Velgede poleerimine ja parandamine

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
Jorgen

Re: Velgede poleerimine ja parandamine

Post by Jorgen » 11 May 2014, 22:00

wilson wrote:
Jorgen wrote:Mõõda ehk praegune lip ära ja saadki teada palju lisama pead et vasavaid mõõte saavutada.

minu auto alt velgede ära võtmine eeldab suuremat sorti tööd, sellepärast ka selline küsimus et ehk saaks lihtsamini asja lahendatud

http://forum.wheel-whores.com/viewtopic.php?t=2795 saab ka ilma.

Aga minu before ja after

Image
Image

Osaw

Post by Osaw » 11 May 2014, 22:29

wilson wrote:küsimus selline.
velgedeks artec edition L 8", kui suur peaks lip olema et velje laius tuleks 9/9.5" ?

//srry naha pärast, fixt it:

http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... -NEED-GONE!
väidab et 17x9 on 2.75" rant.
Sama link väidab ka et 17x8 on 1.75" rant, barrel järelikult 8-1.75 = 6.25
9.5tollinse rant on 9.5-6.25 =

3.25

loffa

Post by loffa » 13 May 2014, 15:10

Kodarate vahelt saad ju mõõda, pole vaja ratast alt ära võtta :)

Siim-o

Post by Siim-o » 13 May 2014, 22:28

Heihoo. Kes see mees oli, kes Tartus velgi korrastab? Randid vaja läikima lüüa ja keskosad värvida.

agoy

Post by agoy » 14 May 2014, 12:39

Rantide poleerimisega püüab mu sõber tegeleda, sirgestamise/keevitamise leian ka, kui oled nõus suuri summasid maksma, siis leian sulle ka värvija (helar), ise ei viitsi/oska eriti värvida :D
Et kui vaja, võta ühendust ja aitan sul asja korda saada.
Mai lõpupoole pidavat saama ka pulbervärvida ;) ... kuid see teema veel lahtine

agoy

Post by agoy » 27 May 2014, 11:47

Kas keegi teab, kelle kaudu ma saaksin tartu kandis velgede keskosad mingisse pritsi saada?

Purdé

Post by Purdé » 10 Jun 2014, 10:22

Küsimus laiale ringile.

Kelle käes on hetkel mu rantide poleerimise pink ?

Marti

Post by Marti » 11 Jun 2014, 21:48

Keegi viimasel ajal tallinnas on lasknud oma velgi pulbervärvida ? kus kohas ja mis hinnaks ?

Cpstuning

Post by Cpstuning » 11 Jun 2014, 21:53

Marti wrote:Keegi viimasel ajal tallinnas on lasknud oma velgi pulbervärvida ? kus kohas ja mis hinnaks ?

Mina lasin viimati oma veljed Laagris pulbervärvida, 50Eur oli jooks, streetrace foorumist kasutaja grimes tegeleb sellega.

Tanel

Post by Tanel » 11 Jun 2014, 22:09

Cpstuning wrote:
Marti wrote:Keegi viimasel ajal tallinnas on lasknud oma velgi pulbervärvida ? kus kohas ja mis hinnaks ?

Mina lasin viimati oma veljed Laagris pulbervärvida, 50Eur oli jooks, streetrace foorumist kasutaja grimes tegeleb sellega.

See on täitsa hea hind, mujal enamasti 60-80 € (Tallinnas).

mart63

Post by mart63 » 12 Jun 2014, 11:19

Olen laagris kaks korda käinud, kord oli ok aga viimane kord ujutati kahele veljele vast kiirustades lakki veidi palju, et paks kiht pragunema hakkas, nüüdseks on veljed üleni pragulised, õnneks praod justkui pinna all ja veel kooruma pole hakanud......
http://cl.ly/image/2W2g1D0u3u3d

RUF

Post by RUF » 12 Jun 2014, 11:51

Pulbervärvimise kohta eraldi teema ka olemas siin foorumis.

Intrega

Post by Intrega » 26 Jun 2014, 23:23

Keda soovitaksite velje sirgestamiseks, keevitamiseks ja paika ajamiseks? mõistliku hinna eest ilmselgelt, keevitada oleks vaja umbes 50cm, kui saaks kasvõi ta niivõrd sirgeks (pragu omavahel kokku) oleks juba pool võitu.
väike pildi seeria katkisest veljest : http://fotoalbum.ee/photos/intrega/sets/1418073

Jorgen

Post by Jorgen » 26 Jun 2014, 23:28

Odavam ja mõistlikum uus barrel osta.

Tanel

Post by Tanel » 27 Jun 2014, 00:16

Intrega wrote:Keda soovitaksite velje sirgestamiseks, keevitamiseks ja paika ajamiseks?

Soovitan uurida, kas seda on üldse mõtet teha. Teoorias saaks, aga võib tõesti kallim olla, kui uus barrel. Aga muidu kelle käest uurida on kas Silver Penu või Mario Hinn näiteks.

Cpstuning

Post by Cpstuning » 20 Sep 2014, 15:36

Kuna tegelen nüüd mõnda aega juba valuvelgede remontimisega, siis mõtlesin, et võiks siinsele kasutajale ka teada anda, kust abi saab. Täpsemalt siis valuvelgede sirgendamine, vajadusel keevitamine ja treimine. Asukoht Tallinn, Mäealuse 6E. Huvi korral täpsemaks kontakteerumiseks www.heimarus.ee ! ;)

Penu

Post by Penu » 29 Sep 2014, 16:03

Tere Sten,
said endale väga õige mentori. Temalt on palju õppida Heimaruses.
Et teil ka muus osas meelest lähe veljed, siis olen abivalmis aitama nii jõu kui nõuga :)

Sellekohane pilt ka teemasse. Arhiivist leitud Porsche 7 slots valuvelg, mis sai kunagi taastatud 8-)

Silver Penu
56981791
SP Studio
Kalda 9

Image

RUF

Post by RUF » 05 Nov 2014, 13:07

Klaaskuul pritsi? Eelistatavalt Harjumaal. Ja nagu ikka, pörfi kvaliga ning olematu hinnaga :mrgreen: Ronni Järvakandist kahjuks hetkel ei toimeta.

callaway

Post by callaway » 05 Nov 2014, 19:19

Meie enda Spuul teeb ju.

agoy

Post by agoy » 05 Nov 2014, 20:14

Spuul on tartus ju :D

luups

Post by luups » 05 Nov 2014, 20:16

Klaasiga mul hetkel veits tuuga ka :D

callaway

Post by callaway » 05 Nov 2014, 23:51

cargoga? keegi ikak liigub tartu...variante miljoneid :)

RUF

Post by RUF » 06 Nov 2014, 01:16

callaway wrote:cargoga? keegi ikak liigub tartu...variante miljoneid :)

Spuul ei tee klaaskuuli.

Kermo

Post by Kermo » 06 Nov 2014, 09:08

Ma uurin. Mul äkki üks koht kus saaks liivaga üle lasta. Vahe selle ja tavalise liivapritsiga on et see mõeldud igasugu kroomitava jne. asjade jaoks. Liiv mis sisse käib on nagu jahu. Tulemus saama mis klaaskuulis. Ühed RSid on isegi näidiseks olemas ja tunduvad täiesti poleeritavad.

Kristjan_R

Post by Kristjan_R » 10 Feb 2015, 21:54

Ma ei hakanud uut teemat tegema või äkki on kuskil sellest juttu tulnud, aga oleks vaja 17" plekid laiemaks keevitada, oskab keegi mõistliku hinna ja kvaliteedi suhtega kohta soovitada?

Pikksilm

Post by Pikksilm » 11 Feb 2015, 23:30

Kristjan_R wrote:Ma ei hakanud uut teemat tegema või äkki on kuskil sellest juttu tulnud, aga oleks vaja 17" plekid laiemaks keevitada, oskab keegi mõistliku hinna ja kvaliteedi suhtega kohta soovitada?

Hr. Anvar'i käest uurin kohe, kas veel saab :)

Kristjan_R

Post by Kristjan_R » 22 Feb 2015, 21:59

Offroad Service saab max 16" velgi teha ainult, Tallinnas üks tüüp teeks 180 euri eest ära, seega praegu otsin, ehk kellegil on treipinki kuhu 17" vahele mahub ja saaks lahti lõigata velje, siis saaks Offroad Service tüüp ära keevitada.

Ollu

Post by Ollu » 25 Feb 2015, 00:10

Velgede teema jätkuks. Kus velje poldid kuldseks lasta teha? Tean et Risto ja Tanel on Koplis kuskil lasnud tsinkida. Kas keegi teab Eestis kuskil veel mingeid kohti, kus sellist asja pakutakse ja on kokkupuuteid? Ehk saab kuskil veel kuldsemaks kui Tanel sai:D

Andro

Post by Andro » 25 Feb 2015, 10:32

Telli uued poldid, see tsinkimine on jama.

Toivoku

Post by Toivoku » 25 Feb 2015, 10:39

tegelikult galvaniseeritakse need poldid :)

luups

Post by luups » 25 Feb 2015, 12:19

Tegelikult on galvaniseerimine selle protsessi nimi, pinnakatteks jääb ikkagi tsink. Tavaline nn hõbe on valge passivatsioon ja nn kuldne on kollane passivatsioon.

Kunagi tahtsin võrus lasta teha aga tol hetkel ei toiminud neil see ja saatsin tallinnasse mingisse firmasse. Tahtsin tavalist hõbedat aga kogemata kombel panid selle kuldse variandi. Kui aluspind hea siis jääb lõpptulemus ka hea, ma arvan et lihtne ja odav variant.

Ollu

Post by Ollu » 26 Feb 2015, 22:52

Andro wrote:Telli uued poldid, see tsinkimine on jama.

Aga linki kus neid ka mõistliku hinnaga müüakse? Ebaysse sisse lüües leidsin 350 taala 120 tükki mis on küll eriti mõttetu hind krdi poltide eest maksta. Siis pigem viin juba sinna galvaanikasse kus saab 3 euri eest neile kuldse kuma peale.

Võru galvaanikasse saatsin meili, nad vastasid, et titaanile ei paku sellist lahendust.

Andro

Post by Andro » 27 Feb 2015, 11:30

viewtopic.php?f=7&t=407

Reeglina kuskil 70-80 eurosenti tükk, mis pole imo palju ilusate-uute-läikivate poltide eest, mis kohe koledaks ei lähe.

Ollu

Post by Ollu » 27 Feb 2015, 12:12

Okei, vaatasin, kuldset üle euro tükk + post veel, ei näe mõtet 150 euri panna mingite poltide peale. Jäävad siis tavalised ilma kuldse toonita kui ei leia, et keegi anodeeriks eestis titaani. Sest poldid praegu korralikuld, midagi viga pole, pole kunagi varem vist lahtigi võetd, lihtsalt kuldseks tahaks.

Andro

Post by Andro » 27 Feb 2015, 14:06

Missuguseid sa vaatasid? Kõige levinumad M7x32 on ju 70 senti, ka kuldsed. Kui poldid korralikud, siis ma ei soovitaks neid mäkerdama hakatagi, pärast kahetsed.

Rainer

Post by Rainer » 28 Feb 2015, 11:46

Oo titaan poldid :) need säilivad reeglina päris ilusti. ma soovitaks sul need lihtsalt läikima lüüa. ja ma arvan et tegemist pole BBS velgedega siis :)

Meinuuu

Post by Meinuuu » 28 Feb 2015, 20:05

oleks kellelgi jagada kontakti, kes tegeleb velgede sirgendamisega?
nimelt ühel veljel on välimisel randil kerge jõnks sees...

Jorgen

Post by Jorgen » 28 Feb 2015, 20:10

Meinuuu wrote:oleks kellelgi jagada kontakti, kes tegeleb velgede sirgendamisega?

Sten Tartu aka Cpstuning siin foorumis.

Ja Olari, ära tsinkima ega värvima küll hakka, õudne. Poleeri praegused või osta uued. Kuldsetega riskid sellega, et pead keskosa värvi tegelt poltide järgi mängima.

Cpstuning

Post by Cpstuning » 28 Feb 2015, 20:19

Meinuuu wrote:oleks kellelgi jagada kontakti, kes tegeleb velgede sirgendamisega?

Jorgen juba mainis aga jah, saan sind selle murega aidata ;)

Lisaks sai fb leht ka kunagi tehtud, aega-ajalt ikka postitan mõnest suuremast pusimisest pilte:
https://www.facebook.com/pages/Valuvelg ... 98?fref=ts

RUF

Post by RUF » 01 Mar 2015, 00:01

Jorgen wrote:

Sten Tartu aka Cpstuning siin foorumis.

Ja Olari, ära tsinkima ega värvima küll hakka, õudne. Poleeri praegused või osta uued. Kuldsetega riskid sellega, et pead keskosa värvi tegelt poltide järgi mängima.

Don't põe! Kuldne polt sobib väga hästi Olari keskosa värviga. Ma pigem loodan, et tuleb mingi kuldne lahendus ikkagi, sest tavaline polt oleks suts kole plaanipärase keskosaga.