Kuskohast saab ...? [FAQ esimeses postituses]

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
Jorgen

Re: Kuskohast saab...?

Post by Jorgen » 22 Jul 2013, 17:34

Kuna mul oleks tagumine pütt välja vahetada, oskab keegi soovitada miskit? St kust osta ja kas nt muutub ka midagi heitgaasidega? Järjekordne teema mille alal ma suht võhik :(

--keit--

Post by --keit-- » 22 Jul 2013, 18:05

Jorgen wrote:Kuna mul oleks tagumine pütt välja vahetada, oskab keegi soovitada miskit? St kust osta ja kas nt muutub ka midagi heitgaasidega? Järjekordne teema mille alal ma suht võhik :(

Oleneb missugust pütti tahad ? Sportlikumat või tavalist tehase väärilist ?
Kui nn tavalist siis, vw foorumist leiad väga korralike kasutatud g2 potte ka väga kergelt, odavalt ja kiirelt :)
Kuna sul pisike mootor, siis on see eriti lihtne :)

Jorgen

Post by Jorgen » 22 Jul 2013, 18:10

Veits võiks ju isegi sportlikum olla, wannabe racecar :D GTI pütt oleks vist päris okei? Kus muidu uuena osta saaks?

--keit--

Post by --keit-- » 22 Jul 2013, 18:26

Jorgen wrote:Veits võiks ju isegi sportlikum olla, wannabe racecar :D GTI pütt oleks vist päris okei? Kus muidu uuena osta saaks?

Uuena maksab vägagi palju. Ehk siis Gti oma miskine 150-160 eur on odavaim.
Otsi korralik kasutatud pott. nt võid ka vr6 alt potti otsida ja veidi ümber teha.
vw klubis on ka sportpotte ühe otsaga pakkuda vägagi odavalt.
Sinul on tähtis see, et jätaksid võimalusel toru samaks. Ehk siis selle mis läheb üle sillatala viimasest potist.
Teed lihtsalt poti juurest koonilise ülemineku vms. Keevitusega kõik võimalik.
Selle mõte on see, et ülemineku pead nii või naa tegema kui muu poti paned ja hea on jätta sinu praegune toru, sest see on läbimõõdult peenike. Ja kuna auto madal siis golf 2 sillatala peale ei mahugi jämedam toru :)

Jorgen

Post by Jorgen » 22 Jul 2013, 18:43

Okei, kasutatuna ostes lihtsalt kardan, et saad samasuguse jama nagu mul praegu all on :D Otseselt kiirelt mul pole, kuid saaks auto natuke paremini liikuma ja loodetavasti sellest sisinast ka lahti. Uurin siis GTI või natuke võimsama mootori pütte, tänud ;)

Rainer

Post by Rainer » 22 Jul 2013, 21:37

Kui ma õigesti mäletan, siis G3'l maksis uus tagumine pütt koos toruga mingi 600 EEKi, ehk peaks suht odav olema isegi uus ju, või G2 kallim või eksin ma rängalt?

--keit--

Post by --keit-- » 22 Jul 2013, 22:04

Rainer wrote:Kui ma õigesti mäletan, siis G3'l maksis uus tagumine pütt koos toruga mingi 600 EEKi, ehk peaks suht odav olema isegi uus ju, või G2 kallim või eksin ma rängalt?

Oleneb mis mootoriga isendi summutist räägid.
Hetkel walkeri summuti mis mõeldud täpselt Jorgeni autole, maksab 50 eur.
Minu G2 Gti passi andmete järgi aga jääb hind sinna 170 eur juurde.

Edirty

Post by Edirty » 29 Jul 2013, 18:37

Kus saada mingeid ilusaid ventiile? lisaks kosei.ee'le

Rainer

Post by Rainer » 29 Jul 2013, 22:41

Edirty wrote:Kus saada mingeid ilusaid ventiile? lisaks kosei.ee'le

Ma siin teemas lk 2 rääkisin midagi, lisaks muidugi INEX ja kui tegemist tavamõõdus ventiilidega, siis suvalised autopoed ka vast.

Asko

Post by Asko » 31 Jul 2013, 11:54

BBS ventiilid on ilusad 8-) enda autole panin need!

helar1

Post by helar1 » 31 Jul 2013, 22:57

Äkki teate kust saab mürasummutus matti? Ei mõtle kleebitavaid jne bituumenist või millest iganes tehtud, vaid neid "vilt" summutus matte, mis tavaliselt autodel igasugu polstrite taga on. Võiksid olla võimalikult paksud ja suured tükid. Tean, et väga paljudel bussidel on selline mürasummutus matt.

Martin1

Post by Martin1 » 31 Jul 2013, 23:03

helitehnikaga tegelevatest poodidest.. noortehnik, audiofookus. Seal vilti ka müüa.

Donald

Post by Donald » 06 Aug 2013, 12:42

Kes teist stangesid remondib?

Edirty

Post by Edirty » 07 Aug 2013, 13:19

Keegi teab kedagi kelle käest saaks kasutatud raja rehve osta? 15 tolli oleks ideaalsed. Nt 325cupi kumhod vms.

massu

Post by massu » 07 Aug 2013, 14:07

Ehk kellegil silma jäänud odavalt kahte rehvi 205/45/17? :roll:

ValgeKotkas

Post by ValgeKotkas » 11 Aug 2013, 20:36

Kellegil sellisele võtit? Flantsid mul kinnitatud sellise mutriga
Image

E: Aitäh.
Last edited by ValgeKotkas on 13 Aug 2013, 22:06, edited 1 time in total.

Carl

Post by Carl » 12 Aug 2013, 18:20

Kas tallinnas kuskil müüakse velgedele keskkapsleid, erinevate mõõtudega?
Tänud ette ära juba ;)

loffa

Post by loffa » 12 Aug 2013, 22:26

ValgeKotkas wrote:Kellegil sellisele võtit? Flantsid mul kinnitatud sellise mutriga
Image

Jalgrattapoest!

Osad tirrid (freewheelid) käivad sellise võtmega lahti.

Image

Sellega võetakse tirr remontimiseks lahti, mitte segamini ajada selle võtmega millega tirr rummu küljest eemaldatakse.

djelton

Post by djelton » 26 Aug 2013, 02:16

Eestist oleks hea saada, tellida väga ei soovi, nimelt vaja kapslitele polte. Tavalise kuuskandiga ei raatsi panna, Tallinn ohtlik koht, võiks no midagi "huvitavamat" olla, millega kinni keerata:)
Image

Jurmola

Post by Jurmola » 26 Aug 2013, 19:27

Mis mõõtudega polt on? Mis keere?

djelton

Post by djelton » 27 Aug 2013, 13:42

Ausaltöeldes ei oska öelda, pole nii spets, peab vist mingist poest läbi hüppama, võrrelda vms. Või kui keegi Mustamäe kandis elab, võin läbi hüpata maja eest vms, ütleb kiirelt proffi-silmaga ära:D

agoy

Post by agoy » 31 Aug 2013, 16:44

Kas on saada mingit ümarat LL kleepsu, mida bmw märgile peale panna?
Mul kapotipealt läks uus märk kaduma ja mõtlesin et võtaks mõne vana märgi aluse ja paneks mingi kleepsu sinna peale.

RK1.0

Post by RK1.0 » 01 Sep 2013, 16:37

Mina oleks ka huvitatud sellisest kleepsust, sest mul läksid ka märgid kaduma.

Kermo

Post by Kermo » 16 Sep 2013, 13:01

Mingi miljon korda ära mämmerdatud teema aga kuna endal pole vaja olnud siis: Kust tuledele kollast kilet saab?

luups

Post by luups » 16 Sep 2013, 13:33

Striitreissi foorumis paljud müüvad ja ebay's ka suur ja odav valik

martinvr

Post by martinvr » 16 Sep 2013, 13:52

Kermo wrote:Mingi miljon korda ära mämmerdatud teema aga kuna endal pole vaja olnud siis: Kust tuledele kollast kilet saab?

Võta Raimoga või Eshaga ühendust ;)

Meinuuu

Post by Meinuuu » 16 Sep 2013, 16:23

Kermo wrote:Mingi miljon korda ära mämmerdatud teema aga kuna endal pole vaja olnud siis: Kust tuledele kollast kilet saab?

mina ostsin endale musta kile Balti Jaama kõrval tegutsevast asutusest Aslan. Soovitan väga seda kile :) väga korralik kile ning sama firma kile kasutab ka nt Toonkile.

Kermo

Post by Kermo » 16 Sep 2013, 18:13

Meinuuu wrote:

mina ostsin endale musta kile Balti Jaama kõrval tegutsevast asutusest Aslan. Soovitan väga seda kile :) väga korralik kile ning sama firma kile kasutab ka nt Toonkile.

Mingit aadress või täpset firma nime ei oska öelda? Google ei taha leida seda.

Meinuuu

Post by Meinuuu » 16 Sep 2013, 18:33

Kermo wrote:
Meinuuu wrote:

Mingit aadress või täpset firma nime ei oska öelda? Google ei taha leida seda.

täpsemalt ei tea, aga homme saaksin öelda.

Edvin

Post by Edvin » 16 Sep 2013, 18:53

Ei mäleta kas see koht oli nüüd Ao tänaval või Eha tänaval, aga sealt saab väga odavalt kile ja tooni saad ka valida millist kollast tahad. Keegi raudselt teab veel seda kohta ja ütleb täpselt kas oli Eha või Ao tänav.

Cpstuning

Post by Cpstuning » 16 Sep 2013, 19:55

http://www.seritek.ee/ ise korduvalt sealt erinevaid kilesid ostnud, viimati oli 1,2x1m tükk 9.60, lisaks kohapeal erinevaid tarvikuid kilede paigaldamiseks, kui kellelgi peaks vaja minema.

Martin'

Post by Martin' » 18 Sep 2013, 20:33

Keegi teab kedagi tallinnas kes golf 2l püksid ära vahetaks mõistliku hinnaga?
6 polti siis lahti ja sumpale ülemineku juurest maha lõigata ning uued püksid külge ja koonus maha pükstel ja torule külge keevitada.

Toivoku

Post by Toivoku » 19 Sep 2013, 00:27

Martin' wrote:Keegi teab kedagi tallinnas kes golf 2l püksid ära vahetaks mõistliku hinnaga?
6 polti siis lahti ja sumpale ülemineku juurest maha lõigata ning uued püksid külge ja koonus maha pükstel ja torule külge keevitada.

ma arvan,et see võin olla mina :)

Martin'

Post by Martin' » 19 Sep 2013, 20:20

Jaga siis rohkem infot mulle oma konatkidest postkasti

karlmust

Post by karlmust » 20 Sep 2013, 11:36

Ega kellelgi ei vedele või teab keegi kus müüakse karterikaitsme jaoks 2-3 mm paksusega u 1.5x1.5m plaati (varuga tahaks veidi)?

Kapsu

Post by Kapsu » 27 Sep 2013, 20:51

Lihtsalt uurin maad praegu ja mõtlen järgmisele hooajale. Kas keegi teab, kust saaks tellida lihtsalt jäigemaid vedrusid? Tahaks tagumised välja vahetada...

Toivoku

Post by Toivoku » 27 Sep 2013, 21:07

Kapsu wrote:Lihtsalt uurin maad praegu ja mõtlen järgmisele hooajale. Kas keegi teab, kust saaks tellida lihtsalt jäigemaid vedrusid? Tahaks tagumised välja vahetada...

soomes sai ju räägitud sellest poistega,et neil on mingi leht, 35 euri paar ja ise vali milliseid tahad.

Kapsu

Post by Kapsu » 27 Sep 2013, 21:31

Toivoku wrote:
Kapsu wrote:Lihtsalt uurin maad praegu ja mõtlen järgmisele hooajale. Kas keegi teab, kust saaks tellida lihtsalt jäigemaid vedrusid? Tahaks tagumised välja vahetada...

soomes sai ju räägitud sellest poistega,et neil on mingi leht, 35 euri paar ja ise vali milliseid tahad.

Kes see seda mäletab enam. Aga okei, siis on päris mõistlik hind, oleks patt mitte tellida. :P

Toivoku

Post by Toivoku » 27 Sep 2013, 21:36

Kapsu wrote:
Toivoku wrote:

Kes see seda mäletab enam. Aga okei, siis on päris mõistlik hind, oleks patt mitte tellida. :P

mõtlen sama, ma võin tegelt Alexi või Eliase käest küsida muidugi :)

Meinuuu

Post by Meinuuu » 29 Sep 2013, 14:26

kas eestist oleks võimalik kuskilt saada E36-le seda "kapoti kondoomi" ? see mis peaks kivide eest kaitsema vms :D
eestis olen paaril seda näinud...