LED tuled

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
User avatar
Kapsu

LED tuled

Post by Kapsu » 09 Oct 2012, 15:54

Hei

Probleem selline - tahan oma tagumised tuled tervenisti punaseks kiletada. Aga et suunad oranžina paistaksid, pean tavalised oranžind pirnid vahetama erkkollaste LEDide vastu. Aga et LEDide takistus on väiksem kui tavalistel pirnidel, siis saaksin ilmselt veateate, et pirn läbi ja LEDid vilguksid lollakalt kiirelt. Tean et pakutakse selle tarbeks takisteid, aga kas lihtsamat varianti pole? Tean et tehasest pannakse autodele punase klaasi taha roheline filter ja nii saadakse oranž valgus läbi punase klaasi.

User avatar
RUF

Re: LED tuled

Post by RUF » 09 Oct 2012, 16:08

Kui roheline filter tehasest, siis ehk aitaks roheline pirn üldse, kui on sellist.

AugustT

Re: LED tuled

Post by AugustT » 11 Oct 2012, 12:34

Mina lakkisin küünelakiga pirni roheliseks, natukene läks paremaks aga politsei arust olin ma ikka USA-s

User avatar
RUF

Re: LED tuled

Post by RUF » 11 Oct 2012, 13:19

No siis ütledki, et jo dawg, wii in juuesseii basta käpp in joo äääs. Bauns ooof!

User avatar
Tanel

Re: LED tuled

Post by Tanel » 11 Oct 2012, 14:04

Kui sul filtriga või vastava pirni/ledidega õige värv saadud suunatulele, siis võid politseile öelda, et "vaata, põleb ju merevaigukollaselt, nagu liiklusseadus nõuab". Ehk on abiks... kui vastu saad lause, et liiklusseadus ütleb seda ka, et tulesid lakkida/kiletada vms ei tohi, siis oled purgis.

User avatar
RUF

Re: LED tuled

Post by RUF » 11 Oct 2012, 14:07

Üks võimalus on mingid kõige odavamad hiinakäkid osta omale ÜV ajaks ja kui mingid probleemid tekkima peaks. Ise usun, et mis seal ikka, tee lihtsalt ära ja eks pärast näeb mis case on. Pole mõtet liialt põdeda :D

Andro

Re: LED tuled

Post by Andro » 11 Oct 2012, 15:02

Ma kunagi spreisin tagumised tuled punaseks endal, aga suunad jäid siiski õiges toonis põlema, nii et oleneb ilmselt ka kui tummine kile on.

User avatar
Kapsu

Re: LED tuled

Post by Kapsu » 11 Oct 2012, 15:45

Põhimõtteliselt kui erk kollased LEDid saaks (mitte oranžid), siis need on nii tugevad, et paistavad läbi õhukese kile oranžidena. Point ongi praegu selles, et niisama LEDide vastu vahetada, siis tuleb hyperflash. Leidsin UK ebayst mingid ledid, mis väidetavalt on "error free", tsipa kallimad on, aga äkki aitavad. Tellin ilmselt ühe paari ära, kui töötavad, siis millalgi külgedele ja ette samasugused.

loffa

Re: LED tuled

Post by loffa » 12 Oct 2012, 19:09

Aga takisteid pole ju raske vahele panna, oomipoest mõne euroga sobiv takisti ja natuke nikerdamist jootekolviga. Takisti paned pirniga paralleelselt. Mina panin otse tule klemmide külge, siis ei pea juhtmeid lõikuma ja saab vajadusel kõik eemaldada nii et pornot ei jää.