Velgede poleerimine ja parandamine

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
Tige Tigu

Re: Velgede poleerimine ja parandamine

Post by Tige Tigu » 19 Mar 2015, 21:31

Teema jätkuks. Kogemusi, arvamusi poleeritud pinna kohta. Kas lakkida või jätta paljaks? Kaua lakk püsiks peal jne?

Ollu

Post by Ollu » 20 Mar 2015, 13:25

No see on nii sõltuv.

Mina ei laki. Esiteks lakk kaotab läiget, teiseks tavaline lakk ei hakka külge poleeritud pinnale ja võib kergelt kooruma hakata, kolmandaks kui kivi saab ja kuskilt vaikselt kooruma hakkab hakkab siis on perses ja pead nullist alustama, laki maha saama ja uuesti poleerima.

Minu jaoks on oluliselt lihtsam kord kuus autot pestes veljed pastaga üle käia ja ongi hea.

audivana

Post by audivana » 20 Mar 2015, 15:00

Usu mind sa teed seda pollimist 2x nädalas :D

tibullus

Post by tibullus » 20 Mar 2015, 15:44

Varsti hakkan enda velgede rante üle poleerima aga lakkida ma neid küll ei kavatse.
Pole mõtet,,tõesti paar korda kuus pastaga üle käia ja on täiesti ok.
Kunagi olid mul need amg monoblockid ja nende randid läksid tõesti ruttu koledaks. Kõik veejäljed jäid kohe peale ja pidi tihti üle poleerima neid, et ilusad läikivad oleksid. Nende mitmeosaliste rantidega aga nii pole. Nägin seda juba vanade artec'te pealt. Materjali vahe ikkagi. :)

Kristjan_R

Post by Kristjan_R » 21 Mar 2015, 10:56

Mina puhastasin oma Style 5'te rante üle päeva, optimistid....kaks korda kuus :D

Ollu

Post by Ollu » 21 Mar 2015, 11:32

No oleneb mida sa puhastamse all silmas pead. Kas lapiga üle käimist ja veepiiskade kuivatamist või reaalselt pastaga nühkimist ja poleerimist. Lihtsalt lapiga lakkunud olen ma valgeid samamoodi üle päeviti, kuna paratamatult piduritolm jms hakkab peale.

Kui pastaga ülepäeviti pidid jaurama, siis lihtsalt style 5 mingist jõle sitast sulamist velg.

Andro

Post by Andro » 21 Mar 2015, 22:43

Polnud ilmselgelt mingit kaitsvat kihti peal. Ma olen kahe aasta jooksul ainult ühe korra trelliga üle käinud põhjalikult, randid ikka värsked. Millegagi peab pinna lihtsalt ära treat'ima, umbes nagu vaha mõjub värvile - et hülgaks vett.

Edvin

Post by Edvin » 23 Mar 2015, 11:37

Kas seda Abro Paint Removerit saab Tallinnast ka kusagilt ?

Toivoku

Post by Toivoku » 23 Mar 2015, 11:49

Endises autospetsialististon kohapeal olemas 2 purki.

Edvin

Post by Edvin » 23 Mar 2015, 11:59

Leidsin. Ristmik.ee pakub neid. Poed ongi kadaka tee 86a ja punane 6. See kadaka tee oma ongi vist see samune vana autospetsialist ?

Toivoku

Post by Toivoku » 23 Mar 2015, 12:05

Edvin wrote:Leidsin. Ristmik.ee pakub neid. Poed ongi kadaka tee 86a ja punane 6. See kadaka tee oma ongi vist see samune vana autospetsialist ?

Ei ole :) kadakatee 72a on spetsialist.

RSipp

Post by RSipp » 23 Mar 2015, 12:45

Haapsalus müüdi seda näiteks Fixuse lettidel.

Jorgen

Post by Jorgen » 26 Apr 2015, 19:42

Sai ka randivigur ehitatud. Varasemalt 10min käsitsi nühkimine andis aimu, et tuleb asi mehaniseeritult teha. Retsept lihtne, elektrimootor, vineerist alus, 4 poldi auku ja rant külge. Samuti lisatud pingile ebakorrapäraseid diagonaale, et asi jäik oleks ja võimalikult vähe vibreeriks. Masin ise üpris võimas, tiirleb mehiselt ja tegelikult üpris stabiilne. Natukene sai ka ranti liivapaberiga tutvustatud, teeeb protsessi kiiremaks ikka küll. Välimus pole just eriti kaubanduslik, kuid praktilisus korvab selle. Paar pilti ja video ka.

Image
Image

https://www.youtube.com/watch?v=tckfQsjDWS8

RUF

Post by RUF » 26 Apr 2015, 20:32

See on kõige ägedama välimusega poleerpink mida ma näinud olen :mrgreen:

Jorgen

Post by Jorgen » 26 Apr 2015, 20:36

RUF wrote:See on kõige ägedama välimusega poleerpink mida ma näinud olen :mrgreen:

See veel betooni ka omakorda kinni puuritud :lol: Kõik need plangud ja muu jama on jäikuseks juurde lisatud, mootor vist peaks isegi 3kW olema, nii et alguses tahtis see pink koos selle mootoriga ruumist iseseisvalt lahkuda.

h4rz

Post by h4rz » 27 Apr 2015, 14:52

Meil sarnane pink, kuid hetkel mööda garaaži laialu. Viimane aeg kokku panna :D

wilson

Post by wilson » 05 Jul 2015, 21:01

38 poldiga lip'e kus leiaks ?
Rh wannabe schnitzerite velgedele

Jorgen

Post by Jorgen » 05 Jul 2015, 21:05

wilson wrote:38 poldiga lip'e kus leiaks ?
Rh wannabe schnitzerite velgedele

http://www.enha.eu/advanced_search_resu ... 5f7d674ed8

fedja

Post by fedja » 06 Jul 2015, 10:22

Ollu wrote:No see on nii sõltuv.

Mina ei laki. Esiteks lakk kaotab läiget, teiseks tavaline lakk ei hakka külge poleeritud pinnale ja võib kergelt kooruma hakata, kolmandaks kui kivi saab ja kuskilt vaikselt kooruma hakkab hakkab siis on perses ja pead nullist alustama, laki maha saama ja uuesti poleerima.

Minu jaoks on oluliselt lihtsam kord kuus autot pestes veljed pastaga üle käia ja ongi hea.

õige lakk ei kaota märkimisväärselt läiget.
penu,tunneks ka huvi kust sa seda poleerpinnale mõeldud lakki hangid,kui just saladus pole :)

siimuu

Post by siimuu » 13 Jul 2015, 23:00

Kust leiaksin normaalselt poleerpastat, millega rante hõõruda? Lorinseride rantidele on tekkinud pesujärgselt kuivamise jäljed, mida enam pelgalt tavalise mikrofiiber lapi ja veega maha ei saa.

Toivoku

Post by Toivoku » 14 Jul 2015, 21:54

ise olen kasutanud meguaiarsi oma ja siiani kõi kteisedki kes mult seda laenanud on on kiitnud,et parem kui see autoplan või carplan.

siimuu

Post by siimuu » 22 Jul 2015, 23:21

Ei kuulanud, mida inimesed räägivad ja mõltesin proovida. Ükspäev jäi poes näppu Autoglymi poleerimispasta. Kiiruga jõudsin ühe velje randi üle teha ja peab ütlema, et töötab. Väga hea sai. Üks tuup maksis Fixuses 9.85 eurikut.

Image

Ollu

Post by Ollu » 23 Jul 2015, 00:30

Eks nad töötavad kõik. Aga lõpptulemusel on pastal ja pastalkorralik vahe sees. Autosoli pasta, mis esialgu tundus täitsa väärt kraam oli meguiarsi pastadega poleeritud pinna kõrval täiesti tuhm.

tibullus

Post by tibullus » 23 Jul 2015, 20:52

Millist Meguiarsit mõtlete?

h4rz

Post by h4rz » 23 Jul 2015, 21:49

Image
Ma sellega teinud, kuid roosa autosol oli ka tase :D

Ollu

Post by Ollu » 23 Jul 2015, 22:24

See mille H4rz pani on hea kraam, lisaks internetis kohatule peaks ka väärt kraam see olema
Image
Seda pole Eestist kahjuks leidnud.

Mina kasutasin sellist komplekti.
Image

Motary

Post by Motary » 28 Nov 2015, 22:09

Keegi sellise asja korda teeb? Tükid on alles, kuid deformeerunud

Image

Cpstuning

Post by Cpstuning » 24 Jan 2016, 12:12

Kuna aeg on jõudnud sinna maale, et tuleb hakata lõputööd kirjutama ning teemaks on üldises pildis veljed, siis mõtlesin teie kui peamiste huviliste mõtteid/arvamusi kuulata. Oma lõputööga üritan välja selgitada argumendid, mille alusel on võimalik öelda, et vastavaid töövõtteid ja meetmeid kasutades on võimalik saavutada valuvelgede taastamisel maksimaalne kvaliteet. Peamiseks eesmärgiks ongi valuvelgede remondi kui teenuse üldise kvaliteedi tõstmine, seda kohati sportlikust vihast. Olles näinud milliste käkerdiste eest inimestelt raha küsitakse, siis tahaks küll kahe käega peast kinni võtta ja öelda, poisid ärge tehke seda tööd. Teiseks on garantii küsimus. Näiteks mõraga velje keevitamisel ei pruugi piisata ainult kvaliteetsest keevisõmblusest, võib-olla on vajalik hoopis hilisem termotöötlus velje algsete tugevusomaduste saavutamiseks, mille me keevitamisel tekkiva kuumusega ära kaotasime. Lisaks on sellised argumendid vajalikud kindlustustööde puhul, kus mõnikord klient keeldub isegi minimaalse vigastuse puhul taastatud veljega sõitmast, sest oli küla pealt kuulnud, et tõenäoliselt on see nii ohtlik, et saab selle veljega sõites kindlasti surma.

See on üks pool kõigest, tavakodanikuna sellisel viisil nagunii velgedest ei mõtle :D Aga teine pool sellest, mis on vajalik informatsioon, on teie arvamus, mida mul on vaja selgitamaks selle kõige vajalikkust turul. Millised on teie arvates need vajalikud teenused või arendused seoses velgedega, mida sooviks näha Eestis? Ma oskaks ise ka sellele küsimusele vastata, et hea oleks kui saaks kõik mõeldavad teenused ühest kohast, parima hinna ja kvaliteediga. Oma silmadega ei pruugi alati kaugele näha, niiet kõiksugu mõtted on oodatud, kuidas teie seda näete :P

Jorgen

Post by Jorgen » 24 Jan 2016, 13:17

Kui RMe ehitasin, siis vahepeal oli päris häiriv, et igat toodet pidi erinevast kohast ostma. Nt ventiilid, veljepoldid ja siis ka teenused. Üldiselt kuna ise rohkem mitmeosaliste velgede austaja, siis eks peamine ongi, et kõik vajalikud teenused ja tooted neile oleks saadaval. Sirgestamine, poleerimisvahendid (pastad, paberid, poleerkettad) ja vajadusel siis keevitamine kui peaks barrel või halvimal juhul keskosaga midagi juhtuma. Eks arusaadav miks kõik need asjad peab tihti ise üles otsima Eestist ja välismaalt, sest olgem ausad, Eestis veljeturg on täiesti olematu ja see peegeldub ka sellest nö veljekultuurist. Mõttetu vist hakata heietama et inimestel pole raha ja miks kulutada suuri summasid velgedele. Seepärast näiteks ei usalda velgedele rehvide peale panemist mitte kellelegi peale Reijo ja velgede sirgestuse osas saab sinult abi. Mis otseselt enam velgedega seotud pole, on igast tehnoloogiad mille olemasolust ma Eestis kursis pole. Näiteks keraamiline poleerimine.

siimuu

Post by siimuu » 24 Jan 2016, 16:31

Cpstuning wrote:Näiteks mõraga velje keevitamisel ei pruugi piisata ainult kvaliteetsest keevisõmblusest, võib-olla on vajalik hoopis hilisem termotöötlus velje algsete tugevusomaduste saavutamiseks, mille me keevitamisel tekkiva kuumusega ära kaotasime. Lisaks on sellised argumendid vajalikud kindlustustööde puhul, kus mõnikord klient keeldub isegi minimaalse vigastuse puhul taastatud veljega sõitmast, sest oli küla pealt kuulnud, et tõenäoliselt on see nii ohtlik, et saab selle veljega sõites kindlasti surma.

Ilmsetl sa lõpetad TKTK autotehnika eriala jah? Mind näiteks huvitab, et mismoodi võtab arvesse ja hindab lõputöökomisjon velje keevitamist & keevitatud velje edasist kasutamist puudutavaid väiteid ja peatükke, sest teadupärast on meil Eestis ju liiklusseadusega keevitatud velje kasutamine liikluses keelatud :!:

Cpstuning

Post by Cpstuning » 24 Jan 2016, 17:14

siimuu wrote:Ilmsetl sa lõpetad TKTK autotehnika eriala jah? Mind näiteks huvitab, et mismoodi võtab arvesse ja hindab lõputöökomisjon velje keevitamist & keevitatud velje edasist kasutamist puudutavaid väiteid ja peatükke, sest teadupärast on meil Eestis ju liiklusseadusega keevitatud velje kasutamine liikluses keelatud :!:

Kooli osas on sul õigus. Olen sellega kursis, et liiklusseadusega on velgede keevitamine keelatud ja mainin selle ka ära. Kuid küsimus ongi selles, et tehakse nagunii kõike mis on keelatud. Lõputööde raames ehitatakse turbomootoreid ka, kuigi tehnonõuete kohaselt ju ülelaadeseadet lisada ei või. Pigem mina vaatan seda küsimust sellest vaatenurgast, et tehakse nagunii kas lubatud või mitte aga kuidas oleks võimalik teha seda kõige mõistlikumal ja ohutumal viisil. On ju vahe kas näiteks Tammsaare tee garaasides mingi Kolja keerab sul tavalise traatkeevitusega täristades jama kokku, küsib raha selle eest mis reaalselt kujutab päris suurt ohtu. Või teine variant, kui vastavalt kõigile võimalustele tuginedes tehakse kvaliteetne keevitus, arvestades veljesulamit, täitematerjali ja lisades võib-olla ka hilisem termotöötlus. Mõne aja pärast on võimalik reaalseid katseid kõige selle jaoks läbi viia ning eks siis paistab mis välja koorub. Lõpuks võingi kõige tulemusena öelda, et ei olegi võibolla mõistlik ja ohutu teha, sest katsetulemused olid sellised aga kui teha siis jälgida seda ja teist.

Ollu

Post by Ollu » 25 Jan 2016, 00:05

Tooks ka selle välja, et pole sellist poodi kus kõike pahna korraga saaks ühest kohast. Nagu Jorgen juba välja tõi.
Janoh fixust ma ei loeks sinna hulka kuigi sealt hädapärast ventiilid kui ka suvalise poleerimispasta jms saab, aga valikut pole. Ala erinevad ventiilid, nii metallist kui ka tavalised, parimad pastad, paberid jne jne.

Toivoku

Post by Toivoku » 25 Jan 2016, 00:25

Ollu wrote:Tooks ka selle välja, et pole sellist poodi kus kõike pahna korraga saaks ühest kohast. Nagu Jorgen juba välja tõi.
Janoh fixust ma ei loeks sinna hulka kuigi sealt hädapärast ventiilid kui ka suvalise poleerimispasta jms saab, aga valikut pole. Ala erinevad ventiilid, nii metallist kui ka tavalised, parimad pastad, paberid jne jne.

tegelt ventiile on erienvaid :D ja ka paberid saad kohapealt soetada :)

AnvarV

Post by AnvarV » 01 Feb 2016, 21:15

Mul on mure. Poleerisin veljeranti ning 1500se paberini jõudes läks pind tuhmimaks. Kasutasin 3m pabereid ja 1500sega tegin märjalt. Miks tuhmiks tõmbas?

Jorgen

Post by Jorgen » 01 Feb 2016, 21:19

Vesilihviga alusta juba sealt 400+ pealt. Samuti pese rant korralikult pärast vesilihvi ära. aga proovi compoundide ja pastaga. See mis ta enne on väga ei määragi imo. Lõpuviimistlus annab selle peamise läike.

Ollu

Post by Ollu » 01 Feb 2016, 23:53

No tegelt on kõik eeltöös ikkagi kinni, kui pind all ikka sitt on siis, tee seda lõppviimistlust millega tahes, heaks ikka ei saa.

Jorgen

Post by Jorgen » 02 Feb 2016, 00:04

Ollu wrote:No tegelt on kõik eeltöös ikkagi kinni, kui pind all ikka sitt on siis, tee seda lõppviimistlust millega tahes, heaks ikka ei saa.

Loomulikult, aga läiget paberiga lihvimine ikkagi ju ei anna. Seda teeb kokkuvõttes compound ja pasta. Aga ega eeltöös peamine lihtsalt et saaks iga järgmise paberiga eelmise paberi vigastused välja.

siimuu

Post by siimuu » 02 Feb 2016, 23:47

Mida panna akutrelli otsa või millega teha rante üle? Mõned laigud on eelmisest hooajast sisse jäänud, mida pastaga ma kätte ei saa.
Või peaks lihtsalt abrasiivsemat pastat otsima?

Andro

Post by Andro » 03 Feb 2016, 23:14

siimuu wrote:Mida panna akutrelli otsa või millega teha rante üle?

Proovi poleerimisketast :mrgreen: ilmselt kõigis hästivarustatud ehituspoodides vajalik olemas.