööpäevast väsinud ehk tahtsin öelda, et Sa ilmselt saa praegu aru. :D

Kaspar väljendas, end võib olla natuke järsult, kuid keegi ei räägigi, et möödunud üritustel midagi viga oleks olnud või midagi halvasti oleks, vaid kokkuvõtvalt, siis ei saa jääda samale tasemel vegeteerima ja lootma iga aasta 100% "kellegi" abile.
See piletiraha ei oleks ju kellegi töötasu, vaid abi-edasiarendus klubile.

Mina ei saa aru, et Lätti olete nõus sõitma ja maksma kütust ning sealsetele vankadele osalustasu, mis kokkuvõttes reisimaksumusena läheb kordades rohkem maksma kui kohapealne üritus piletiga, kuid oma klubi sünnipäeva 5-20-eurone pilet tapab ära. Noo weird. :mrgreen:

Silkx

Post by Silkx » 23 Aug 2016, 01:19

Kui edaspidi tasuta on siis mina ei osale!

Ollu

Post by Ollu » 23 Aug 2016, 07:05

Ei ma ei käi selleks, et autot näidata, terve ürituse melu on see miks käia, samuti roadtrip ise pikema reisi puhul. Ilmselgelt ei jätaks ka tulemata kui olekski pilet oleks. Lihtsalt minu silmis natuke jabur, et inimessed kellele see suunatud on, neile on tasuta ja inimesed kes samamoodi oma auto välja panekuga ürituse kordaminekule kaasa aitavad peavad maksma, mitte et see parem oleks et publikul pilet oleks.

Kõik.chill ühesõnaga. Tulemata ei jätaks.

Kapsu

Post by Kapsu » 23 Aug 2016, 07:49

Ma ei leia et ma kuskil liialt järsk oleks olnud. Pilet ei oleks selleks et mina tahan midagi saada vaid selleks et oleks olemas vahendid mille eest üritus korraldada. Miks te aru ei saa kui suur töö see on saada küsimise peale inimestelt mitu tuhat eurot kokku? Hetkel olen mina ikka veel miinustes selle ürituse pärast ja samamoodi Kermo. Miks peame meie selle omast taskust kinni maksma kui see oleks võimalik ära jagada kõikide osalejate vahel? Mina olen samamoodi osaleja ja maksan oma osa nkn kinni. Ja mina leian et kõigile peaks olema pilet nii osavõtjatele kui rahvale.

Edvin

Post by Edvin » 23 Aug 2016, 08:15

Võin samuti maksta. Tükki küljest ei võtaks.

Cpstuning

Post by Cpstuning » 23 Aug 2016, 09:22

Arvestades kui mõistlik kogu Läti üritus oli, siis igati sümboolsed tasud nii pealtvaatajale, kui osalejale. Järgmine aasta võiks kindlasti Stancestil vähemalt osalemistasu olla, saab lõppkokkuvõttes veel kõvema ürituse ja elamuse! ;)

RUF

Post by RUF » 23 Aug 2016, 10:01

Lühidalt õeldes, miks peaks Kaspar, Kermo ja Tanel (võibolla keegi veel) üksi terve ürituse kinni plekkima? Seda saab ju teha kamba peale... Korralike üritusi ei saa teha tasuta!

Selle asemel, et miks ma pean maksma, võiks mõelda nii, et vohh, tänu minu abile on see kõik võimalik. Ja kui sa sellest üritusest osa võtad, siis sa järelikult naudid seda...

Ning lisaks jällegi, mida keegi teine puudutanud ei ole.. Kui sa oled ürituse eest eelregistreerimmisega näiteks oma 10 euri üle kandnud. Siis sa ei mõtle hommikul, et tra sitt ilm, ma ikka ei viitsi minna.

Jorgen

Post by Jorgen » 23 Aug 2016, 10:11

Kõik taolised üritused Euroopas ja USAs küsivad 5-20 rahaühikut vastavalt valuutale. Nii osalejatelt kui pealt vaatajatelt. 3-5 inimest tõmblevad terve aasta omast vabast ajast et kõigile üritus meelepäraseks muuta ja eelmise aasta taset veel tõsta. Ja nagu mainiti, siis on tehniliselt viimased 2 aastat need isikud selle asja oma taskust kinni maksnud. Väga enesekeskne ja nõme suhtumine, et miks ma peaks maksma mingi summa et oma autot näidata. Ega see polegi palk kellegi taskusse vaid ühine panus meie hobi ja ürituste edendamiseks.

RUF

Post by RUF » 23 Aug 2016, 10:34

Kas Freshfitil Soomes üldse mingi 40 euri osavõtt ei olnud?

dcshoes

Post by dcshoes » 23 Aug 2016, 10:41

Kas mitte ei olnud olukord selline et Lowlifer ei tohi rahalisi yritusi teha ? Vähemalt kuna 2015 kui ma pakkusin ja raakisin kas siin foorumist või kellegiga näost näkku siis öeldi mulle et kuskil reeglites on sellele asjale ei tohi teha tasulised üritused vms .

Minu poolest on kah pigem rahaline sissepääs ja osalejatele . Siis võimalik seda üritust teha kah suuremalt ja laiemalt ja ägedamaks .

Silkx

Post by Silkx » 23 Aug 2016, 11:55

h4rz wrote:Mis siis koju toodi? 8-)

Kuna leidub inimes kes ei kasuta fb või instagrami siis koju toodi "Best static"

Jarmo

Post by Jarmo » 23 Aug 2016, 13:21

RUF wrote:Ning lisaks jällegi, mida keegi teine puudutanud ei ole.. Kui sa oled ürituse eest eelregistreerimmisega näiteks oma 10 euri üle kandnud. Siis sa ei mõtle hommikul, et tra sitt ilm, ma ikka ei viitsi minna.

See oli ka korraldajapoolses kirjas kirjutatud, et see väike osalustasu on vajalik motivatsioonimeede, sest eelmisel korral mitmed kaluid olla viimasel hetkel alt ära hüpanud ja tulemata jätnud. See aga omakorda tähendab vähem osalejaid, seega vähem huvitavat vaatamist publikule, see aga omakorda pikas perspektiivis tähendab tulevikus vähem publikut.
Kui osalejad ei torpedeeriks üritust oma nii kergekäelise althüppamisega, siis poleks vaja ka sellist meedet sisse viia.

Sellise väikse mastaabiga üritused on ju nagunii suuremaltjaolt heategevusprojekt, sest ilmselt pea kõik sissetulekud lähevad ürituse korraldamisega seotud kulude katmiseks. Kui üldse tulebki sissetulekutest kulude katmiseks piisav summa kokku.
LAB-i näite puhul siis on kuludeks vähemalt ruumi rent, helitehnika ja -tehniku rent, piletimüüjate töötasud (inimtööjõudu võibolla õnnestub ka vabatahtlikkuse korras kaasata), reklaamitrükk, käepaelad; kaelakaartide, auto peeglikaartide, võtmehoidjate, kleebiste, auhindade jne tootmine-soetamine pluss veel igasugused muud momendid. Rääkimata veel kogu sellest ajakulust mis sellise asja korraldamiseks läheb.
Stanceestil ilmselt laias laastus sama, v.a. piletimüüjad (siiani).

Kes ise ei ole korraldanud selliseid asju, see paraku ei saagi aduda kogu seda raha-, aja- ja energiakulu, mis sellise tegevuse alla läheb. Aga võiks vähemalt proovida aduda, sest alternatiiviks on see, et üritusi ühel hetkel enam ei ole, sest korraldajad lihtsalt füüsiliselt ja finantsiliselt lõpuks ei jõua üleval pidada seda kõike.

Üritus ise oli tore ja käiks veelgi. Õnneks tehakse Riias kõvasti teetöid, ehk läheb selles osaski asi paremaks, mõnel pool vähemalt. Kuuldavasti mõned osalejad jäid ka Riia teede ohvriks.
Tagasiteel Eestisse lõpetas kaugutulelüliti koostöö ja pärast Pärnut pääsesime napilt kitsest. Vana hea.