[2.-4. JUN] BigMeet, Soome

Teeme rahvale show'd ka!
Toivoku

[2.-4. JUN] BigMeet, Soome

Post by Toivoku » 06 Feb 2017, 14:20

Meil vast järjekordselt minek, hetkel panen 3 tuba kinni, kui tuleb vajadus rohkemate järgi eks siis üritame veel mõned orgunnida, üldiselt peaks kõik ära mahtuma kenasti.
Image

Hetkel siis minek:
Aigi, Toivo ja 2 last :)
Ronald Sirli ja 1 päkapikk
Mattias ja pruta
Olari ja Anett
Muks ja Sebastian
ANdreas +1
Last edited by Toivoku on 23 Apr 2017, 22:36, edited 3 times in total.

emmure

Re: BigMeet 2-4.06.17

Post by emmure » 07 Feb 2017, 01:33

Mina kaa mina kaa :D

RUF

Post by RUF » 07 Feb 2017, 09:42

Nagu ma aru saan, siis toimub samas kohas?

Toivoku

Post by Toivoku » 07 Feb 2017, 09:53

RUF wrote:Nagu ma aru saan, siis toimub samas kohas?

JEP jämil.

Toivoku

Post by Toivoku » 09 Feb 2017, 10:21

Toivoku wrote:
RUF wrote:Nagu ma aru saan, siis toimub samas kohas?

JEP jämil.

Hetkel on igatahes 6 tuba mul kogematta bronnitud, 3 siis hommikusöögiga ja ja 3 siis ilma :D ehk siis 3 tuba restoga majas ja 3 tuba siis selles veidikene uuemas majas.

Toivoku

Post by Toivoku » 03 Mar 2017, 14:56

1 tuba veel vaba :)

emmure

Post by emmure » 05 Mar 2017, 02:40

Kumma ma sain?

Toivoku

Post by Toivoku » 06 Mar 2017, 23:03

emmure wrote:Kumma ma sain?

Ega seal erilist vahet ei ole, ühes pn hommiku söölk teises mu arust polnud. Hinnad olid mu meelest samad, oli äkki 160 tuba terveks nvks.

Toivoku

Post by Toivoku » 23 Apr 2017, 22:36

toad täis , kes veel tulla tahab peab klapitama, sest kõik kohad hotellides ja majades on täis, varjant on veel telkida.

Edit:
Kas oleks rahvas huvitatud 1 kuupäeval minemisest ja väikesest eraldi grillist tsillist ja siis järgmine päev alles sihtkohta sõitmisest? ööbimine oleks kämpades järve ääres.

Andreas

Post by Andreas » 24 Apr 2017, 00:27

Koos oleks kindlasti ässam trippida, aga ise pole kindel kas saaksin päev varem minna.

muks

Post by muks » 24 Apr 2017, 07:08

Andreas wrote:Koos oleks kindlasti ässam trippida, aga ise pole kindel kas saaksin päev varem minna.

Täpselt sama mõte, vb kannataks varem minna vb mitte, oleneb ka mis kellase laevaga minek oleks 1.06

Toivoku

Post by Toivoku » 24 Apr 2017, 10:19

NEljap minek oleks siis vast mingi hommikuse alevaga ei läheks vaid pigem sellise peale lõunasega.

Toivoku

Post by Toivoku » 28 May 2017, 22:12

nii , minek on ikkagi siis reedel, tripp läbi harjavalta kus korjame meie pere kuldse roika peale ja teeme burni sööme kebabi , aga kirjutan sellepärast,et üks tuba jäi vabaks. KEs mõelnud on siis davai tuld.

Toivoku

Post by Toivoku » 06 Jun 2017, 13:58

Panen praegu video siia mille tegi Elpuercosi, Hiljem kirjutan mingi väikese stoori ka juurde :).
http://www.youtube.com/watch?v=c76t-aGY ... e=youtu.be

Toivoku

Post by Toivoku » 06 Jun 2017, 23:46

uaaa, Nii, veits tuli vaimu peale ja proovin kirjutada, ise asi kas kedagi väga kotib mis toimus, aga äkki motiveerib see kedagi veel järgmine aasta ka kaasa tulema.
Kuigi tavaliselt me lähme kokku 4 päevaks soome, et esimene päev pikemast sõidust kohe välja puhata, siis seekord meil sellist varjanti kahjuks ei olnud, tuli sõita peaaegu otse JämiJärvele.
Kõigil meil kes käisid jämil hakkasid ettevalmistused juba nädala alguses ja põhipäev oli neljap kus lõpetada ja see karistas meid korralikult ära.
Küll Ronald jamas,et voolikud kapoti all paika saada ja minu auto tuli alles osaliselt värvist ja poleerist ja omas omajagu probleeme, Muksi autol ei käinud rattad ringi kui rahvas peal oli, ja eest oli puudu flantsid ja pikemad tikud, mis suudeti siis läbi ussimunni välja orgunnida.
Mattias veel poleeris kolmapäeval autot ja suutis korralikud hologrammid tekitada , värvis ka stange lisa ära ja võttis oma auto kapotilt selle koleda carbon immitatsiooni maha, muidugi Olari tungival nõudmisel ja noh rääkides Olarist :D
Pidime vahetama tagaamordid kiirelt ja siduri,et ta saaks kiirteel meiega koos samas tempos tiksuda ja,et see Volvo sinna maha ei sureks :D Olari alustas igatahes amortide vahetusega ja siis avastas,et ühepoole tikkpoldid on kõik lahti :D ja kuna neid paika ei õnnestunud enam saada siis võtsimegi koos tripi MekaWorkShopi,et tuua sealt siis uus veovõll. See käes siis kütsime tagasi, järvel kiire kõne Taavole ja saime siis ka minu roika poleerist kätte. Pooltundi hiljem olime valmis,et vahetada volvol kiirelt sidur ära ja lõpetada 12-1 paiku kenasti ära, aga ei, volvo pirtsutas, pidurid lekkisid veel omakorda ja vasaksupport oli korralikult peal
Niikaua kui Olari kasti küljest keeras sai Muks paika oma tikud, Ronald oma volllad ja Intercooleri ja mina siis jälle yhe ukse avanema, roolivõimu tööle ja voolitarbimise ka lahendatud.
Vana sidur küljest, pidureid veits ehmatatud, uus sidur alla kast alla ja kõik tundus täiesti okei olevat, kuni siis peale garaazi lukku panemist helistas Olari ja ütles,et pidureid pole üldse enam ja 5nda käigu kaitsme lööb koguaeg läbi, ahjaa, benso ka törts lekkis.
Tatsasin siis kelal 6 paiku hommikul kenasti garaazi tagasi ja hakkasime õhutama ja uusi torusid meisterdama. Tundus,et kõik sai järjekordselt okei, peale selle 5nda käigu, aga sõita sai ja jaks oli otsas.
Tund/poolteist und ja sadama poole ajama, kuni siis Olari jälle kirjutab,et pidureid pole peaaegu üldse, aga noh pressisime ennast laevale ja Muks lubas oma stanget kasutada pidurdus abinõuna :D .
soomes laevast maha ja tuld harjavalta poole ,kus saime kasutada garaazi,et seal roikad üle vaadata ja kaasa haarata kuldne e12, terve tee käis Muksil räigelt velg sissepoole koopasse, noh nagu treipingil ja ka ROnald avastas,et kuskilt käib siiski pihta tema uue velje kombo.
JõudsimeHarjavalta, naised kokad poodi saadetud ja ise suundusime garaazi, Olari auto kohe tõstukile, Muksi auto kohe tungidega ülesse ja tunnike poolteist hiljem, ei käinud Muksil rattad koopasse ja Volvo sai jälle korralikult möödasõite teha ja pidurdas kenasti ja ka 5nda käigu juhtmed said lapitud.
Edasi suundusime sööma, seal kena väike kebab sisse ja siis pool unisena jämi poole teele, 100kilti hiljem olime kohal ja kõik mehed olid õnnelikud :D
need 3 päeva mis me seal olime läksid linnulennult ja nägime vanu/uusi tuttavaid ja palju uusi/vanu ägedaid autosid. Eriti ägedad olid mu arust 3 väikest golf1, 2 punast 1 kollane. Muidugi äge oli ka see,et suuri sedaane on tulnud juurde mitu, 2xw140 ja 1xw220 kõig bagitud :) Valge w140 istus 20 tollistel OZ futuratel ja oli 5 liitrise v8ga
Sommidega jõudsime jutujärjega sinna,et sellist yritust nagu BigMeet oleks ka eestis tegelikult vaja, kus inimesed tunneksid end veits vabamalt ja ei ole nö kutsetega näitus, kus kindlad reeglid, vaid pigem rohkem inimesed kes jagavad
sama hobi/kirge jne.
Kuna tegelikult viiamsed 5a olen mina ja ka mõned teised tahtnud jagada enda poolt välja omapoolse auhinna sellele, kelle auto meie arust tundub kõige ägedam, siis seekord tegime ka selle ära. Andsime enda poolse väikese auhinna ühele väikesele valgele corollale, ja peale siis selle üleandmist avastasime,et see auto tegelikult on veel ägedam kui alguses tundus, nimelt valge oli kaetud õrna lilla teraga, ja kui auto varjus seisis ei olnud seda isegi mitte näha, kõige paremini sai sellest aru kui ees olid päikese prillid,et midagi on selle värviga teistmoodi, all olid 13tollised veljed mille omanik vahetab võimalusel 14 tollsite vastu, aga kuna auguvahe on 4x110 siis valikuvõimalusi väga palju pole.
Õhtu edasi sujus kenasti, Joosepile sai kaasa võetud Olari ehitatud ratstyle mosse mis on nyyd kaugjuhitav ja elektrimootoritega, sõitsime sellega ringi ja grillisime käisime saunas , nautisime head ilma ja kena päikeseloojangut. Leidsime ka paar eestlast kogematta, üks neist oli 6a soomes elanud puksiiri juht kes tuleb ka stancestile oma bagitud golfiga millel all originaal LMid.
Muidugi ei puudunud ka custom velgedega autod, mis näitavad ära kenasti kui palju mõndadel inimestel fantaasiat on :)
Veidral kombel sattus sinna ka punt kes pidas oma poissmeeste ja tüdrukute õhtut seal, seda oli naljakas vaadata, sest nad ei saanud keegi aru,et miks seal niipalju autosid oli :D
Hommikul kui kõigil pilgud selged sai pakitud asjad kokku ja tuld eestimaa poole, maanteel tego Anett paar rolling shotti autodest ja siis meie pere jäi veel päevaks soome ja teised paugutasid edasi laeva poole tuld ja nad jõudsid ikka suht napilt. Mõned pildid
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

siimuu

Re: [2.-4. JUN] BigMeet, Soome

Post by siimuu » 07 Jun 2017, 00:53

Lisaks Toivo eelpool kirjutatule panen 2 sõna enda poolt kirja. Ma ise ei olnud enne Soomes taolisel üritusel käinud, kus madalaid autosid näeks. Rohkem näinud neid piltidelt või linnapildis üldiselt, no ja muidugi meie Stancestil. See BIG Meet nüüd pole ilmselt kõige õigem üritus ka tervikpildi kujundamisel, kuid mingisuguse ülevaate siiski saab. Oma olemuselt on see üritus pigem Wörthersee sarnane, lihtsalt väiksema ala peal ja vähem liikumist.
Soomlaste autoehituse tase on ikka ääretult kõrge. Palju erinevaid toorikuid ja stiile. Läbivateks märksõnadeks võib kirjutada Mercedes ja õhkvedrustus. Lisaks muudab huvitavaks see, et autosid ehitatud ikka süvitsi, mitte pelgalt velje & vedrustuse väljavahetamine.

Tore oli ka näha, et ka meie rivist mõned autod väljas olid. Ja üldsegi mitte pahad autod, sest sobisid sinna väga hästi. Kuigi viibisin seal ainult laupäeval, siis soomlaste poole pealt mina kellelgi sama toorikut ei näinud, mis meie pundi poistel olid. Kõikidele poistele, kes kohal käisid ja esindama vaevusid kiidusõnad. Olete autode ehitamisega vaeva näinud & ilusad asjad valmis saanud.

Omalt poolt tõstaks meie ridadest esile Puna Subarut (uued veljed on selle auto all nagu vin dieseli rusikas vesipea silmaauku) ja Olari Volvot. Olari auto ei ole enam teab mis üllatus, kuid oli näha, et soomlastele see endiselt peale läks ja autot ikka lähemalt uuriti.

Kokkuvõttes, siis soovitan ikka siinsel rahval käia neil üritustel. Saate mõtteid & inspiratsiooni.

Katsun lähipäevil veel enne meie põhiüritust oma pildialbumi ka sellest üritusest valmis teha. Lõpetuseks üks väike teaser ka:
Image