Poldivalemite muutmise ja flantside/adapterite jutt

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
Toivoku

Re: Poldivalemite muutmise ja flantside/adapterite jutt

Post by Toivoku » 12 Jun 2015, 10:46

Martin1 wrote:
audivana wrote:Ah te ei te mis on ilus :D See jääks siga ülbe auto all.

Kui originaalid siis on jah ilusad veljed, aga liigub väga palju replikaid kus concave pole päris sama jne.

Eelmine nädalavahetus driftil anti proovida replicaid driftiauto alla koos slikidega ja need olid ikka korraliku concavega :)

mart63

Post by mart63 » 06 Aug 2015, 22:26

Image

4x100 -> 5x120, paksuseid pakutakse alates 15mm, kas 15mm veljepoldi keeret alumiiniumi sees on fain? Või pigem peaks 20mm võtma? Eelistaks just 15mm, sest muidu läheb (juba olemasoleva) velje offsetiga tuugaks - auto on pisi-pisi.

mart63

Post by mart63 » 07 Aug 2015, 09:46

Pole leidnud küll jap.. Samas, VW Lupo on kerge tükk, vast on alu keere ka okei? Vaevalt neid toodetaks kui need päris kasutuskõlbmatud on?

Kermo

Post by Kermo » 07 Aug 2015, 10:43

Niisama Alu sisse tavalisti ei keermestata neid vaid pannakse keermestatud pesad (terasest näiteks). Alu keere kui selline suht nõrk.

h4rz

Post by h4rz » 07 Aug 2015, 21:20

Mul on olnud kaks jooksu RH originaale, mis on alukeermega. Mõlematega on ka probleeme olnud. Liiga pikad poldid ja tõmbab keerme minema :D

agoy

Post by agoy » 07 Aug 2015, 21:32

Mul sõbra autole sai alla bemmi flantsid, kuhu bemmi(5x120) avadesse sai tikkpoldid sisse ja juurde puuritud 4x avad. Tikkpolte jäi aga kasutusse 4 tk.

mart63

Post by mart63 » 07 Aug 2015, 23:12

Enne flantsi auto külge kruttimist siis vast velgi külge proovida ja vaadata kuhu polt ulatub, kas vaja pikemat või olemasolev mõõtu treida. Mõistusega pingutada ja tilk keermeliimi vahele ja peaks bueno olema?

loffa

Post by loffa » 08 Aug 2015, 02:02

Pole neil häda midagi, mul on kaks jooksu olnud alumiiniumi sisse keermestatud flantse ja mõlemad on kestnud ilusti. Pead lihtsalt rattaid alla pannes vaatama et ikka ilusti keermesse läheks polt ja mitte mutripüssiga jõugakinni täristama, siis on kõik Ok.

Keermeliimi asemel pane ikka määret - alumiiniumil on kehv omadus teiste metallide külge kinni oksüdeeruda niiskusega. Määre aitab seda ära hoida.

mart63

Post by mart63 » 08 Aug 2015, 09:31

Käravad siis küll, aga tea kas 15mm julgeb osta või peaks 20mm võtma ja lootma et mahutab koopasse ära ? :D

loffa

Post by loffa » 09 Aug 2015, 08:55

Pane üks stock polt läbi velje ja mõõda palju keeret välja ulatub. Lühemat polti ma küll panema ei hakkaks

ZaintS

Post by ZaintS » 09 Aug 2015, 12:16

loffa wrote:...Keermeliimi asemel pane ikka määret - alumiiniumil on kehv omadus teiste metallide külge kinni oksüdeeruda niiskusega. Määre aitab seda ära hoida.

Määrde osas veel soe soovitus mitte kasutada vasemääret! Vask ja alumiinium ei ole omavahel hea kooslus. Ise kasutan suht igal pool grafiitmääret

mart63

Post by mart63 » 09 Aug 2015, 14:12

Pigem jah nö kuivmääre. Poldipikkused paika ja timm. Tellib nädala alguses ära adaptrid, 4x100 on ikaldus.. 5x120 valik ja hinnad on atraktiivsed... :)

Kapsu

Post by Kapsu » 16 Aug 2015, 18:56

kui reaalne probleem on see, kui auto tsentreeriva keskava diameeter on 56,1 mm, aga adapterid on 57,1 mm? Nimelt pakutakse tohuijaa adaptereid 5x100 - 5x120, mis just 57,1mm keskavaga, aga minu autol on see 1 mm väiksem.

loffa

Post by loffa » 16 Aug 2015, 19:14

Tsentreerimisrõngad vahele ja tuld

Kapsu

Post by Kapsu » 16 Aug 2015, 19:20

0,5mm paksused? leidub sellist üldse?

loffa

Post by loffa » 17 Aug 2015, 08:30

Võid kaks tiiru mäkaiveri teipi ka panna. Mul E46 touringul olid esimesed flantsid sama moodi liiga suure keskavaga, sõitsin mitu aastat mäkaiveri teibiga ja mingit vibra polnud :D

agoy

Post by agoy » 12 Sep 2015, 07:16

On olemas veljed auguvahega 5x120 ja flantaid 5x112 peale ning masin, millel tikkpoldid 5x114,3. Kuidas need veljed alla saada? Käiks poltidega veljed alla, saaks Wobble polte kasutada aga tikkpoltide puhul ei saa ju. Või siis flatsi avad ovaalseks freesida? Või on äkki kellelgi 5x114,3 toimub 5x120 flantse?

PRIMO

Post by PRIMO » 12 Sep 2015, 09:15

Wobble bolt annab nii vähe mängima, et 5x120 pealt sa 5x114,3 küll kuidagi kätte ei saa. Võimalus oleks augud uued puurida ja metallist kraed uutesse aukudesse pressida, et tugevam jääks. Või kui prostamalt asja teha, siis vägistad flantsi külge ära jõuga ja siis velg flantsi külge.

agoy

Post by agoy » 12 Sep 2015, 12:06

Wobble polte oleks kasutanud flantside kinnitamiseks, kuid autol on tikkpoldid, siis enam sinna poltidega midagi ei kinnita :D flantsid on 5x112 to 5x120.

Aga kõige kiirem ja soodsam variant ongi sis flantsi 5x112 avad freesida ovaalseks, et sinna mahuks sisse 5x114,3 koos mutri ja võtmega?

Toivoku

Post by Toivoku » 12 Sep 2015, 19:37

loffa wrote:Puuri kôrvale uued augud

Loffa su treial ei taha teha 5x100 pealt 5x120 peale mulle adaptereid? võimalikult õhukesed.

agoy

Post by agoy » 12 Sep 2015, 22:06

loffa wrote:Puuri kôrvale uued augud

Image
Flantsid midagi sellist...sinna kõrvale väga uusi avasid ei puuri.

Tanel

Post by Tanel » 12 Sep 2015, 22:17

agoy wrote:Wobble polte oleks kasutanud flantside kinnitamiseks, kuid autol on tikkpoldid, siis enam sinna poltidega midagi ei kinnita :D flantsid on 5x112 to 5x120.

Mutreid ka selliseid http://www.serpentautosport.com/varinuts_edited-1.jpg, vb on madalaid ka saada, mis flantsi sisse mahuks, ma praegu ei otsinud rohkem. 5x114,3 tikkpoldid iseenesest lähevad 5x112 avadesse küll, ilma, et midagi ovaalseks peaksid tegema. Ja wobble mutritega pannakse japsidele 5x112 velgi alla küll ja veel, ainuke probleem ongi praegu see, et mutter flantsist kõrgem poleks. Velje (flantsi) keskava peab ainult klappima siis, või tsentreerimisrõngaga olema kindlasti.

agoy

Post by agoy » 13 Sep 2015, 09:45

Proovitud ja ei istu see Flants sinna ilma avade modimist.

Kapsu

Post by Kapsu » 07 Mar 2016, 19:07

Kas keegi oskab kommenteerida. Kui mul on umbes sellised adapterid:

Image

Nendel on adapteri auto külge kinnitamiseks poldid. Poldid ei ole koonuses ega ümarad nagu tavalised veljepoldid, vaid "sirged". Minu autol on tikkpoldid, pean ostma sobivad mutrid seega. Enamasti kasutatakse sellisel juhul koonusega mutreid, aga siin selliseid kasutada ei saaks. Kas on reaalne vahe või oht, et midagi juhtub, kui siin kasutada tavalisi mutreid?

callaway

Post by callaway » 07 Mar 2016, 19:08

Image

Ja anna minna :)

Loffa sõitis niimoodi ringi.

Toivoku

Post by Toivoku » 07 Mar 2016, 19:58

callaway wrote:Image

Ja anna minna :)

Loffa sõitis niimoodi ringi.

LUkuga mutrid ja tuld.

Tanel

Post by Tanel » 07 Mar 2016, 23:11

Keskava peab klappima flantsil auto omaga, siis timm.

loffa

Post by loffa » 07 Mar 2016, 23:28

Ma jah, oma volvole tegin spetsiaalselt sellised flantsid et kasutada nylock mutreid, mitte koonuses veljemutreid. Nagu juba öeldud, siis keskava peab õige olema ja ei juhtu mitte midagi. Ma sõitsin ca 40 000km nendega...

Ja tegelt ei juhtu ka mitte midagi kui sa võtad tavalise veljemutri ja keerad tagurpidi, koonus välja poole. Ma sõitsin nii ka vahepeal :lol:

anryo

Post by anryo » 08 Mar 2016, 08:52

No variant on ka adapteri avad koonusesse lasta puurida, kui ruumi selleks muidugi on?

Heigo

Post by Heigo » 06 Aug 2016, 09:59

Eestis mõnda arvestatavat ja kvaliteetset kohta kus 5x120 >5x112 peale puuriks ?

Charly

Post by Charly » 07 Nov 2016, 09:15

Jooks 5x120->5x112 25mm flantse maksab 150.- (tyrelia.com, Soomest)

Ma kahtlen kas puurimine odavam on... Lisaks on flantsid lõpmatu arv 112 velgedega kasutatav, mitte ei pea uut velge taas puurima hakkama.

sannualliksaar

Post by sannualliksaar » 07 Nov 2016, 11:07

Keegi oskab soovitada kedagi kes mul treiks e38-l 5x120-->5x114.3 :roll: ? adapterid vahele ei mahu ja velgesid puutuda ei taha lasta :) ja äkki oskab keegi umbkaudse hinna öelda millega arvestada ;) ?

sannualliksaar

Post by sannualliksaar » 13 Nov 2016, 22:44

Kas keegi palun saaks laenata proovimiseks 5x120-->5x114,3 üleminekuflantse. Või kas keegi teab tuttavat kes võiks laenata? :cry:

djelton

Post by djelton » 14 Nov 2016, 14:09

sannualliksaar wrote:Kas keegi palun saaks laenata proovimiseks 5x120-->5x114,3 üleminekuflantse. Või kas keegi teab tuttavat kes võiks laenata? :cry:

http://www.lowlifer.ee/foorum/viewtopic.php?f=12&t=1365

Uuri kellele müüs xD

Tanel

Post by Tanel » 14 Nov 2016, 18:47

Mulle müüs... aga viisime sõbrale sünnipäevaks :D Prooviks vast ikka saab, võin kontakti anda, kui huvi ;)

sannualliksaar

Post by sannualliksaar » 15 Nov 2016, 11:46

Tanel wrote:Mulle müüs... aga viisime sõbrale sünnipäevaks :D Prooviks vast ikka saab, võin kontakti anda, kui huvi ;)

Sooviksin jaaa :) Sellega saaksin lahenduse enda viimale probleemile.

Siim-o

Post by Siim-o » 18 Mar 2017, 07:13

Jouki. Küsimus, E38 originaalis M12x1,5 veljepoldid. Alla lähevad X5 veljed mis on M14x1,5 poltidega. Kas M12 poltidega jääb asi turvaline? Vahele tuleb 25mm flants.
Kas flants tuleks teha nii, et velg flantsi külge M14 poltidega ja flants rattarummu külge M12 poltidega?
Ülipikad rattapoldid pole ka vist väga turvalised, kui velg ja flants otse rattarummu külge panna.