[13.JUN] "STANCEST '15" @Tallinn, Lennusadam

Teeme rahvale show'd ka!
Edvin

Re: [13.JUN] "STANCEST '15" @Tallinn, Lennusadam

Post by Edvin » 14 Jun 2015, 19:13

Üritus oli tõesti megacool. Ilm oli ka super seda te vist siiamaani tunnete :D
Muidugi Täname Mashaga kutsumast. Nägime ära mida peaks teisiti tegema ja mida paremaks muutma ja üleüldse sai suure inpiratsiooni paugu sellelt ürituselt.

Aitäh !

Donald

Post by Donald » 14 Jun 2015, 19:40

Mulle meeldis. Peab nüüd auto korda tegema.

Asko

Post by Asko » 14 Jun 2015, 20:44

Nii tegelt polnud nuriseda millegi üle ,kui siis ainult se live esinemine siis oli volume liiga kõva!
Üritus ületas ootusi ja jäin väga rahule ja tänud korraldajale kes tuli vastu Forged.ee autodele ja lasi meil äärtesse parkida kuna ei soovind ,et inimsed väga hõõruks ümber värskelt värvitud auto :) Ühesõnaga mina rahul ja tubli 3. koht ka rahvalemmiku hääletuses mida ma ei osanud üldse oodata.

Ja kõigile suured tänud kes korraldasid seda kõike ja jään järgmist aastat ootama sest siis sebin meile veel rohkem soome autosid sinna :)

Kapsu

Post by Kapsu » 14 Jun 2015, 22:02

Ma olen ülirahul, eks ringi sai palju tõmmeldud ja meeskonna sees vahepeal mõne inimesega veidi karjutud, aga päeva lõpuks olime kõik väga õnnelikud oma saavutuse üle. Kindlasti on kohti mis vajavad parandamist ja juba kohe teeme ka omavahel selleteemalise koosoleku, et asjad kokku võtta ja järgmine aasta juba paremini teha. Kokkuvõttes arvan, et esimese aasta kohta väga korralik üritus.

Pikksilm

Post by Pikksilm » 14 Jun 2015, 22:26

Üritus oli nii vinge, et aeg läks lausa lenneldes. Eks teisipäeval loeme tibud kokku ja vaatame mis hästi ja halvasti oli. Viimaste sisse mahtus see, et kuna teadmata oli palju autosid kohale jõuab, sest veel 8h enne osalejate saabumist ei olnud kindel mõne auto kokkusaamine, seega autode parkimisel lähtusime Kapsu tehtud joonistel plaanist "80cm kahe auto kitsam vahe", mõõt sai võetud Refresh14 ürituselt, kus asi töötas, kahjuks sponsorite telgid said natuke liiga lähedale autode tulevasele kohale ning seega ka telkide taga läksid hiljem paigutatud autod liiga tihedalt kokku.
Kokkuvõtteks võib öelda, et üle poole aasta kestnud korraldusmeeskonna toimetamised lõid Meie 5'daks sünnipäeva ürituseks lati ikka päris mitu astet kõrgemale.
Ja Kapsule kui peakorraldajale tubli kiitus 8-)

NB: Pagan, ma vist ei värvigi bussi ära, rahvale tundus Ta meeldivana sellisena nagu oli :D

StreetWolf

Post by StreetWolf » 15 Jun 2015, 13:19

Kelle sigar to oli? Teemat ka kuskil?

Rainer

Post by Rainer » 15 Jun 2015, 19:26

Aplaus kõigile, kes asjaga seotud olid. Väga muljetavaldav üritus ja mõnus vaib oli!

Andro

Post by Andro » 15 Jun 2015, 20:56

StreetWolf wrote:Kelle sigar to oli? Teemat ka kuskil?

Kui mõtled tumehalli Avant sigarit, siis see on Anvari sõbra oma :mrgreen: Kahjuks ei tea ma ta nime. Teemat pole ta ka vist jõudnud teha, aga paar pilti leiab kui foorumi otsingusse Treser kirjutada ;)

massu

Post by massu » 16 Jun 2015, 08:09

Üritus oli vinge ja suur.
Häiris jubedalt see, et autod olid ikka nii kõrvuti. Loodan et kellegi auto väga kriibitud ei saanud kuna rahvas siiberdas päris palju.

Charly

Post by Charly » 17 Jun 2015, 11:56

Kas tuleb ka infot auhinnavõitjate kohta?
Mäletan et eelmisel korral oli webis sama infosulg.

Kermo

Post by Kermo » 17 Jun 2015, 13:01

Oleksid lõpuni olnud siis teaksid. :D

Diplomite kohta vist infot ei tule aga suuremate auhindade kohapealt võib küll siia kirjutada.

Ollu

Post by Ollu » 17 Jun 2015, 13:02

Best wheels - Mariuse E91 all olevad veljed
Best static - sinine Golf 4 soomest
Best bagged - punase katusega a4 cabrio
Rahva lemmik - opel monza
Lowlifer special - moskvast kohale sõitnud kutile honda jazz-ga
Stancest 2015 - meie Pavli vipstyle lexa/toyota

Charly

Post by Charly » 17 Jun 2015, 13:38

5/6 auhindadest siis külalistele :D

VB ollakse Eesti autodega nii harjunud juba, et iga uus asi tundub palju ägedam.

Kui kedagi peaks huvitama, siis minu isiklikud lemmikud olid:
- Opel Vectra velje värvitoonid. Kahju, et lipide peal lakk jooksis igast otsast.
Image

- Roostes Golf. Geniaalne mootoriruumi värvilahendus, palju ägedaid detaile üle terve auto. Katuseraam ja redel olid natukene võõrkehad.
Image

- Muu rat teema oli sammuti äge. Liigitaks pooleldi sinna alla ka punase sirje. Eriti meeldis ilma klaasideta ja osaliselt tuledeta hipibuss. Kere poolest valmis, muus osas loomulikult pooleli. Hakkasin isegi hoodride mõtteid peas mõlgutama, aga võtaks vähe uue tee jalge alla.
Image
ImageImage
- Lätlaste Forester ja Mazda 323. "Maasturi" põhjale laskmine on värske lähenemine. Rääkisin paar aastat tagasi mingis seltskonnas, et Honda CR-V MK1 oleks ideaalne asi põrandale lasta, või Forester MK1. Hinnad on odavad. Lätlased tegid ära ja tulemus on äge.
Image
Samas see konkreetne velg oli ikka paljudel all. Mazda oli mu isiklik lemmik. Äge velg ja tiivakaared. Väikesed tõrvatilgad meepotis olid need, et fitment oli saavutatud tiivakaarte allapoole toomisega, mitte auto madaldamisega. Reaalselt oli auto nii kõrge, et koopaservadsi lõikamata istusid need ülilaiad veljed seal all (ja ilmselt vastu ei käinud.
Image

Tanel

Post by Tanel » 17 Jun 2015, 14:49

See Signum oma BBS LM'idega oli üks kandidaat Best Wheel'i osas küll ;) Aga noh, II ja III kohti välja ei anna ju. Niigi väga subjektiivsed need kõik kategooriad. Ja kui järgmine aasta veelgi suuremana peaks see üritus toimuma, siis kaalume kindlasti mõne kategooria lisamisele. Praegu oleks olnud veits imelik välja anda nt "best ratstyle", sest minumeelest olid mõlemad (Golf ja E36) ägedad.

Üks levinud kategooria on "Best JDM", aga minu isiklik arvamus on see, et milleks nii teha? Siis oleks aus ju iga autotootjariigi seas auhind välja anda... parimad Prantsuse, Saksa, Itaalia, USA jne autod. Meie ürituse mahu juures jõuaks see lihtsalt selleni, et anname parem igaühele osalemise eest karika :)

Samas olen nõus, et paljud vinged autod jäid tähelepanuta ja sellele tasuks edaspidi kindlasti mõelda.

Charly

Post by Charly » 17 Jun 2015, 15:15

Ma arvan, et siin on tegelikult väga oluline mõtlemiskoht.

Kas "Stancest" (vist esimest korda sellise nimega?) jääb puhtalt "stance" autoshowks, või laieneb asi plahvatsulikult Eesti suurimaks (mitte USA) autode showks/meetinguks. Ausalt öelda on plahvatusohtu õhus tunda küll. Tehakse mingid "performance" või "tuuningu ja tümpsu" üritusi, kuid need kõik hoiavad oma 20+ aastat vanas formaadis kinni ja mingeid arenguid ei ole. Palju ehitatakse autosi, mis otseselt kuhugile ei fiti ja tundub, et surutakse end nähtavaks läbi Stancesti. Kui sealt nüüd punn pealt ära tõmmata ja Stancest puhtalt stance teemast vabaks lasta, viskab lennusadama vms suurema platsi põnevaid autosi kohe täis.
Samas on võimalik areng ka sõel koomale tõmmata ja puhtalt stance ürituseks jääda. Puhtam õhk ja ilmselt parem kvaliteet autodel, aga ka piiratud osavõtt.
Mulle tundub, et "uue tulijana" on Stancest väga suure potensiaaliga olemaks Eesti suurim ja freshim autoshow, jättes välja USA autode teema, sest neil on kaks kolossaalset üritust igal hooajal. Ilmselt mõtlemisainet on küllaga. Olgem ausad, kedagi ei huvita kuskil näitusehallis või Rapla külapäevadel korraldatavad "autoshowd". Et aga asi suureks ajada, on vaja mõelda kõigele laiemalt (programm, kuupäev, toimumiskoht, finantseerimine jne jne).

...kogu jutu point oli selles, et teoorias oleks võimalik järgmisel aastal ka "Best hoodride/rat" välja anda :D

chiwauwa

Post by chiwauwa » 17 Jun 2015, 15:52

Kahe käega selle hoodride/rat asja poolt 8-) ;) :)

tns1

Post by tns1 » 17 Jun 2015, 16:11

Selline "üldine autoshow" ei tööta, ei tööta ta kusagil, välja arvata mõni üksik hiiglaslik festival. Mujal maailmas on asjad veel spetsiifilisemaks aetud. Ehk siis Stancest, kui selline peaks siiski stance teemaliseks jääma, mis ei tähenda küll, et hoodride/ratstyle jms. sinna alla ei sobi. Stance alla võib vabalt ka hüdrodel lowrideri liigitada, või bagidel vana caddilaci. Ainsaks eelduseks ongi see, et auto on stancetud, mis ei tähenda mitte mingil juhul flush fitmenti, stance on laiamõisteline sõna. Lihtsalt slammitud auto pole stancetud veel. Küll aga nt. see eesti F&F Supra vms. analoogne auto ei sobi kuidagi sinna üritusele, stiil on täiesti vale, hoolimata sellest, et auto veidi madalam on.
Praegune formaat on hea ja töötab.

Tanel

Post by Tanel » 17 Jun 2015, 17:06

Uut "HTG'd" me küll looma ei hakka :) Läbivaks teemaks jääb kohe kindlasti stance. Samamoodi töötab ka meie klubi/foorum/kõik muu hästi, kuna tegemist on üsna kitsa nišiga, mitte kõikide ja igasuguste autode klubiga.

h4rz

Post by h4rz » 17 Jun 2015, 18:56

Väga chill üritus oli. Ilm täiesti kümnesse. Mu pill oleks varjus kenam olnud a pohh see :mrgreen: Kas keegi viitsiks best staticut veidi põhjendada?

Pikksilm

Post by Pikksilm » 17 Jun 2015, 19:51

Charly wrote:Eriti meeldis ilma klaasideta ja osaliselt tuledeta hipibuss. Kere poolest valmis, muus osas loomulikult pooleli.

Aitäh :)
Tänu Sinu infole rehvivärvi kohta, sai ka viimane lihv rehvidele tehtud ;)
Hämmastav, et paljudele meeldib buss just sellises plekitööde järgses staadiumis, mitte valmis kujul värvituna - mõtlemis koht ja tõsine.

Helfu

Post by Helfu » 18 Jun 2015, 11:06

Tere,
Piltnikud/fotograafid palun kui te oma musta materjali sorteerite ja sealt Mustavärvi MB w124 kupee pilte leiate, siis oleksin neist huvitatud.
Saan aru, et polnud ehk kõige säravam mudel veel lauas, sest stanged olid veel räbalad, aga ajaliselt ei jõudnud neid korrigeerida, Reede õhtul kell 7 sai auto alles kohati uue värvi ja laki, läks lihtsalt kiireks.
Piltide olemasolu korral paluksin PS-i kirja

Martin.

Donald

Post by Donald » 18 Jun 2015, 12:18

Tegelikult jah, autode vahed oleks võinud olla palju suuremad. Enamus autosid oli pmst ju ainult eest ja tagant näha. Kui väike MX5 minu ja Corrado vahelt ära läks, oli palju parem mõlemat vaadata. Ala oli piiratud jnejne, mõistan, aga äkki järgmine kord? ;)
Ja see 1teist, no miks?

Lahe päev oli. Ootan juba #stancest16.
Ja videot.

Charly

Post by Charly » 18 Jun 2015, 13:30

Vahed olid nõksa väikesed jah. Ukse sai ilusasti lahti, kuid lähemalt uurima ja küljelt pildistama ei mahtunud.
Bänd oli suht ropu suuga küll. Ilmselt polnud korraldajatel mahti demosi lõpuni läbi kuulata :D

Tanel

Post by Tanel » 18 Jun 2015, 15:19

Charly wrote:Bänd oli suht ropu suuga küll. Ilmselt polnud korraldajatel mahti demosi lõpuni läbi kuulata :D

Materjali, mis neil netis (nt soundcloud) saadaval, kuulasin mitu kuud enne üritust korduvalt läbi. Reaalselt mingi 10x küll, sest täitsa meeldis. Tundus just vastupidi, et võrreldes igasugu Kutsude, Papade ja Lõustadega nad ei ropenda peaaegu üldse. Seda materjali esitasid nad esimeses set'is.

Hiljem tuli aga teine set, mis koosnes nende uuest ja seni veel avaldamata materjalist, mida meist keegi kuulnud polnud... :roll: Ja noh, seekord läks sellega siis nii.

Charly

Post by Charly » 18 Jun 2015, 15:40

Ei no tegelikult polnud häda keskit. Ühe loo refräänus oli "putse" väheke palju saanud aga muidu nagu...not bad.
Ma jäin esinemist vaadates mõttesse, et ega poisid juhuslikult ei solvu, et nüüd rahvad neile "lava ette" kaasa elama ei tule. Osaliselt vist mindi kah, aga enamuse, nagu ka minu jaoks, oli tegemist taustamuusikaga.

siimuu

Post by siimuu » 18 Jun 2015, 21:33

Kes ei ole veel näinud PH artiklit (mida ilmselt ei maksa loota), siis ka Petrolheads avaldas ürituse kohta käiva artikli:
http://petrolheads.ee/2015/06/stancest- ... -muutunud/

Seekord ma Reijot tegema ei hakka ja mõtlesin, et avaldan ka ülejäänud - vähegi vaatamist väärt olevad pildid. Võib olla on neist kellelegi kasu või rõõmu, ei tea, kuid siin nad on:

https://www.flickr.com/photos/siimlaikask/sets/72157654335303128

Mis sellesse artisti ja tema loomingusse puutub, siis ausalt öeldes ma ei pannud seda loo- ega sõnavalikut tähelegi. Nagu Sergei ka PH blogis kirjutas, siis oligi täpselt nii, kus üks hetk avastasid end mitu(kümmend) minutit rääkimas võõra inimesega autodest ja kõigest muust seonduvast.

Image

Remi

Post by Remi » 18 Jun 2015, 21:41

Reijot või Remit? :D

Ma leidsin veel pilte netist mingis lühikeses ülevaates qtid

Vajuta pildile.
Image

siimuu

Post by siimuu » 18 Jun 2015, 21:47

Kui Reijo laeb vähemalt 10 piltigi üles, siis Sina, Remi, oled veel kõrgem pilotaaź oma 3. üritusejärgse pildiga. Kuigi kõnealuse ürituse järgselt olete te Reijoga viigis, s.t pole kummagi pilte näinud, siis tundub, et viimane nimetatud isik on Sinult midagi "õppinud". :mrgreen:

Well done Remi! Absolutely crazy images!

Remi

Post by Remi » 18 Jun 2015, 21:56

No kui ma ei pea kuskile artiklisse v kliendile tegema, siis ma ise talungi üritusest mingi 4-5 pilti üles panna. Veel parem on eraldi autoshootidega, kus saan higistada 8 tundi ühe pildi üle ja siis uhke olla oma 2 pildiga(Asko Sciro), perfect imo :D

AnvarV

Post by AnvarV » 19 Jun 2015, 12:41

Mul on kahju, et Olari volvot näha ei olnud.

fedja

Post by fedja » 20 Jun 2015, 17:50

üritusega väga rahul ;)
natuke kripeldab ainult,et mu auto jäi natuke lahjaks:D
kui 3-4 aastat tagasi võis veel vägagi tasemel olla,siis tore näha,et tase tõuseb,ning mul tuleb järgmiseks aastaks midagi uut välja mõelda :)

Kapsu

Post by Kapsu » 21 Jun 2015, 10:50

PLZZZ :'(

Selles nimes ei ole kahte E-d, ei ole ka suurt E-d on vaid üks väike tavaline e. Mitte StanceEst või StancEst vaid Stancest.

Image

RUF

Post by RUF » 17 Jul 2015, 11:38

https://www.youtube.com/watch?v=5YPy_mS ... ture=share
Esimene video, mida ma üritusest nägin. Kui keegi veel midagi näinud, siis tahaks ka näha ;)

Edit: Youtube andis veel vastuseid.
https://www.youtube.com/watch?v=NM7BDDtjZA8
https://www.youtube.com/watch?v=_qfkLUK-rWE

siimuu

Post by siimuu » 19 Jul 2015, 12:17

Mis värk sellega on, et Lowlifer meeskond ei ole teinud endiselt blogipostitust ürituse kohta ja väljareklaamitud videogi tulemata? Või on see riigisaladus?
Ainus ürituse kohta käiv blogipostitus, mida siiani näinud, on PH Sergei tehtud.

Kapsu

Post by Kapsu » 21 Jul 2015, 10:30

Üksi vaatan videot, endale tegin, ei meeldi tähelepanu.

Toivoku

Post by Toivoku » 21 Jul 2015, 11:40

Kapsu wrote:Üksi vaatan videot, endale tegin, ei meeldi tähelepanu.

Kaabakas, millal külla kutsud, ma luban,et filmi ei vaata vägapalju :D

Henri

Post by Henri » 24 Jul 2015, 19:40

Kuna äkki hakkate juba varsti Stancest '16 tarvis päid kokku panema, siis viskan siia ühe mõtte.

Äkki oleks võimalik ürituse sisse integreerida ka mingisugune sõitmise osa? Olgu selleks siis lihtsalt ühine kruiis (saan aru, et sellise koguse autodega on see veidi keeruline, aga on ka võimalus politsei saateautod organiseerida) või lausa mingisugune ringraja stiilis asi (see oleks eriti äge :P ).

Autod näevad seistes ägedad välja küll, aga minule isiklikult meeldib enda autoga siiski kõige rohkem just sõita. Samas teiste eest ma selles osa rääkida ei oska.

Kuna mul endal sellise ürituse organiseerimisest väga aimu ei ole, siis võtke seda kui ideed ja ärge pahaks pange, kui asja liiga oma mätta otsast vaatan. :)

RSipp

Post by RSipp » 03 Oct 2015, 14:36

Kuna erinevatel põhjustel eraldi Stancesti artiklit ei tulnud, siis jagan nüüd 4-kuud hiljem enda tehtud pilte siin. Äkki keegi leiab enda jaoks tagantjärgi veel midagi huvitavat. :)

Image
Klikka pildil!