Salongi hooldus

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
RUF

Salongi hooldus

Post by RUF » 04 Jul 2015, 13:24

Kuna üldist salongi teemat ei olnud, siis nüüd tegin selle.

Kas TOIMIVAT meetodit on suitsuhaisusu eemaldamiseks autost? Mingid keemiad? Aerosoolid? Keemiline pesu? Eelkõige võiks pakkuda järeleproovitud ja töötavaid lahendusi.

Meinuuu

Re: Salongi hooldus

Post by Meinuuu » 04 Jul 2015, 16:38

Üldjuhul on aidanud täis keemiline ja korralik tuulutamine. Kuid on autosid, kust ei saagi seda koni haisu välja. Siis tuleb pm 3 kuud aknaid ja uksi koguaeg lahti hoida.

Obey

Post by Obey » 05 Jul 2015, 01:07

Kuidas kõige valutumalt kollase laepolstri tagasi valgeks saaks ? :D

h4rz

Post by h4rz » 05 Jul 2015, 08:15

Uus nahk :D

Meinuuu

Post by Meinuuu » 06 Jul 2015, 07:08

Obey wrote:Kuidas kõige valutumalt kollase laepolstri tagasi valgeks saaks ? :D

Kõige lihtsam on tekstiili ainega nühkida. Tekstiili ainet lakke ja läbimärja fiiberlapiga hõõrud õrnalt, et vahutaks.

Kermo

Post by Kermo » 09 Jul 2015, 15:11

RUF wrote:Kuna üldist salongi teemat ei olnud, siis nüüd tegin selle.

Kas TOIMIVAT meetodit on suitsuhaisusu eemaldamiseks autost? Mingid keemiad? Aerosoolid? Keemiline pesu? Eelkõige võiks pakkuda järeleproovitud ja töötavaid lahendusi.

Konditsioneeriga auto?

Meinuuu

Post by Meinuuu » 09 Jul 2015, 15:54

Kermo wrote:
RUF wrote:Kuna üldist salongi teemat ei olnud, siis nüüd tegin selle.

Konditsioneeriga auto?

konditsioneerist asi ei olene väga, suitsu hais jääb siiski enamasti külge tekstiil osadele (enamasti lagi ja tekstiil istmed). aga muidugi tuleks ära vahetada kõik salongi filtrid.

Kermo

Post by Kermo » 09 Jul 2015, 22:19

Korralik kemm on ilmselge aga kunagi kasutasin ka seda koditsioneeri puhastajat, see aitas viimase torudest eemaldada. Konditsioneeriga autodel käib koguaeg ringlus läbi salongifiltri, ilma konditsioneerita käib anult väljast tulev õhk. Enamustel autodel vahemalt nii. Ilma konditsioneeriga autodel ei näe põhjust salongifiltrit vahetada.

Toivoku

Post by Toivoku » 09 Jul 2015, 23:10

Kermo wrote: Ilma konditsioneeriga autodel ei näe põhjust salongifiltrit vahetada.

Ah? :D Kermo kas midagi läks valesti või aineid sai palju. Õhku võtab ju ikka väljast ja filter saab mustaks :)

Kermo

Post by Kermo » 10 Jul 2015, 00:11

Seda küll aga suitsuhaisu ta ju õuest ei võta :D Toits ma täna vähem joonud kui sina :D :D

Toivoku

Post by Toivoku » 10 Jul 2015, 23:54

Ju ma sain midagi valesti aru aga salongiõhufiltrit tuelb ikka ka vahetada :D võtku ta või karupersest seda õhku :D

RUF

Post by RUF » 13 Jul 2015, 23:30

Keegi kambapeale osonaatorit ei taha nädalavahetuseks rentida? Tegemist masinaga, mis pannakse autosse ning lastakse tal seal aurutada. Tapab bakterid ja eemaldab halva lõhna. Mida suurema pundi kokku saaks, seda odavam tuleks hind.

Lisainfona, et protsess ühe auto kohta võtab aega 2-8 tundi. Oleneb kui suur lebra salongis on. Oleneb kui suure pundi kokku saab, siis hind per auto oleks 10-5 euri. Osoneerimine toimuks minu juures ehk Luigel.

Taavo

Post by Taavo » 18 Jul 2015, 22:45

Kui sul ikka auto haiseb, siis tee korralik kemm autole. Osoneerimine Võib sind aidata ainult mõneks ajaks.

Tige Tigu

Post by Tige Tigu » 14 Jul 2016, 04:16

Ei tahtnud uut teemat teha. Küsimus siis et kas on võimalik salongi naginaid vähendada. Olen kuulnud et on mingid teipe olemas jne.

anryo

Post by anryo » 14 Jul 2016, 10:03

Tavaline Tesa riideteip õigesse kohta paigaldatuna teeb imesid. Teine asi mis naginaid tekitab, on mustus. Tee kontaktipinnad ilusti puhtaks ja saab ka kindlasti parem.
Last edited by anryo on 08 Dec 2016, 09:40, edited 1 time in total.

Jorgen

Post by Jorgen » 05 Dec 2016, 20:14

Vist on õige teema. Igaljuhul kuna soov sisu rohelisest helebeežiks saada, siis kas salongi plastdetaile ( sh armatuuri mingid osad keskkonsoolid jne ) kannatab ka üle värvida või on enda närvide säästmiseks mõistlikum ikkagi ära vahetada? Kui värvimine kõne alla tuleb, siis kust täpsemalt saada?

Toivoku

Post by Toivoku » 05 Dec 2016, 21:08

Jorgen wrote:Vist on õige teema. Igaljuhul kuna soov sisu rohelisest helebeežiks saada, siis kas salongi plastdetaile ( sh armatuuri mingid osad keskkonsoolid jne ) kannatab ka üle värvida või on enda närvide säästmiseks mõistlikum ikkagi ära vahetada? Kui värvimine kõne alla tuleb, siis kust täpsemalt saada?

värvida kannatab vabalt ja värvi saad näiteks autopaint oüst, värvi sisse segatakse veidikene elastikut ja saab hea küll. Ma omajagu värvinud mingeid salongi detaile, eks eeltöö peab ka muidugi eha olema,et korralikult puhtaks tehtuna ja ,et rasvaste käte jälgede peale ei värvi.

loffa

Post by loffa » 07 Dec 2016, 10:53

Ma värvisin kunagi E34 uksepolstrid helehallist mustaks Motipi "Bumper Spray" nimelise aerosoolplögaga. täiesti uskumatult viisakas sai ja täna ca 7a hiljem on need polstrid ikka veel viisakad püsinud.

Haisesid ainult pikalt, ca 2 nädalat hilejm oli ikka salongis lahustihõngu :D
Spoiler: näita
Image
Image

Polster oli algselt üleni ühte värvi siis.

Jorgen

Post by Jorgen » 07 Dec 2016, 11:20

Oh, siis vast saab asja. Esimesel pildil see must osa on nagu ikka salongi osa, natuke kummjas?

Martin1

Post by Martin1 » 07 Dec 2016, 12:32

Mina värvisin terve armatuuri ja uksepolstrod 36el motipi vinylspray'ga mustaks. Ei määrind, jäi väga viisakas ja kestis nii kaua küll kuni auto minu käes. Olen isegi korra ühega järgmistest omanikest kohtund ja ta oli väga üllatunud kui ütlesin et see kõik värvitud. Ju siis oli vastupidand ikka.

Ahjaa motipi oma minu arust küll väga ei haisend..

loffa

Post by loffa » 09 Dec 2016, 10:16

Ikka natuke pehme, nagu nad kõik.