Velgede poleerimine ja parandamine

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
callaway

Velgede poleerimine ja parandamine

Post by callaway » 05 Mar 2012, 23:47

Mõtlesin, et võiks ka siuke teema olla.

Mure endal järgmine.

Kodus üks ring bbs style 5'i. Kahel veljel äärekivi kahjustus. Kõverad ei ole, aga päris sügavad kriimud/haavad randi serval.

Kuidas neist jagu saada? Ratas poleerpinki/auto all ja edasi....

Millega lakki eemaldate rantidelt?

Kuidas poldid ilusaks saada?

Tsinkimine, kes ja kus tegeleb?

sänk ju ;)

Tanel

Re: Velgede poleerimine ja parandamine

Post by Tanel » 06 Mar 2012, 12:31

Sügavad kahjustused tuleks ilmselt täis keevitada enne ja siis üle lihvida.. muidu peaks liiga palju tervelt veljelt maha lihvima ju.

Tito

Post by Tito » 06 Mar 2012, 13:20

Remondi osas olen kuulnud positiivset tagasisidet http://www.rehvivahetus.planet.ee/
Valuveljelt värvi olen eemaldanud Wenfexiga ( peaks ka laki eemaldamiseks spets asi neil olema ) Minul ta toimis ilusti ,kuid olen kuulnud ka selle keemia kohta negatiivset :roll:
Muud informatiivset pähe ei karga :)

Purdé

Post by Purdé » 07 Mar 2012, 19:46

rehvivahetus.planet.ee kuti juures sai enda RM-d ka sirgeks lastud, kaks velge olid päris lopergused ja kaks olid enam vähem sirged, aga lõpptulemusena olid sirgestatud veljed sirgemad kui need, mis olid enamvähem. Seega jäin väga rahule nii tulemuse kui hinnaga, saatnud tööklaaslasi sinna ja ka nemad rahule jäänud. Endal plaanis lähinädalatel ka uuesti läbi astuda sealt.

Kermo

Post by Kermo » 09 Mar 2012, 16:17

Keegi lähiajal sinna minemas ka? Kuna lahtioleku ajad on täpselt tööajal siis ise ei jõua vist niipea sinna. Kui keegi sinna velgi viima läheks, annaks enda omad ka.

Martin1

Post by Martin1 » 09 Mar 2012, 16:39

Plaanis minna küll. Aga pole veel helistanud talle, seal tavaliselt järjekorrad. Muidu lähiajal pean minema jah, kui vaja võin kaasa võtta.

Kermo

Post by Kermo » 09 Mar 2012, 21:28

Oleks suur abi küll. Ma võtan esmaspäeval rehvid maha ja siis võin nad igale poole tuua. Ma vihkan seda 8-5ni tööd mis tavalisti kujuneb 7ni. :D

Martin1

Post by Martin1 » 13 Mar 2012, 10:55

Teistele infoks siis nädal pidi seal järjekord hetkel olema. Kuid kuna mul pisike mõlk ainult, siis ytles et tooks kohapeale ja ta siis vast saaks paari päeva jooksul ära teha kui mingi auk tekib. Kermo saatsin sõnumi sulle.

Tanel

Post by Tanel » 06 Apr 2012, 20:37

Ise käisin seal Tutermaa kandis nüüd teisipäeval vist... tüüp ütles, et on kiire ja tubli olnud ja järjekorda ei olnud sel päeval üldse. Praeguste ilmadega ei toimu eriti aktiivset rehvivahetust ka ilmselt, siis aega tegeleda remondiga rohkem.

callaway

Post by callaway » 08 Apr 2012, 11:38

nonii. tegime sõbraga poleerpingi keldrisse. saab panna ükskõik, mis auguvahega velgi sinna. pilte hiljem. ;)

eile alustasime, kuid jube tüütu on selle laki eemaldamine liivapaberiga. keegi teab mingit head keemiat millega laki/värvi rantidelt maha saab lihtsalt?

soovitate alustada P120nega või P80nega?

Motary

Post by Motary » 09 Apr 2012, 09:08

Kas lakk kuumutamisega ei kooru maha?

wilson

Post by wilson » 28 Aug 2012, 21:34

keegi pakkus teenusena velgede poleerimist ,aga ei leia enam kontakti. vaja oleks jooks BBS LM poleerida ja lakkida(ainult randid.

coley

Post by coley » 28 Aug 2012, 21:42

100% kindel valik - Hr.Penu 8-)

Kuldsete kätega mees kelle töö kohta pole kunagi muud kui kiidusõnu kuulnud.

Minu BBS RC 090'd:

Image

Peegeldusest saab vist siit pildilt veidi aimu küll:
Image

(http://polishing.edicypages.com/)

fedja

Post by fedja » 30 Aug 2012, 01:13

nii huvi pärast küsin,palju näiteks sinu velgede taastamine umbkaudselt maksma läks?

coley

Post by coley » 02 Sep 2012, 12:32

Hindadest pead Penuga ise rääkima! :) Rohkem kokkukeppe teema kuna iga velje seisukord on erinev ja nõuab erinevas koguses tööd.

callaway

Post by callaway » 10 Sep 2012, 22:32

kes ja kus on nõus klaaskuuliga kärgvelgi puhastama? või siis soodapritsiga...

ning, kellegil mõnda head linki, kust bbs'idel rante tellida? hind 100€ per rant on okei või olen ainult kalleid kohti leidnud?

Toivoku

Post by Toivoku » 10 Sep 2012, 23:23

Oman ka tuttavat kes tegeleb selle poleerimis teemaga, 120 vist oli terve ringi rantide poleerimine. ta ka keevitab teeb sirgeks jne. Vajadusel jagan kontakte :)

Tanel

Post by Tanel » 11 Sep 2012, 00:17

callaway wrote:kes ja kus on nõus klaaskuuliga kärgvelgi puhastama? või siis soodapritsiga...

ning, kellegil mõnda head linki, kust bbs'idel rante tellida? hind 100€ per rant on okei või olen ainult kalleid kohti leidnud?

Minu omade kohta vast tead juba? bmwklubist Ronny25 vms tegi, klaaskuul. Soodapritsiga on ca 90 euri vist...

Rante saab ebay'st ja hind selline ikka jah, sellepärast mu veljed 6,5 tolli laiad ongi. :D

Izmyyr

Post by Izmyyr » 03 Oct 2012, 13:06

Kes poleeriks plekkveljed ära:D?

Purdé

Post by Purdé » 04 Oct 2012, 10:38

Ma kardan küll arvama, et sellel mõtet pole, kaua nad ilusad ei püsi.

Tanel

Post by Tanel » 04 Oct 2012, 13:11

Image

Pildilt ei tule välja nii hästi, aga läikisid päris kenasti Joeli VR6 all... tuleb mingi hea lakk leida ilmselt mis peal püsiks. Ehk mis ma öelda tahan, et on küll mõtet, kui huvi ja viitsimist on :)

Ollu

Post by Ollu » 25 Oct 2012, 08:53

Keegi oskab Tartus soovitada kohta kus velgi liivapritsitakse? Ja umbkaudne hind ka ehk? Oleks vaja 4 14 tolli plekkvelge ära pritsida, tahaks talverõngad ka ilusaks teha, praegu maru käkid.

helar1

Post by helar1 » 31 Oct 2012, 17:22

Soovitan palju paremat varianti. Nimel sai kasutatud tööjuures ühte sprei hapet, mis sai veljele peale lastud. Tõmbab värvi kobrutama ca 5-10minutiga ning seejärel ainult natuke noaga kaasa aidata, kui mõni täpp veel kinni on. Igatahes super asi, kui tahad korralikku tööd ja kvaliteeti. Eriti hea on see nt kärgvelgede puhul.
Üks jama on, et kui velgi eelnevalt värvitud, siis võib ta toimida kuni krundini. Aga originaal värvi all velje tõmbas aluni puhtaks.

Pikk jutt, sitt jutt. Kui kellegil reaalselt vaja on siis uurin selle toote nime ja asukoha, kust teda saab.

terv,
Helar

Andro

Post by Andro » 15 Dec 2012, 22:06

Teab ehk keegi mingit spetsiaalset löga soovitada, mida pärast lihvimist veljele kanda, mis ajaks kenasti särama ja mida oleks kodumaa poodidest mõistliku hinnaga saada? Kas Eestist võib leida selliseid seebitaolisi compounde, mida välismaa DIY-des kasutatakse?

Toivoku

Post by Toivoku » 16 Dec 2012, 01:41

Selle jaoks on ju alumiiniumi poleerimispasta, fixuses vist miski 7 euri maksis ja piisab ikka suht mitmele rattale.

Andro

Post by Andro » 16 Dec 2012, 14:06

Sain Bauhofist selle rohelise batooni. Pruun oli ka ja on ilmselt rabedam, kuigi mingeid kirjasid peal polnud? Tegin igatahes rohelisega pärast 2500-t ja tõmbas enam-vähem läikima küll, aga triibud siiski sees. Ei oska nagu ajastada ka, et kui kaua ja palju peaks ühte paberit enne laskma kuni järgmine võtta, võib-olla peaks nt 3000 ja 4000 paberi ka veel ostma.

Cpstuning

Post by Cpstuning » 16 Dec 2012, 15:17

Nende nn. batoonidega see asi, et tahavad korralikult kuuma saada hea tulemuse saamiseks, ehk siis tuleks kasutada normaalselt pööret, olenevalt, millega poleerida, et see batoon muutuks pm pastaks tänu kuumusele. Kui käsitsi poleerida jäävadki triibud sisse ja läige pole ka midagi erilist, muidugi ma ei tea kuidas sa tegid. Olen kuulnud, et see pasta pidi head tööd tegema:
Image

Aga kahjuks ei oska öelda, kust seda oleks võimalik saada.

luups

Post by luups » 16 Dec 2012, 16:29

See roheline batoon toimib vildiga poleerides kõigeparemini.Kunagi sai tööõpetuse tunnis isetehtud lehtvõti ikka päris peegliks poleeritud.Ma poleerisin selle rohelise asja ja vildiga kõik oma auto tuled ka uuteks :)

h4rz

Post by h4rz » 16 Dec 2012, 18:34

Andro wrote:Sain Bauhofist selle rohelise batooni. Pruun oli ka ja on ilmselt rabedam, kuigi mingeid kirjasid peal polnud? Tegin igatahes rohelisega pärast 2500-t ja tõmbas enam-vähem läikima küll, aga triibud siiski sees. Ei oska nagu ajastada ka, et kui kaua ja palju peaks ühte paberit enne laskma kuni järgmine võtta, võib-olla peaks nt 3000 ja 4000 paberi ka veel ostma.

Jutid ikkagi sellepärast, et mõne eelmise paberiga kehvasti tehtud. 3k või 4k asja ei paranda.

Andro

Post by Andro » 16 Dec 2012, 19:11

Jah, tean, et mõnega on liiga vähe tehtud, lihtsalt eriti raske on seda piiri panna, et millal võiks juba järgmise paberi võtta, kuna velg on ju seda vee-alu jama täis ja täiesti puhtaks saada päris raske, kalts teeb kuivatamisel ka omad jutid. Lõpuks kontrollisin nii, et kui mõne paberiga oli omast-arust nühitud, võtsin järgmise paberi ja hõõrusin risti, et näha, kas jõuab eelmise jutid välja võtta või mitte. Seega teen ilmselt nädala pärast alates 800-st uuesti. Mõtlesin batooni temperatuurile ka, et jääb ilmselt liiga jahe kogu see asjaajamine, teen mõned kraadid soojemas kohas kui väljas. Peab ikka relakale kaltsuketta ostma/meisterdama, see vast jõuab soojaks ajada.

Puna

Post by Puna » 16 Dec 2012, 19:16

Andro pea seda meeles et liiga kuumaks ei tohi ka ajada, muidu tõmbab ka kohe uuesti tuhmiks.

helar1

Post by helar1 » 16 Dec 2012, 20:15

Minul on juba oma set välja vaadatud. Masin, kaks vilt ketast, kolme erinevat pastat("seepi") ja muud staffi. Hind meeletult odav, aga kahjuks eestlastele rasketi kättesaadav. Töö juures sai katsetatud, p500 sai võetud mõned äärekivi kahjustused ühelt kroomitult rattalt välja ja siis poleeeritud, nii et suurt midagi aru ei saanud ja seda ainult peale 500 paberit. Võttis tummaks ja otsisin netist kõik vajalikud asjad juba välja. Uuel aastal tellin hulga pastasid ja kogu kompoti ära. :)

Image

Tanel

Post by Tanel » 17 Dec 2012, 00:10

No ja velg pane teise mootori abil pöörlema ja ettenihe ka ja ongi poolautomaatne veljepoleerimispink valmis :D

helar1

Post by helar1 » 17 Dec 2012, 00:59

Tanel wrote:No ja velg pane teise mootori abil pöörlema ja ettenihe ka ja ongi poolautomaatne veljepoleerimispink valmis :D

Õhtuti magama minnes on niipalju igasugu mõtteid ja ideid läbi käinud, et sa ei kujuta ette. Tahaks siin londonis mingi garaazi leida, saaks äkki hakata midagi pakkuma. :D

callaway

Post by callaway » 21 Dec 2012, 12:47

probleem.

M7 keermepuuri vaja.

No ei taha würth mulle seda anda, baltic bolt ega stokker...kust ma saan ;)

Tanel

Post by Tanel » 21 Dec 2012, 13:22

callaway wrote:probleem.

M7 keermepuuri vaja.

No ei taha würth mulle seda anda, baltic bolt ega stokker...kust ma saan ;)

Mulle ütles ülemus, et sellist pole olemas :D Aga Balti jaama turul pidi üks vanamees müüma veneaegseid tööriistu ja tal väidetavalt on. Tööriistamarketis oli muidu olemas, aga mingi 56 eurise komplekti üks osa.

Tanel

Post by Tanel » 22 Dec 2012, 04:19

Igaks juhuks mainin, et see on M7x0.75 (peenkeere). RMidel on tavaline M7 (ehk x1).

Iff

Post by Iff » 14 Feb 2013, 16:16

Probleem siuke, et mul on ühed Zender Sport veljed nagu alljärgneval pildil. Fake splitid aga poldid on roostevabast mistöttu on poldikohad veljel oksüdeerunud. Ja nagunii tahaks ääred ära poleerida. Proovisin ühte lahti keerata aga keeraisn sisekandid maha poldil. Mis valemiga oleks nad köige parem lahti ehmatada/saada ?

Image

Puna

Post by Puna » 15 Feb 2013, 21:01

Külmaga peaks lahti ehmatama küll. Kuumaks ajades saaks ka aga kuumutamine rikub välimuse ära.