Kuskohast saab ...? [FAQ esimeses postituses]

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
emmure

Kuskohast saab ...? [FAQ esimeses postituses]

Post by emmure » 06 Mar 2012, 17:02

Kust saab osta mitmeosalise velje ventiile. Need sellised väiksemad, 8mm läbimõõduga, tavalised on 11,5 vist.

Rainer: Mingi aeg otsisin kohti, kust saaks Eestis (Tallinnas) osta peenemaid metallventiile 8,3mm läbimõõduga augule, ehk selliseid, mis on mõeldud eeskätt mitmeosalistele velgedele, mis on mõeldud nt. OZ Racing, BBS jms kolmeosalistele velgedele.

Ja eelmine nädal sain teada, et sellised kohas nagu http://www.mcrolls.ee/kontakt/ on neil kohapeal neid omajagu olemas, et ei pea hakkama tellima ja otsima. Hinda maili teel öeldi 4,60 ja kohapeal 3,00 EURi :D

Välja näevad sellised:
Spoiler: näita
Image

EDIT: Aga kuna see hind oli ikkagi nõks kallis ja soovisin saada ka lühemaid, siis käisin täna läbi http://www.oscarrehvid.ee/ , kuhu tellisin eelnevalt lühikesed metallventiilid. Hind 1,50 EUR/tk
Välja näevad täpselt sellised:
Image

Kust saab Tallinnas velgi sirgestada ?

* Mario Hinn, 53 736 929, http://www.rehvivahetus.planet.ee (velgi parandada saab ka)

Aga kelle käest saaks kooparulli?

* Lowlifer'i kooparulli rent

Kus kohast ma võiks leida selliseid rattapolte, millel võtme koht asub poldipea sees, mitte välisküljel.
Image

Rainer: inex.ee näiteks, samasugused nagu pildil, sealt ja hind oli väga odav.

Kes ja kus pakub head kuid soodsat liivapritsiteenust Tallinnas või selle lähedal ?

* Peeter Järvis, 55542375 (mobiilne liivaprits)

Keegi klaaskuulpritsi kohta oskab soovitada?

* Ronny, 53452456, Järvakandi

Otsin siin kilet tuledele, kollast ja heleda tooniga musta oleks vaja.

Kaspar: Kollast kilet saad Tallinnast. Sesoma OÜ, Luite 19A oli vist aadress ;)
Martin: Sesoma oü's käidud. Väga normaalne koht, 1,2x0,5m kollast kilet oli mingi 3,60€ vms. Ps! Ainult sularahas!
Meinhard: Mina ostsin endale musta kile Balti Jaama kõrval tegutsevast asutusest Aslan, soovitan, väga korralik kile.
Sten: http://www.seritek.ee/ ise korduvalt sealt erinevaid kilesid ostnud, viimati oli 1,2x1m tükk 9.60, lisaks kohapeal erinevaid tarvikuid kilede paigaldamiseks.

Kust võiks saada (mustast) metallist torusid ja erinevaid põlvesid?

* Italinox (roostevabaterasest torud)
* Onninen

Kõik kohad, mida teate, kust saab mitmeosalise velje pisikesi polte? Ebay ja Pertsch&Partner on teada.

http://www.felgenfuchs.de/
http://www.titanium-touch.de/
http://www.prestigewheel.com/
http://www.tunershop.com/
http://www.wokke.de
http://www.enha.eu
Andro: Tellisin ise Felgenfuchist 80 M7x32mm roostevaba polti, tulid kohale nädalaga ning hind parim, mis leidsin. 80 poldi peale tuli saatmiskulu 12 euri. Tootjaks Schmidt Revolution.

Kas keegi oskab öelda, kust oleks võimalik Tartus saada pikemaid valuvelje polte.

Hardi: Salome, Hinkus jne

Kus saab lasta velgede poldivalemit ümber puurida?

* Tallinnas: Vihur
* Tartus: Astromoto

Kust saab värskeid numbrimärke?

* Tallinnas: Vabriku 2, Balti Jaama lähedal
EST-tähisega numbrid seal €10 /tk
EST-tähiseta nn. vanatüübi numbrid €20 /tk

* Tartek. Tartus, Tehase 22. (ainult EST tähisega).

Oleks vaja põhja alla veidike titaani...et kaitsta käigukasti karterit ja muud nodi seal

Tanel: Enimoril on 3mm titaanlehte laos näiteks. Koplis asuvad, suhtlus vene keeles.
Lisainfo: seal muud metalli ka, nt duralumiiniumi karterikaitse vms tegemiseks.

Kus kohast neid kummist jublakaid vedrude vahele saab? Kas need tõstavad kõrgemaks ka?

"Punane 6, Esmeta poe kõrval on üks auto pood ja elektri pood, seal on 2 erinevat mõõtu."
"Kunagi ühele autole panin 1 ringi. Kõrgemaks ei läinud, küll aga läks jäigemaks."

Tanel

Re: Kust saaks titaani?

Post by Tanel » 06 Mar 2012, 18:45

Enimoril on 3mm titaanlehte laos näiteks. Koplis asuvad.

emmure

Post by emmure » 07 Mar 2012, 00:55

Tänud suured ...lähen vaatan asja yle :)

emmure

Post by emmure » 07 Mar 2012, 15:11

See koht täiesti toimib...soovitan kylastada :)

Tanel

Post by Tanel » 07 Mar 2012, 19:36

Kuidas seal suhtlus oli? Kas peaks natuke vene keelt ka oskama või saab vabalt eesti keeles asjad aetud? Ma ise pole veel kohal käinud, aga millalgi vist lähen... suht mõistlik üritus peaks olema see üldiselt.

emmure

Post by emmure » 07 Mar 2012, 20:15

vene keel oleks soovitatav ,aga kõrvalt laost saime tõlgi endale. Algul läksingi kõrval lattu kysisin titaaniumi...sealt noor tyyp juhatas edasi meid ja kysis kas venekeelt oskame :) ilnselgelt me seda ei osanud ja tyyp tuli tõlgiks kaasa :) nii saingi vajaliku jupi metalli.

h4rz

Post by h4rz » 07 Mar 2012, 21:52

Mis raha selle eest välja tuleb käia? Võiks endalegi muretseda :)

Tanel

Post by Tanel » 07 Mar 2012, 22:51

Ma ei tea, kas see on kõige mõttekam materjal ise põhjakaitse tegemiseks (lehe lõikamiseks peaks vist plasmalõikurit kasutama ja painutamine vist ka kõige mugavam pole), aga kui see põhja all on juba, siis saab ilusaid sädemeid vähemalt: üks videonäide

emmure

Post by emmure » 07 Mar 2012, 22:54

mina võtsin 20 cm torujupi...ja maksin titaanium toru jupi eest 3,40 € . sellest keevitan alla väiksed junnid mis kaitseks teatud tetaile põhja all. ja karteri kaitsen rauast vinkliga...et see enam vastu maad ei käiks. kuna mul originaal punnid all ärakulunud siis peab need asendama titaanium toruga...kuna see tugevam ja siis saab ka sädet :)

Tanel

Re: Kuskohast saab ...?

Post by Tanel » 23 Apr 2012, 12:48

Mul selline küsimus, et kas Eestis kuskil müüakse vormi valamiseks pehme polüuretaanvahu komponente? :) Lihtsamini öelduna siis porolooni materjale vedelal kujul. Makrofleksi ei taha, vaja just sellist, mis hiljem pehme ja painduv jääb (istmepatjade jaoks).

Tito

Post by Tito » 30 Apr 2012, 11:34

Tanel wrote:Mul selline küsimus, et kas Eestis kuskil müüakse vormi valamiseks pehme polüuretaanvahu komponente? :) Lihtsamini öelduna siis porolooni materjale vedelal kujul. Makrofleksi ei taha, vaja just sellist, mis hiljem pehme ja painduv jääb (istmepatjade jaoks).

No ma juba soovitasin Variant Eesti Oü d
Neil kodulehel ei pruugi olla infot, lihtsam neile teha kõne või saata päring meilile ( ma olen nende laboris erinevaid vahtusid näinud ,usun et leiavad seda polüuvahtu ka )
Kui sealt saab vaigu sisse sellist asja ....
Image
.... siis ma arvan ,et su vahu probleem on köömes :D

Tanel

Post by Tanel » 30 Apr 2012, 12:45

Kirjutasin neile jah siis.. vastusest sain aru, et kõva vahtu on vormi valamiseks neil küll, aga pehmet mitte.

Autobaas

Post by Autobaas » 30 Apr 2012, 13:25

Kas äkki kellelgi vedeleb või teab kust saab osta nö mitmeosalise velje ventiile.
Need sellised väiksemad, 8mm läbimõõduga, tavalised on 11,5 vist.
Jõhkralt kiirelt oleks vaja kahte tükki :(

Lok

Post by Lok » 08 Jun 2012, 14:32

Oskab keegi öelda, kuskohast saab MK1 golfile ukse tihendeid. Kas Eestis ka tegeleb mingi firma kelle käest neid saab või tuleb kalli raha eest välismaalt tellida?

Kermo

Post by Kermo » 08 Jun 2012, 17:11

Vaevalt et eestist sihukest saab aga tasub otsida vanakraami laatadelt. Viimati kui käisin siis oli seal üks läti mees kes valmistas volgadele jne. tihendedi äki teevad neid ka järgi. Muidu on välismaal jah päris head hinnad. http://www.vwheritage.com/vw_parts_Door ... try_GB.htm

uibo

Post by uibo » 12 Jun 2012, 16:32

Keegi oskab öelda, kus kohast ma võiks leida selliseid rattapolte, millel võtme koht asub poldipea sees, mitte välisküljel.
Image

Rainer

Post by Rainer » 12 Jun 2012, 17:17

inex.ee näiteks, mina ostsin samasugused nagu su pildil, sealt ja hind oli väga odav minu mäletamist mööda.

Jorgen

Post by Jorgen » 12 Jun 2012, 20:10

Oskab keegi firmasid öelda, mis madaldusvedrusid Eestis peale aftermarket.ee müüb?
Pole googlet kasutades eriti midagi peale foorumiteemade leidnud. Tundub natuke labane soov, kuid mis teha :(

tns1

Post by tns1 » 12 Jun 2012, 20:32

Jorgen, saada mulle e-mail tonis@vkmmotors.ee pakun sulle midagi kindlasti!

emmure

Post by emmure » 26 Jun 2012, 15:19

Kust saaks Eestist kohe ja kiiresti neli korralikku rehvi....enamus kohad tellivad kuna neil pole sees...tegu mõõduga 215-225/35R18... Kas on meil eestis selline "värdjate" :mrgreen: koht ka kus oleks kohe selliseid asju võtta :lol:

Kuna oleks kiiresti vaja siis pole aega tellida.

helar1

Post by helar1 » 26 Jun 2012, 17:13

Kes otsib see leiab, töökaaslane tuli just täna 215/35R18 rehvidega. Ca 40 euri tükk oli, mustrit mõnuga.

Toivoku

Post by Toivoku » 26 Jun 2012, 21:51

helar1 wrote:Kes otsib see leiab, töökaaslane tuli just täna 215/35R18 rehvidega. Ca 40 euri tükk oli, mustrit mõnuga.

tuleb silmad jah lahti hoida, ise vaadanud auto24, okidoki jne, siiani on veel jopanud ja olen paari leidnud umbes 50 euroga, aga tihtipeale kysitakse 120 euri ja mu arust seeon lollus juba, uued pea sama kallid. quattre rehvidest on yldiselt saadud sellist mõõtu asju.

emmure

Post by emmure » 26 Jun 2012, 23:14

homme selgub...tulevad vist tutikad ligi 80 € tükk....see peaks ka olema päris hea hind :D

Kuna auto 24 pakub paska suht ja seal aind asjad kahekaupa siis sealt ei taha....kuigi liigub neid küll...aga mitte tutikast peale eriti...kasutatud saaks kahekaupa ....mina aga otsin tutikaid ja neli ühesugust... :)

Hr.Malts

Post by Hr.Malts » 27 Jun 2012, 13:09

http://www.rootsiveljed.ee/lisatarvikud.aspx
sellelt lehelt peaks ka saama igasugu tarvikuid polte, mutreid, sobivusrõngaid ning ka vaheplaate. ;)

Rainer

Post by Rainer » 27 Jun 2012, 14:21

Hr.Malts wrote:http://www.rootsiveljed.ee/lisatarvikud.aspx
sellelt lehelt peaks ka saama igasugu tarvikuid polte, mutreid, sobivusrõngaid ning ka vaheplaate. ;)

Kõik tundub tore ja oleks isegi huvi ühe asja vastu, aga ühtegi kontakti pole :)

h4rz

Post by h4rz » 27 Jun 2012, 14:35

Tahan ca 16mm paksused auguvalemit muutvad flantsid teha lasta ning vajan sinna mingisuguseid polte, millega auto külge kinni väänata.
Kust saaks ilma koonuseta sobivaid polte?

Hr.Malts

Post by Hr.Malts » 27 Jun 2012, 14:40

sry, my bad :)
http://www.cooperrehvid.ee see selle lehega seotud ja ka kontaktid olemas ;)

Tanel

Post by Tanel » 27 Jun 2012, 20:14

h4rz wrote:Tahan ca 16mm paksused auguvalemit muutvad flantsid teha lasta ning vajan sinna mingisuguseid polte, millega auto külge kinni väänata.
Kust saaks ilma koonuseta sobivaid polte?

"Tavalised" poldid pane... kõrgema flantsi puhul oleks sisekuuskant kena, aga see vb minu fetiš (sellel pea 14mm kõrge, nii et jääb ära vist). Sul lihtsalt 10.9 tugevusega polti vaja. Kui flants on 5xmidagi pealt 5xmidagi, siis ruumi peaks jaguma ka, et poldipea ümber padrunile paras ruum jätta. Pea kõrgus M14x1.5 poldil on näiteks 8,8mm, seega, kui peale jätad mingi 1mm clearanceit ka, siis ikka veel 6,2mm materjali mida vahele kinni keerata.

Iff

Post by Iff » 27 Jun 2012, 21:05

Kes ja kus pakub head kuid soodsat liivapritsiteenust Tallinnas või selle lähedal ? Hea, kui oleks teglikult keegi kes haltuurakorras või kodus saaks teha kuna mul detailide pritsimisse viimine ja järelkäimine on täitsa selline, et teinekord saan alles kuuajapärast järgi minna ja siis ka ala 22.00 reede õhtul vms. Oleks vaja E28 silladetaile puhastada.

tns1

Post by tns1 » 28 Jun 2012, 00:45

FB-st selline kodanik nagu Peeter Järvis tegeleb liivapritsiga. Minu teada isegi võib sulle koju kohale sõita ja töö ära teha. Kahjuks numbrit ise ei tea, kuna tegu rohkem minu puhul sellise "teretuttavaga" aga tean, et osad LowLiferid suhtlevad veel temaga, ning oskavad ka äkki minu juttu telefoninumbriga kinnitada.

Kriisa

Post by Kriisa » 28 Jun 2012, 11:43

Jeap, Peetril on olemas täitsa mobiilne liivaprits. Kui ta nüüd lähiajal numbrit vahetanud ei ole, siis 55542375 peaks olema tema kontakt.

h4rz

Post by h4rz » 05 Jul 2012, 19:34

Ümarrauda, ümarterast või kuidas iganes seda kutsutakse. Igatahes oleks vaja ca 200mm läbimõõduga ning nelja 16mm flantsi valmistamiseks. Siiani pakutakse 6 meetriseid "jupikesi" vaid :D

Andro

Post by Andro » 07 Jul 2012, 09:16

Krt, 6 meetrit ehk törts tõesti liiga palju, oleks poole vähem, siis võiks suure kambaga isegi ju investeerida - küll siis igaüks lõikab vorstist endale meelepärase jupi :D

emmure

Post by emmure » 07 Jul 2012, 09:20

h4rz wrote:Ümarrauda, ümarterast või kuidas iganes seda kutsutakse. Igatahes oleks vaja ca 200mm läbimõõduga ning nelja 16mm flantsi valmistamiseks. Siiani pakutakse 6 meetriseid "jupikesi" vaid :D

Ega sa sealt pole küsinud kust ma titaaniumi sain?

Motary

Post by Motary » 08 Jul 2012, 22:12

Kust kohast süütenurga stroboskoopi laenata saab, vajadusel mõnda normaalsemat osta?

AugustT

Post by AugustT » 10 Jul 2012, 18:00

Kas keegi oskab öelda kas keegi kuskil keegi amorte täidaks õliga ?

Charly

Post by Charly » 12 Jul 2012, 12:18

Oleks tarvis paar surtsu õli paneelfiltrile. Sammuti õlitamise know-howd.
Komplekti ei taha osta, kuna puhastusvedelikuga pole midagi peale hakata. Mul puhastamiseks omad meetodid mis teevad filtri kui uueks.

RUF

Post by RUF » 12 Jul 2012, 12:54

Charly wrote:Oleks tarvis paar surtsu õli paneelfiltrile. Sammuti õlitamise know-howd.
Komplekti ei taha osta, kuna puhastusvedelikuga pole midagi peale hakata. Mul puhastamiseks omad meetodid mis teevad filtri kui uueks.

Räägi meetodist lähemalt...

Charly

Post by Charly » 12 Jul 2012, 14:49

Võtad suurema kausi või ämbri.
Viskad põhja Oxy Action pulbrit paar kapatäit. Siis lisad 3-4 liitrit soodavet (vaata poes ringi, vali suurema sooda sisaldusega mineraalvesi).
Asi hakkab särisema ja paned filtri sisse. Siis õõtsutad ja liigutad filtrit vett segades seal paar 3 minutit ringi ja ongi valmis. Minu õline-pasane filter sai nagu uueks. Kõik...KÕIK poorid puhtad ja pane vaid kuivama.

Kogukulu mingi 2-3 EUR, kui Oxy action pulber on olemas.

Martin1

Post by Martin1 » 27 Aug 2012, 20:27

Otsin siin kilet tuledele, kollast ja heleda tooniga musta oleks vaja. Üks tüüp pakkus erinevates foorumites aga minu teada tal otsas. Guugeldanud kõvasti juba foorumitest, niiet äkki keegi teab mõnda poodi vms?