Autovärvid

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
joonaskala

Autovärvid

Post by joonaskala » 05 Feb 2015, 23:49

Tervist lowliferi rahvas! :)

Tekkis väike mure autovärvide leidmisega ja poodidega mis neid müüvad.
Kas keegi on kursis, kust võib kõige parema hinnaga saada head metallikvärvi auto ülevärvimiseks, ja ka sinnakuuluvat lakki!
Või keegi äkki lowliferist tegeleb värvide müügiga jms ja saaks hinda paremaks muuta :)

Paarist kohast uuritud, ja hinnad on suhteliselt ulmelised! Paneb lausa mõtlema et kas üldse osta ise ja ise värvida, või juba seljuhul lasta värvida..

Veel uuriks sellist asja et kas keegi oskab äkki ENAMVÄHEM öelda koguse, mis võiks minna BMW E46 värvimiseks. Ei taha täpset arvu(4.1 vms) vaid enamvähem mingit vahemikku, see kindlasti oleneb ka värvi toonist jms, aga mingigi pilt silmeette :)

Jään tagasisidet ootama! :)
Aitäh!

hoonigan

Re: Autovärvid

Post by hoonigan » 06 Feb 2015, 00:04

Terv kõigile.

Sooviks ka tarkade meeste teadmisi värvi alal.
Näiteks Candy apple värvi retsepti või kust saaks või kas äkki keegi teinud :)

Kermo

Post by Kermo » 06 Feb 2015, 09:09

Kõik ju sõltub kvaliteedist. Odav värv on odav ka põhjusega. Metallik värvid ongi enamasti kallimad. Minu Mx5ele läks värvi 5l aga kuna värv ei katnud hästi jäi ka sllest puudu. Hind oli muidugi erivärvile kohane ehk siis soodukaga pea 300 euri (Standox).

Kriisa

Post by Kriisa » 06 Feb 2015, 09:10

Tallinnas võiksid uurida huvipärast sellisest kohast nagu http://www.paintlines.ee - hindade kohta tänase seisuga ei oska öelda, aga müüdaval väga kvaliteetsed ja korralikud värvid PPG-lt.

Kermo

Post by Kermo » 06 Feb 2015, 09:11

Värvi kulu teab öelda kõige paremini maaler kes on värvinud konkreetse värviga. Samamoodi oleneb ka mis krunt all on.

PRIMO

Post by PRIMO » 06 Feb 2015, 10:07

Tartus saan mina värvidega aidata.Töötan Devoris ja valikus pakkuda Valspari värve ja lakke.Olemas kohapeal ka tinte et teha toonlakke (punast , musta , sinist jne) mida kannatab kasutada candy asemel vägagi hästi (olen ise kasutanud).Hinda saab kohapeal vaadata juba sõltuvalt kogusest. ;)

hoonigan

Post by hoonigan » 06 Feb 2015, 17:42

Mis tulemus selle candy asendajaga tuli?
Äkki miskit pilti? :)

luups

Post by luups » 06 Feb 2015, 19:41

See ei ole candy "asendaja". Candy tähendabki kahekihilist värvi, millest esimene kiht on üldiselt heledam toon (+metallik) ja teine kiht on toonlakk.

(muidugi on Vist ka ühekihilisi candysid olemas)

edit: üks bmx raam mis ma värvisin, candy red või candy apple siis (küll pulbervärv). base on kroom ja peale punane toonlakk. base kihina metallikhõbedat kasutades oleks tulemus lihtsalt teraga, mis on laki all väga ilus

Image

PRIMO

Post by PRIMO » 06 Feb 2015, 20:11

Mina kasutasin seda nii , et alla hõbe (suure teraga) , siis üks kiht lakki koos metalflake hõbeda ja punasega ja siis selga kolm kihti punast toonlakki.Kihte ka sellepärast nii palju , et esimese toonlaki tegin liiga heleda.Viimase tegin mustjas-punase toonlakiga.Pilti võin homme teha küll paagist nt ja samuti saab kohapeal vaadata ja uurida ka ühte tükki.

hoonigan

Post by hoonigan » 06 Feb 2015, 20:24

Bmx'i raam on küll väga hüva saand...
Kui tahan sellist värvi : http://www.canibeat.com/wp-content/uplo ... 00x600.jpg
Mis tegema pean :D

hoonigan

Post by hoonigan » 06 Feb 2015, 20:26

Btw Primo... I have your old rims :D :D :D

PRIMO

Post by PRIMO » 06 Feb 2015, 21:49

Ilusad veljed on. 8-) Oled alla ka juba pannud need?Muidu pildi peal tundub olema ka üks nendest kommivärvidest :D ,

hoonigan

Post by hoonigan » 07 Feb 2015, 00:49

Aaaaabläääd sa ei kujuta ette kui head need jetta all on :twisted:
Ette tuleb muidugi päris hull camber aga eks näha mis saab :)
See pildil jah kommivärv ,mida tahaks jetta peale panna...oskad abistada?? :roll: :twisted:

PRIMO

Post by PRIMO » 07 Feb 2015, 20:50

Ma sain oma asjadega ühele poole ja lisan siia ka lubatud pildi et milline jääb toonlakiga tulemus.Ülesehitus on siis järgmine , et alla kõigepealt suure teraga hõbedane , siis kaks kihti punast toonlakki koos punase ja hõbedase metal-flakega ja siis 5 õhukest kihti toonlakki peale ja lõpuks tuleb kõige peale kaks kihti tavalist lakki.
Tulemuseks sügav mustjas-punane toon ,mis valguse käes punaselt helgib ja varjudes must paistab.Pildid ei ole kahjuks õiglased selle värvi suhtes , kuid aimu saab siiski. ;)
Image

hoonigan

Post by hoonigan » 08 Feb 2015, 19:44

Pilt jah tiba kehva...ei oska mõeldagi,kuidas see värv sileda pleki ja auto peal välja näeb...
Hea värvimees peab ka olema et fleigid ja toonlakid kuhugi nurkadesse kogunema ei hakkaks :)

fedja

Post by fedja » 09 Feb 2015, 00:05

PRIMO wrote:Tartus saan mina värvidega aidata.Töötan Devoris ja valikus pakkuda Valspari värve ja lakke.Olemas kohapeal ka tinte et teha toonlakke (punast , musta , sinist jne) mida kannatab kasutada candy asemel vägagi hästi (olen ise kasutanud).Hinda saab kohapeal vaadata juba sõltuvalt kogusest. ;)

kas niiõelda tindid võtad pinnaka riiulist,või nüüd mingid spets asjad olemas? :)

mul oleks ka üks küsimus,nimelt siis bmw a56 koodiga base vaja,see sisaldab mingit kroom pigmenti,mida enamasti sees ei hoita kuskil.

kuid ehk keegi kokku puutund sellega ja kuskil ikka hoiavad sees seda,et saaks valmis teha selle?

PRIMO

Post by PRIMO » 09 Feb 2015, 14:57

Võin komapäeval vaadata ,mis meil sees on.Tidid tulevad ikka spets pudelit ,mitte pinnaka riiulist :D .Siis pole seda muret et toon jääks ebaühtlane. 8-)

clabens

Post by clabens » 09 Feb 2015, 17:38

Mõtlesin ,et targutaks ka natukene teemasse.
Nagu juba eelpool mainitud ,siis värvikulu oleneb värvitoonist,aluskrundi toonist(eriti halb kui oled teinud näiteks punasele.oranzile vms eredale värvile alla ainult krundilaigud,st kruntinud ainult vigastatud kohad,aga teemast edasi rääkides oleneb kindlasti ka värvifirmast ja maalrist (näiteks mis püssi maaler kasutab jne)

Omadest kogemustest oskan öelda niipalju,et must metallik 5 bmw vahet pole kas E60 VÕI f10 olen mõlemat üleni värvinud,nendega saab 4 liitriga üleni hakkama kui alla panna must krunt kui uksevahed ka värvida ,siis läheb 5 liitrit värvi kindlasti ära.
Samas golf 4 oranziks pärlaks värvimisele kulus 8 liitrit ja sealjuures katuse tegin mustaks,patuga pooleks võiks öelda,et tegelikult oleks võinud mõnda kohta isegi paksemalt lasta kuna toon jäi kohati ebaühtlane.

Lakiga on asi lihtne kui tahad natukene tolmukolle ka ära uputada ja pinda siledamaks saada,siis olenevalt laki tootjast kulub ca 6-8 liitrit segu täiesti üleni auto tegemiseks,muidugi on siinkohal mehi kes tahaks mul keele suust lõogata sellise väite peale ,aga mina isiklikult olen harjunud igalepoole lakki laskma ka ukse siseäärtele korralikult.

Kui nüüd kogu jutt lühidalt kokku võtta ,siis iga maaler saab materale oma hinnaga ja kõigil teistel on võimalus osta seda letihinnaga hinnaskaalast oskan öelda niipalju ,et vähegi normaalne värv pluss lakk on üleni auto puhul kokku ca500 euri vb saab mõne firmaga ka 400-ga aga kindlasti mitte Standox,Glasurit,ppg,spies heckeri ega dupondi toodetega.

Kui siia juurde panna veel liivakad ,küte,elekter ,erinevad pesuained millega pesta püssi, autot ,detaile ,kattepaber,korralik automaalri teip,kabri kasutus ja ennekõike maalri enda oskused,siis ma ei saa isegi tänapäeval eriti aru milleks autot ise värvida.

Hambaravi on ka kallis ,aga sellegipoolest ma seda ise tegema ei hakkaks.

The end!

joonaskala

Post by joonaskala » 09 Feb 2015, 18:43

No minupuhul on just see et, ma tahaks teha ise eeltööd. Ma tean mida ma tahan ja mismoodi see auto välja peaks kukkuma, ja ma ei usaldaks igat värvijat kes teeks kogu kompoti ise. Väga palju toodetakse sitta, niiet autod roostetavad paari aasta pärast, ei tehta korralikke eeltöid, proovitakse nn "ODAVALT ja KIIRELT" teha, kuna keegi ei hakka seda autot tegema nii hingega asja juures kui mina.
Ja teine asi, kui ma teen ise eeltööd, siis ei võta mitte ükski värvija mind jutule, sest kui pärast tema värvib, ja minu eeltöö pask on, siis on inimesed alati värvija kraes koguaeg..

Mis teha, teeks heameelega kõik ise ja nii ka ilmselt läheb!

ekraan

Post by ekraan » 09 Feb 2015, 18:46

no mina näiteks ei taha, et kuskil töökojas mu autot pahteldatakse, lihvitakse jne. Meeldib teha ise ja siis tean kuidas kus ja mis on tehtud.. liivakaid ja teipi jaksan osta (siiani on ehituspoe teibiga tehtud ja täitsa teibib) purk silikoonpesu ka ei tapa. Püssid on olemas, pesuained olemas, elektrit läheb nkn ja samuti kütet :)

Värvi pole plaaniski letihinnaga osta, tutvuseid on ja ka poes saab tingida. Paar tutravat maalrit on ka olemas kellega arutame asju ja kes võibolla ka värvivad (kui ei, siis teen ise, keeran peesse siis teen uuesti, muidu väga ei õpi). kui kambri rent läheb kalliks siis on koht olemas kuhu teha kilest ruum ja seal värvida. vent on olemas ja tempi saab ilusti 21 ringis hoida.

kokkuvõttes ei näe pointi, et viia auto kuskile umbes 2000 euri eest värvimisse.

RUF

Post by RUF » 09 Feb 2015, 18:58

Veidi eelnevate kommentaaride põhjal, et ka mina olen kursis probleemiga, et värvalid teevad enamuskohtades sitta. Seega äkki nii tuleviku tarbeks, et kas meil Eestis on ka kohti, kus kallilt ja KINDLASTI kvaliteetselt värvimistööd tehakse?

Mul tulevikus on kindlasti plaan selline asi ette võtta ja mul pohhui palju see maksma läheb, aga ma tahan nii kvaliteetselt, et värvalil sitt ja veri väljas on peale tööd :mrgreen: Ehk siis huvipärast, mis on need kohad/firmad?

clabens

Post by clabens » 09 Feb 2015, 19:06

Kui sinul (Rain) on kõik tingimused heaks eeltööks olemas,siis loomulikult suur kummardus inimestele kes tahavad ja oskavad ka ise midagi teha peale lihtsalt vedrude vahetamise.Iga oskus on elus kasuks ja õppima peab.
Kokkuvõttes andsin ehk pigem ülevaate palju võiks minna maksma värv pluss lakk ja miks just niipalju.

Valge ehitusteibiga saab ka tõesti teha ,aga kuianda vahepeal sooja ehk teha värvile või märjale krundile vahekuivatust,siis kipub see ilusti läbi vettima ja lahti tulema.
Jah tõesti vahest ei tule ka ,aga minul isiklikult ei ole aega et riskida sellega kui 60 000 eurise auto iluliist lakiga kokku saab ja ma avastan seda näiteks pärast kuivamist.

Värvikambriga on ka nii ja naa,igalpool saab värvida olen isegi üle 10 aasta tagasi ühte autot hommikul vara õues värvinud ja tulemus oli kindlasti parem kui tavalises mustas garaazis,aga eks kõik kokkuvõttes sõltub ka sellest milleks ja kuikauaks autot tehakse.

Ärge võtke minu juttu kui kriitikat isetegijate vastu ja automaalrite ülistamist,aga kindlasti ei küsi maalrid ka niisama seda hinda,Sitta tehakse väga palju ja enamasti sellepärast et kulud on suured ja inimesed on ahned.

ekraan

Post by ekraan » 09 Feb 2015, 19:16

see valge teip on jah s*tt aga ma olen ehituspoest kallist teipi võtnud ja see kannatas küll kuskilt lahti ei tulnud.

fedja

Post by fedja » 09 Feb 2015, 21:31

PRIMO wrote:Võin komapäeval vaadata ,mis meil sees on.Tidid tulevad ikka spets pudelit ,mitte pinnaka riiulist :D .Siis pole seda muret et toon jääks ebaühtlane. 8-)

teil ei ole seda pigmenti,olen uurinud:D
hiljuti veel teil tinte polnud,sellest ka küsimus :)
miks pinnakaga ebaühtlane jääb?ise olen juba korduvalt pinnaka pigmenti tindi asemel kasutanud ja ka ka paljud teised.toimib väga hästi.

Silkx

Post by Silkx » 10 Feb 2015, 00:09

RUF wrote:Veidi eelnevate kommentaaride põhjal, et ka mina olen kursis probleemiga, et värvalid teevad enamuskohtades sitta. Seega äkki nii tuleviku tarbeks, et kas meil Eestis on ka kohti, kus kallilt ja KINDLASTI kvaliteetselt värvimistööd tehakse?

Mul tulevikus on kindlasti plaan selline asi ette võtta ja mul pohhui palju see maksma läheb, aga ma tahan nii kvaliteetselt, et värvalil sitt ja veri väljas on peale tööd :mrgreen: Ehk siis huvipärast, mis on need kohad/firmad?

Kui sul rahast kahju pole ja kvaliteeti tahad siis mu vend võib aidata. Enda corrado lasen järgmine talv ära teha siis saad kvaliteeti tsekkata. Kui sul just varem pole plaanis võõpama hakkata.

loffa

Post by loffa » 18 Feb 2015, 13:39

Ravers on see firma (ak autoklassika) kes uunikuid taastab. Seal on kvaliteeti küll ja veel :)

callaway

Post by callaway » 18 Feb 2015, 13:57

Seal vist peaks Erkki Joon töötama, kellel see õhu peal Chevy Custom on?

Kermo

Post by Kermo » 18 Feb 2015, 14:39

loffa wrote:Ravers on see firma (ak autoklassika) kes uunikuid taastab. Seal on kvaliteeti küll ja veel :)

Kui see oli värvimise kohapealt siis nad ise ei tegele värvimisega. Lisaks on kvaliteet selline nagu sa maksad. Laitses värvisime neile ühe 914ja kere. See 8k hind neile ei sobinud, tahtsid rohkem üleperse.

callaway

Post by callaway » 18 Feb 2015, 15:59

8k ülevärv? wtf?

Kermo

Post by Kermo » 18 Feb 2015, 16:05

callaway wrote:8k ülevärv? wtf?

Odav ju. Uunikumide tegemine on natuke teine tera ;) Terve auto värvi eemaldus mehaaniliselt ja pm ka terve auto pahteldas. Kokku võttis umbes 4kuud aega. Minul oli paar tundi tina panemist ka seal. Üks Volga pahteldas ja värv (auto pärast oli peegelsile ja läks musta värvi alla) oli umbes 13k ja poolteist aastata tööd. Seal muidugi see ka et iga protsessi järel kuivas auto kaks nädalat.

hoonigan

Post by hoonigan » 18 Feb 2015, 16:57

Olen ka restaureerimis kohas töötand...need 8 &13k on megaodav.
Aga eestis keegi eriti rohkem nkn ei maksa.
Me tegime tööd aind rootslastele... Tunni alusel...30€tund... Plymouth barracuda cabrio ületuise läx ca 25k ja rootslased olid häppid et nii odav :D