Lowliferi uus blogi ja foorum

Asjad, millest võiks või peaks teadlik olema
Kermo

Re: Lowliferi uus blogi ja foorum

Post by Kermo » 18 Oct 2017, 14:10

TEH wrote:
17 Oct 2017, 20:35
Uus full pask ikka, pole midagi harjuda.
Vot see aitas ilgelt palju :D :D
PRIMO wrote:
18 Oct 2017, 12:12
Sekundeerin TEH arvamusele. Proovisin harjuda...ei saanud hakkama. Foorumi loojad võiks mõista, et foorum ilma (aktiivsete)kasutajateta pole foorum, vaid tühi (valge ;) ) leht. Võiks ju siis arvesse võtta kasutajate arvamust, mitte lajatada, et "Harju ära või get nahhui tšeres window" :D
Aga äkki teeks nii et teen kaks hiire klikki ja homme ongi siin tühi leht. Pole mingit tahtmist oma raha ja aega siia investeerida. Oleks mul ka kergem, ei peaks seda sitta siin kuulama kus ilma TASUTA asi ei meeldi ja selle asemel et öelda mis ei meeldi on vastus ainut SITT. Aitäh kõigile, meeletult hea tänud küll...

PRIMO

Post by PRIMO » 18 Oct 2017, 14:44

Kermo wrote:
18 Oct 2017, 14:10
TEH wrote:
Vot see aitas ilgelt palju :D :D
PRIMO wrote:
18 Oct 2017, 12:12
Sekundeerin TEH arvamusele. Proovisin harjuda...ei saanud hakkama. Foorumi loojad võiks mõista, et foorum ilma (aktiivsete)kasutajateta pole foorum, vaid tühi (valge ;) ) leht. Võiks ju siis arvesse võtta kasutajate arvamust, mitte lajatada, et "Harju ära või get nahhui tšeres window" :D
Aga äkki teeks nii et teen kaks hiire klikki ja homme ongi siin tühi leht. Pole mingit tahtmist oma raha ja aega siia investeerida. Oleks mul ka kergem, ei peaks seda sitta siin kuulama kus ilma TASUTA asi ei meeldi ja selle asemel et öelda mis ei meeldi on vastus ainut SITT. Aitäh kõigile, meeletult hea tänud küll...
Aga äkki loeks kasutajate poolt kirjutatu/välja pakutu läbi ja mõtleks kuidas asjale läheneda nii, et kõik rahul on? Kas on raske taastada eelmise foorumi välimus või piisab kasvõi sellest, et taust oleks tume(dam). Pole see ju ainult ühe inimese arvamus, et kuidagi...eem..valge on see elu siin! Võta üks validool ja loe läbi soovitused/ideed mida on siin 100 korda kirjutatud. Ja mis sa selle ähvardamisega siin saavutad siis? Minupoolest olgu see leht või araabia keeles, roosa taustaga ja hele lillade tähtedega. Lihtsalt selle võrra külastan vähem LL lehte ja ilmselt pole ma ainus...ja sellest on kahju kui suured isad ainult müristavad ja käratavad. Aitähh Kermo! Hakkas parem? :)

Kermo

Post by Kermo » 18 Oct 2017, 15:36

Kapsu wrote:
18 Oct 2017, 13:05
100% nõus, et foorumil on vead ja tean ka seda, et nendega on vaja tegeleda ja tegeletakse ka.

Kasutajad võiksid proovida mõista seda, et miski ei juhtu üleöö. Kõik võtab aega ja sellega on tänapäeval kõigil kehvasti.

Miks ei tehtud neid asju korda enne, kui veeb üles läks? Eelmise veebi ja foorumi back-end oli nii vigane, et sisu ei ole võimalik viimasel minutil üle kanda. Variant oleks olnud ka, "ekspordime" sisu, teeme veel pool aastat lehte ja paneme siis üles. Tulemus, lisaks praegu kaotsi läinud sisule oleks veel rohkem asju puudu. Lisaks ei ole meil mingisugust tiimi testimiseks - seega see periood, mis praegu on kasutamiseks olnud, on ka ühtlasi testimiseks ja vigade leidmiseks.

Miks peaks olema meil isiklik huvi oma raha ja aega millegi peale, mis a) ei ole vajalik b) ei tööta. Me teame vigu ja peame need lahendama. Ja uskuge mind, on palju suuremaid erroreid kui valge taust.

Tänud neile, kes probleemidest hoolimata suudavad foorumit elusana hoida. (ka teistes teemades)
Primo, loe uusti seda, kõike tehakse!

Lisaks olen ma kaks postitust ennem sind ka sellise asja kirjutanud aga ju ei viitsi lugeda ja vaja sõimu lasta?
Kermo wrote:
17 Oct 2017, 20:02

Selles mõttes et siis pole mõtet siin käia seda teemat ainult lugemas sest et vana tagasi ei tule ja jääb vaid harjuda.

Jõudumööda (siis kui aega on) üritame lahendada järgemööda probleeme. Teeme valge mitte nii valgeks, mõne asja äkki lihtsamaks, värvid selgemaks jne. Niikaua aga võib vabalt foorumit kasutada ja edasi postitada. Midagi enam kaduma ei lähe ja enam ei tohiks ka seda olla et ükspäev kõik kadunud on (oht mis vana foorumiga oli olemas).
Ma ei oota mingit tänu vaid konstruktiivset kriitikat! Vana tagasi pole lahendus ja seda ei juhtu! Parem pakkuge veel ideid mis saaks paremaks muuta.

PRIMO

Post by PRIMO » 18 Oct 2017, 15:56

Kus sa sõimu lugesid välja?! Ise soovitad foorumi kasutajatel asjaga harjuda või võtad foorumi maha. Joppenpuhh suhtumine.

djelton

Post by djelton » 18 Oct 2017, 17:08

Nii.. mäletan, et kunagi 10+a tagasi sai ka igast koodidega ja asjadega jamatud, seega def kuidagi peaks saama värvikoode muuta ilma tervet foorumit katki tegemata..

Esialgu proovisin enda arvuti siseselt ning vähemalt minu jaoks on igapäevane vaatamine so-so norm..

Lisan pildi ka:
Image

Kes tahab ka sarnast lahendust, siis lisan väikese tutoriali:
Tiri see add-on (Chrome'le siis):
https://chrome.google.com/webstore/deta ... ha/related

Ning seal settingutest võta "Backup" ja sealt "Import" ning kopeeri see sinna:
{"lowlifer.ee":{"_enabled":true,"_rules":{"div.page-body":{"color":"#14cadb","background-color":"#474747","border-color":"#737373"},"div.content blockquote div":{"color":"#ffffff","background-color":"#3d3d3d"},"div.content":{"color":"#ffffff","background-color":"#363636"},"h2.topic-title a":{"color":"#ffffff"},"h3.first a":{"color":"#dbdbdb"},"p.author":{"color":"#ffffff"},"header.w-100":{"background-color":"#000000","color":"#fa08fa"},"body.notouch.section-viewtopic.ltr.hasjs":{"color":"#7d7d7d","background-color":"#000000"},"footer.w-100":{"color":"#9e9e9e","background-color":"#000000"},"#post_content46260 h3 a":{"color":"#e6e6e6"},"h2.quickreply-title":{"color":"#f0f0f0"},"dl dt label":{"color":"#00a1db"},"a.left-box.arrow-left span":{"color":"#03e3d4"},"div.content blockquote":{"color":"#a662a6","background-color":"#000000"},"span.crumb a span":{"color":"#e3e3e3"},"a.dropdown-trigger.dropdown-toggle span":{"color":"#ffffff"},"#post_content46258 h3 a":{"color":"#ffffff"},"i.icon.fa-commenting-o.fa-fw.icon-lg":{"color":"#00ffee"},"li.rightside a span":{"color":"#bdbdbd"},"h2.forum-title a":{"color":"#d9d9d9"},"div.list-inner":{"color":"#ffffff"},"dt.flex-center":{"background-color":"#000000","color":"#ffffff"},"a.forumtitle":{"color":"#ffffff"},"span.forum-description":{"color":"#b8b8b8"},"dd.topics":{"color":"#ffffff"},"dd.posts":{"color":"#ffffff"},"dd.lastpost span":{"color":"#ffffff"},"a.lastsubject":{"color":"#59f9ff"},"a.topictitle":{"color":"#ffffff"},"dd.views":{"color":"#ffffff"},"a.mark":{"color":"#ffffff"},"a.mark-read.rightside":{"color":"#ffffff"},"h2.searchresults-title":{"color":"#ffffff"},"a.arrow-left span":{"color":"#ffffff"},"h2.posting-title a":{"color":"#ffffff"},"div.inner h3":{"color":"#12ffbc"},"fieldset.fields1 div label":{"color":"#ffffff"},"div.bbcode-status a":{"color":"#00e1ff"},"#post_content46259 h3 a":{"color":"#ffffff"},"h2.login-title":{"color":"#ffffff"},"fieldset.fields1 dl dd":{"color":"#000000"},"dl dd label":{"color":"#ffffff"},"li.active-subsection a span":{"color":"#ffffff"},"li a span":{"color":"#858585"},"div.inner":{"background-color":"#383838"},"h2.ucp-title":{"color":"#ffffff"},"dl.details dt":{"color":"#ffffff"},"dl.details dd":{"color":"#87fff7"},"i.icon.fa-bars.fa-fw":{"color":"#03d99c"},"i.icon.fa-home.fa-fw":{"color":"#ffffff"},"span.forum-description strong":{"color":"#00ffcc"}}},"*":{"_enabled":true,"_rules":{}}}
Sealt saad oma asju timmida ka, sest hetkel on mul natukene kiire ja lappisin suva asjadest 5minutiga mingi asja kokku oma mitte-it inimese ajuga :D

NB! See pole mingi jäädav fix v asi ning ma hetkel ei jõudnud siia aega pühendada, aga pigem idee näitamaks, et kui tõesti foorumi arendusega aega läheb (mida ma usun, et IT asjadega läheb), siis on mingi ghetto-DIY-fix olemas, kuidas vähemalt arvuti peal saaks foorumit natukene viisakamalt lugeda ;) + ma ei tea kuidas see kogu foorumit mõjutab. Pigem testisin kas asi töötab ning õhtul kui aega on, nuputan enda jaoks natukene viisakama koodi valmis, prg kõik värvid ei klapi :)

(Total time: 2min otsimine + 5min edit + 5min selle posti kirjutamine)

E: Kui keegi pildi vanast foorumist mingist kohast teeks, võiksin proovida nende värvide järgi paika panna! (või kui adminid jagaks mulle theme nime, saaksin kodus omaette nokitseda, ilma lubamata midagi) :D

PRIMO

Post by PRIMO » 18 Oct 2017, 17:20

No vot. Juba ongi asi parem. (Y)

Toivoku

Post by Toivoku » 18 Oct 2017, 20:02

Ja jälle oleme jõudnud sinna maani,et keegi mulle ei maksa selle eest ja teeme seda omast avabast ajast ja plaplaplapla (tuletab meelde ühte teist kasutajat siit foorumist kunagi 4-5a tagasi kes sellise teksti peale välja naerdi tollel ajal).
Kuhu on kadunud missioonitunne,et asja vedada? Saan aru,et omaaeg maksab ja vajab elu vajab elamist, aga vbla kui omaaeg on nii hirmus kallis ja värki siis oleks aeg ära lõpetada? Hetke seisuga on selle klubi tegevus ju taandunud ainult stancestile, mittemidagi muud ei toimu ja isegi kui toimuks ei viitsi keegi kohale tulla. Suurest lowliferi tiimist on alles jäänud ainult umbes täpselt 3 inimest.
Kalendrit ei tule , blogipostid on vanad ja väsinud, aeg äkki oleks teatepulk kellelegi üle anda? Ma muidugi ei tea kellele :roll:

Kapsu

Post by Kapsu » 19 Oct 2017, 10:41

Absoluutselt nõus, et keegi võiks asja üle võtta, nagu sa ka ise ütlesid, siis pole ju kedagi? Minu silmis samamoodi aeg uueks vereks, seega kui on keegi kes tahab minu kohta võtta, siis olen nõus kohe LL tiimist välja astuma.

Missioonitunne kaob kahjuks ära siis, kui enam arengut ei toimu. Foorum sureb välja, sest inimesed ei kasuta enam vanamoelist foorumit. Blogipostituste tegemine oli kunagi inimestele au, täna ei viitsi keegi. Ja üritusi võib ju teha ükskõik kes foorumist. Isiklikult tunnen iga aasta Stancesti korraldamise järel, et uuh nüüd natuke aega ei soovi midagi orgunnida (kusjuures samal ajal käivad tänu positiivsetele emotsioonidele peas mõtted, et mida järgmine aasta teha), aga meete ja asju võib ju igaüks teha ja LL hea meelega aitab levitamise vms-ga. URXDS kutid õnneks teevad midagi, aga on ka ainukesed. Mingi aeg korraldati Tartus üritusi, orienteerumised jne, väga äge oli! Täna pole sellest järgi kahjuks kottigi.

Kurvaks teeb meele ka see, et kolme inimese süüks aetakse klubi väljasuremine, aga ei nähta üldpilti üldse, et tegelikult ei ole eestis lihtsalt stance kultuuris uusi inimesi tulemas peale sellise hooga nagu varem. Foorumitesse ei viitsita enam kirjutada, sest instagram jms on populaarsemad ja puudub tegelikult ju teiepoolne huvi samamoodi midagi arendada. Kvaliteedi mõttes siiski arvan, et me liigume õiges suunas.

Miks me tegime uue veebi? (lisaks põhjusele, et eelmine ei töötanud enam ja updated olid tegemata aastast kilp ja mõõk) Sest et foorum oli surnud (jah see oli surnud juba enne seda, kui me selle jubedusega hakkama saime mida praegu vaatate) ja meie soov oli teha väike restart ja anda klubile uus hingamine.

Postituse alguses kirjutasin, et olen nõus taganema kui keegi asemele tuleb. Aga hetkel sain aru, et ei ole mõtet enam higistada ja ütlen LL tiimiliikme staatusest lahti - noor veri, tule peale.

PS. Stancesti ma teile ära ei anna. :D

palun mitte mind ja minu suhtumist seostada kermo emotsiooni-postitustega

Kermo

Post by Kermo » 19 Oct 2017, 10:57

Nii ongi! Pole kunagi keelanud midagi teha ja alati aidanud kui keegi on tahtnud midagi orgunnida (niipalju kui võimalik).
Toivi, mis misooni tundest sa räägid kui selgitatakse ära miks foorum peab uuenema ja miks seda tehti ja et soovitage mis paremaks teha ja saad sellise vastuse:
TEH wrote:
Igasugu isu kaob ära. Kes tahab kirjutagu mulle. Teeme lepingud ümber ja hommne päev on kõik see siin teie oma!!! Siis tootke sisu, arendage asju ja kuulake sõimu (Y)
Kui keegi üle ei taha võtta siis peab kinni panema kuna ega me paremini ei oska. Pole päevas 35tundi et oma elu kõrvalt jõuks ka täiskohaga MTÜd ja autoklubi vedada.

PRIMO

Post by PRIMO » 19 Oct 2017, 12:02

Blogipostitustega võin jutuga ise õla alla panna, kui pole viitimist/aega teistel teha. Kuna aga fotokas on mul kartul, siis sellega toime ei tuleks. Jumala eest, paneme pead kokku ja proovime asja veidigi elustada. Tuleb aeg kus inimesed hakkavad nokitsema oma autode kallal, siis on mida vaadata ja uurida....või ei?

anryo

Post by anryo » 19 Oct 2017, 13:44

Mina näiteks olen sellist "autoklubide" sünd-elu-surm karuselli näinud juba üle 15a ja pea 10'e klubi puhul. Kui teil on mingi kokkusaamine-koosolek, siis tulen jagan hea meelega oma tähelepanekuid ja kogemusi, aga siia pikka romaani kirjutada ei viitsi.

Uue foorumi osas oleks olnud mõistlik mõte teha paralleelselt mingi testi-värk ja siis seal suuremad vead ära parandada (otsimine, new posts, värvid jms) ja siis tulla sellega lagedale ja oleks palju parem mulje jäänud kohe alguses. Aga ma mõistan ka, miks seda ei tehtud ja kuhu mott kipub kaduma. Been there, done that 100 korda.

Klubiline tegevus kaob minu aastatepikkuse kogemuse põhjal ära tavaliselt kahel põhjusel:
- minnakse tülli
- saadakse vanemaks ja tekivad pered
Viimane omakorda tingib selle, et head klubiliikmed hakkavad lävima perede tasandil väljaspool klubi(üritusi) ja siis polegi nagu klubi enam vaja. Niigi saadakse kokku ja elu on ilus. Klubi on aga vaja uuesti siis, kui lapsed suured ja aega hakkab üle jääma.
Seepärast ongi üldjuhul klubides kahte sorti aktiviste: noored ja vanad. "Keskealised" kasvatavad lapsi ja selle kõrvalt naljalt neljapäeviti enam Ülemistes hängimas ei käi... :)

Seega, minu soovitus on, et eestvedajatel peaks olema natuke paksem nahk (vingujaid on alati) ja teiseks, vingujatel on KEELATUD vinguda, kui teil ei ole pakkuda välja omapoolset lahendust või ideed, mida muuta. Vinguda võib ainult see, kes ka ise midagigi panustab!

PS: Ülevalolev tumedam värv on 5+
Mulle LL foorum just meeldiski oma erineva/tumeda tausta pärast. Kõik muu on igal pool hele! Tume(dam) on cool!

Toivoku

Post by Toivoku » 19 Oct 2017, 15:24

paksem nahk tõesti abiks, aga panen siia yuimalt mõned nimed keda võiks blogides kasutada, ja mu arust eesmärk mida täita võiks olla 1 blogi post kuus. kes on silma jäänud. Sten Ottep , Petra, Paula ja Sander,Rihuu. Räägite et nii raske ja plapla aga pool tiimi elab teil teadmatuses või ei ole tegevusse kaasatud.

Toivoku

Post by Toivoku » 19 Oct 2017, 15:25

Kaspar ma ei kujutakski ette et keegi peale sinu , paremini Stancesti teeks.

Rihu

Post by Rihu » 19 Oct 2017, 16:20

Olen Nõus pildistama kasvõi kive ranaliival, et blogi edasi püsiks. Ennem Lowliferi forumiga liitumist lugesin pmst kohe kui need välja tulid isegi tööajal. Ja enda poolt ütleks, et asi ei ole selles valges. asi selles, et see must tekst on nii pisike selle valgega võrreldes, Kui juba tekst oleks natukene paksem oleks silmale meeldivam lugeda. Kui juba tekst oleks natukene paksem oleks silmale meeldivam lugeda.

Ollu

Post by Ollu » 24 Oct 2017, 23:55

Kapsu wrote:
19 Oct 2017, 10:41
Mingi aeg korraldati Tartus üritusi, orienteerumised jne, väga äge oli! Täna pole sellest järgi kahjuks kottigi.
No offence, aga sina olid mu arust üks, kes ütles, et see on lambi läbu ja sa ei taha sellistel üritustel käia. Kuigi need Tartu üritused polnud kunagi lambiläbud. Õhtul istuti küll kuhugi laua taha chilliti, käidi saunas jne, aga päeval oli alati ka mingi muu tegevus. Näiteks paintball, orienteerumine, muuseumi külastus jne.

Kuna nendel Tartu üritustel enam inimesi ei käinud, sis sel lihtsal põhjusel nende ornung ära lõpetatigi. Neljale inimesele pole seda asja mõtet orgunnida ju. Sa tead ise ka ju miuke vaev mingit ürri ettevalmistada on ja kui kohale tuleb neli inimest sis pole nagu motti järgmist orgunnima hakatagi.

Kurb on küll, et see asi hääbuma hakkab. Üheltpoolt nagu antakse märku, et võiks üritus rohkem olla ja hänge jne, aga olen kindel, et kui jälle mingit Tartu ürri moodi asja orgunnima hakata, sis kohale tuleb ikka nii umbes 5 inimest. Aga võibolla pärast pikka pausi kus mitu aastat ainult stancest on olnud, tasub proovida.

Mis foorumi upgrade puutub, sis ma vist ainus kel sellga mingit probla pole ja meeldib. Kuigi natuke tumedam taust(ei pea isegi silmas täitsa halli vaid mittevalget) ja suuremad tähed teeksid mugavamaks küll.

fedja

Post by fedja » 25 Oct 2017, 07:39

Kahju jah,et tartu üritused ära vajusid,orienteerumine näiteks oli ülikõva,midagi sellist võiks küll uuesti toimuda.
Ma ise küll korraldamisega midagi peale ei oska hakata aga kaasa aitaks hea meelega kui keegi ette võtaks.

Foorum meeldis mulle ka vana kujundusega rohkem,aga küll ära harjub,iga uue asjaga nii.

djelton

Post by djelton » 26 Oct 2017, 19:16

Olen ka nüüd ise vabama ajaga ning olen nõus mõne ürituse korraldamisega tegelema.. ;)
Korralduskogemust on rohkem kui küll, aga pigem oleks aitaja, pole kahjuks nii väga enam foorumi-välise klubi eluga kursis :/

tns1

Post by tns1 » 22 Nov 2017, 13:04

Muidu ma olen siinseal maininud ka, et ma võin kirjutada asju... Blogipostitusi just. Ma ei oska ja ei tahagi pildistada, aga kirjutada võin.

Värvid muidu on nüüd head, enam pole puhas valge. Ma tunnen puudust nupust "lugemata postitused"

URXDS mehed muidugi teevad värsket asja ja jaksu palju, aga nende mingid praaznikud on päris toredad olnud, nagu kuulnud olen. Ise kahjuks pole jõudnud veel ühegile. Aga nende teavitused liiguvad ka mujal, kui ainult enda siseringis. Meil ju kui korraldatakse, midagi, siis on ainult foorumis mingi teema ja kõik. (stancest välja arvatud) Tuleks ikka rämedalt instagrami ja FB-d üle uputada (seal üldse minuarust väga vaikne, passime ju kõik koguaeg sotsiaalmeedias, aega leiab...) ja küll siis publikut ka tuleb :)

Toivoku

Post by Toivoku » 22 Nov 2017, 15:45

tra kus see laik nupp on :D
aga tõnis täitsa olemas unread postsi nupp quick linksi peale vajutades,vasakul üleval :)