Kuskohast saab ...? [FAQ esimeses postituses]

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
coley

Re: Kuskohast saab ...?

Post by coley » 27 Aug 2012, 21:24

Palju sul vaja on? Mul on enda omast veel päris suur tükk alles! PM!

callaway

Post by callaway » 29 Aug 2012, 07:55

kollast kilet saad tallinnast. üliodava hinna eest.

Sesoma OÜ, Luite 19A oli vist aadress ;)

Kapsu

Post by Kapsu » 29 Aug 2012, 11:15

Martin1 wrote:Otsin siin kilet tuledele, kollast ja heleda tooniga musta oleks vaja. Üks tüüp pakkus erinevates foorumites aga minu teada tal otsas. Guugeldanud kõvasti juba foorumitest, niiet äkki keegi teab mõnda poodi vms?

Heleda tooniga musta otsin isegi. Tartus üks härra müüb, aga kas Tallinnast on ka võimalik kuskilt leida? Vb, Martin, saame jagada kile, kui suur tükk on ja tervet aja ei lähe.

Martin1

Post by Martin1 » 29 Aug 2012, 13:47

Saaks ikka jagada, eks homme lähen uurin seda luite tänava kohta. Prostokkis eile käisin, oli küll hästi õrna tooniga 3M kilesid aga nad ütlesid et see üsna nõrk ja mõeldud sisetingimustesse.

Martin1

Post by Martin1 » 30 Aug 2012, 14:17

Sesoma oü's käidud. Väga normaalne koht, 1,2x0,5m kollast kilet oli mingi 3,60€ vms. Ps! Ainult sularahas!

Martin1

Post by Martin1 » 01 Sep 2012, 19:23

h4rz wrote:Ümarrauda, ümarterast või kuidas iganes seda kutsutakse. Igatahes oleks vaja ca 200mm läbimõõduga ning nelja 16mm flantsi valmistamiseks. Siiani pakutakse 6 meetriseid "jupikesi" vaid :D

www.metallimyyk.ee müüvad meetri kaupa jutu järgi ;)

luups

Post by luups » 04 Sep 2012, 10:04

Kustkohast ma saab ligi teemale, kus keegi tegi plekkveljed laiemaks, aga mitte metalliriba vahelekeevitamisega, vaid keeras nö velje keskmise osa ringi? Ei mäleta kus vōi mis, aga oli eesti jutt mumeelest ja tegu Vist bmw plekudega.

Iff

Post by Iff » 10 Sep 2012, 19:01

Mul ka kevadest alates Luite tänavalt ostetud kile tuledel kasutusel. Hainina kaugtulede valgustugevuse võttis aga niivürd maha, et nüüd pimedate õhtute tõttu eemaldasin selle kile ning tööautol läks udukatel see kile pruuniks ja nö põles peal ära.. ning ka sellel võttis valgustugevust liialt maha kahjuks :(

Jorgen

Post by Jorgen » 06 Oct 2012, 11:27

Martin1 wrote:Sesoma oü's käidud. Väga normaalne koht, 1,2x0,5m kollast kilet oli mingi 3,60€ vms. Ps! Ainult sularahas!

On see kile kollane ka ikka? Ma tellisin ise just Hiinast ( tuli veel 4.5 nädalat kohale ) kile ja pildi peal oli küll kollane, aga tulede peal küll pigem heleroheline :lol:

Martin1

Post by Martin1 » 06 Oct 2012, 11:36

Mul ikka täiesti kollane. Ära ka nagu pleekind poleks veel.

helar1

Post by helar1 » 10 Oct 2012, 15:38

Mul ka kollast kilet päris omajagu üle, võin odava hinna eest saata kellegile mingeid jupikesi.

Andro

Post by Andro » 15 Oct 2012, 15:17

h4rz wrote:Ümarrauda, ümarterast või kuidas iganes seda kutsutakse. Igatahes oleks vaja ca 200mm läbimõõduga ning nelja 16mm flantsi valmistamiseks. Siiani pakutakse 6 meetriseid "jupikesi" vaid :D

http://instagr.am/p/QzdTEomseB/

Mõtlesin, et mida kuradit need meenutavad mulle :lol:

... Ja nädalake pärast postitust tabas Eesti jõusaale hantlite varguselaine :D

loffa

Post by loffa » 17 Oct 2012, 12:46

Kas keegi oskab mulle rääkida, kust kohast võiks õnnestuda Eestist osta Snow Foam nimelist leotusainet? Kõik vajalik tehnika selle kasutamiseks on olemas, aga krt ainet ei leia kuskilt :(

Image

Jorgen

Post by Jorgen » 17 Oct 2012, 13:12

loffa wrote:Kas keegi oskab mulle rääkida, kust kohast võiks õnnestuda Eestist osta Snow Foam nimelist leotusainet? Kõik vajalik tehnika selle kasutamiseks on olemas, aga krt ainet ei leia kuskilt :(

Usun, et kui just tutvusi kuskil pesulates mis Eestis sellega tegelevad ei ole (et neilt osta), siis eBay.

Martin1

Post by Martin1 » 17 Oct 2012, 13:22

Bemmiklubis kasutaja snader rääkis miskit sellest et hakkab ainult sellega pesema vm, mingi aeg ta ka tellis kuskilt endale need vajalikud vahendid, ehk teab ta sellest foamist endast ka midagi?

loffa

Post by loffa » 17 Oct 2012, 13:55

Saatsin Snaderile PSi ka juba.

Ebayst tellimisega on see värk, et see kanistritäis vahendit ei maksa suurt midagi, aga transport Eestisse on vähe teine asi. Kaalub ju pea 7kg see väike kanku :(

Martin1

Post by Martin1 » 21 Feb 2013, 12:21

http://streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=15&t=94156

Kui keegi plaanib lasta ise flantse treida siis sealt saaks toormaterjali.

Jorgen

Post by Jorgen » 21 Feb 2013, 13:10

Martin1 wrote:http://streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=15&t=94156

Oskab keegi Mk2 teadlikum inimene öelda, kas 160mm on piisav Golfile?

--keit--

Post by --keit-- » 21 Feb 2013, 13:47

Jorgen wrote:
Martin1 wrote:http://streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=15&t=94156

Oskab keegi Mk2 teadlikum inimene öelda, kas 160mm on piisav Golfile?

Käisin spetsiaalselt sinu pärast garaažis mõõtmas oma 10mm flantse :D
160mm läbimõõduga flantsi on küll ja veel. Minimaalne flantsi läbimõõt võiks olla 120mm. Ehk siis minu 10mm paksused flantsid ongi 120mm läbimõõduga.

Pilt ka:
Spoiler: näita
Image

Jorgen

Post by Jorgen » 21 Feb 2013, 16:26

Tänud sulle! Tuleb nüüd treimise hindu hakata uurima :)

RUF

Post by RUF » 21 Feb 2013, 18:03

Jorgen wrote:Tänud sulle! Tuleb nüüd treimise hindu hakata uurima :)

Mis laiust taga ajad ja tavalist või adapterit?

Jorgen

Post by Jorgen » 21 Feb 2013, 18:33

RUF wrote:
Jorgen wrote:Tänud sulle! Tuleb nüüd treimise hindu hakata uurima :)

Mis laiust taga ajad ja tavalist või adapterit?

Mul oleks vaja kapsleid velgedele, 160mm x 9.5mm 4tk ja flantse ma täpselt ei teagi veel, sest ma pean velgi alla proovima ja siis natuke mõõtmist tegema. Arvatavasti ette 10, taga 15-20?

Tanel

Post by Tanel » 22 Feb 2013, 02:11

See AD-1 tundub, et sobib ainult spacer'iteks, ehk vaheflants pikemate poltidega kasutamiseks. See tõenäoliselt miski idanaabri standardi alumiiniumsulam. Täpsemaid materjali andmeid kahjuks internetiavarustest ei leidnud praegu.

Kui see miski sile ja ühtlases mõõdus seib on, siis treimise murede puhul saan ehk abiks olla. Muidu see 160mm mõõt igasugu flantside jaoks vägagi sobiv (5x130 sinna sisse kasvõi, kes juhuslikult Porschet omab). :)

Kermo

Re: Kust saaks titaani?

Post by Kermo » 26 Feb 2013, 12:17

Tanel wrote:Enimoril on 3mm titaanlehte laos näiteks. Koplis asuvad.

Tanel, kas sa oskad sealt valikust ka välja tuua mihuke alumiinium või selle sulam kõige paremini karteri kaitseks sobib?

Tanel

Re: Kust saaks...?

Post by Tanel » 26 Feb 2013, 12:34

Kermo wrote:Tanel, kas sa oskad sealt valikust ka välja tuua mihuke alumiinium või selle sulam kõige paremini karteri kaitseks sobib?

Hea küsimus... need vene standardi materjalid on üsna tume maa. Nii palju olen aru saanud, et AD-1 näiteks peaks tavaline mingisugune olema ja D16 ja D19 näiteks duralumiiniumid.

Praegu leidsin sealt nt 4mm D16AT lehte.. materjali poolest peaks sobima ja väidetavalt mingi soodushind ka :) Iseasi, kas 4mm on piisav http://www.enimormet.ee/et/catalogue/1714/. Muidugi võid ju topelt teha, 2 lehte kokku neetida/poltida vms :mrgreen:

--keit--

Post by --keit-- » 26 Feb 2013, 12:54

Huvitav palju see soodushind on :)
Tavaliselt on titaani ja magneesiumi sulamiga alumiiniumist valmistatud mootorikaitse mingi 5mm paksune.
Et kui kaks 4 mm kokku kruvida v neetida korralikult, saab ikka väga kõva katte mootorile alla panna :D
Olen koguaeg mõelnud, et peaks karterikaitsme Golfile panema. Kuid siis jääks see nii jubedalt madal, et koliseks vasta maad koguaeg. Ainuke variant vist siis karter ära tugevdada :)

Tanel

Post by Tanel » 26 Feb 2013, 13:16

--keit-- wrote:Huvitav palju see soodushind on :)
Tavaliselt on titaani ja magneesiumi sulamiga alumiiniumist valmistatud mootorikaitse mingi 5mm paksune.

Magneesiumiga on päris paljud alumiiniumsulamid, ka sellised mis suht pehmed. See nn duralumiinium on AlCuMg, ehk 2-6% vaske ja mingi 0.5-2% magneesiumi. (lihtsalt infoks :) )

Aga hinnast rääkides, siis ca 3.5 euri kilo on laomaterjalid (lääne standardi omad.. venelastel vb soodsam).

Kahvel

Kuskohast saab...?

Post by Kahvel » 27 Feb 2013, 12:27

Tervist!
Oskab keegi öelda kust võiks saada mustast metalist torusi ja erinevaid põlvesi.Toru läbimõõte ei oska praeug öelda.

Tanel

Kuskohast saab...?

Post by Tanel » 27 Feb 2013, 13:14

Kristjan sai minuteada näiteks Jõujaama kaudu omale kollektori tegemiseks torud ja põlved.

Toivoku

Re: Kuskohast saab...?

Post by Toivoku » 27 Feb 2013, 16:12

Tanel wrote:Kristjan sai minuteada näiteks Jõujaama kaudu omale kollektori tegemiseks torud ja põlved.

onninenist saab ka.

Tanel

Post by Tanel » 27 Feb 2013, 17:49

Toivoku wrote:
Tanel wrote:Kristjan sai minuteada näiteks Jõujaama kaudu omale kollektori tegemiseks torud ja põlved.
onninenist saab ka.

Seal vist vaja firmale vormistada ost (eraisikule ei müü)? Vähemalt eelmine või üleelmine aasta oli selline keiss.

Toivoku

Post by Toivoku » 27 Feb 2013, 19:31

Tanel wrote:
Toivoku wrote:
onninenist saab ka.

Seal vist vaja firmale vormistada ost (eraisikule ei müü)? Vähemalt eelmine või üleelmine aasta oli selline keiss.

Kui head nägu teha ja mõne müügimehega jutule saada siis peaks ikka saama niisama ka.

Kermo

Re: Kust saaks...?

Post by Kermo » 28 Feb 2013, 08:44

Tanel wrote:Hea küsimus... need vene standardi materjalid on üsna tume maa. Nii palju olen aru saanud, et AD-1 näiteks peaks tavaline mingisugune olema ja D16 ja D19 näiteks duralumiiniumid.

Praegu leidsin sealt nt 4mm D16AT lehte.. materjali poolest peaks sobima ja väidetavalt mingi soodushind ka :) Iseasi, kas 4mm on piisav http://www.enimormet.ee/et/catalogue/1714/. Muidugi võid ju topelt teha, 2 lehte kokku neetida/poltida vms :mrgreen:

Kuna mul vaja pool põhja ka ära katta siis see 4mm peaks sobima. Karteri kohale võin lause rauast tugevdused sisse teha. Nüüd vaja mingi mees leida kes väljamaa keeli oskab. :D

Andro

Post by Andro » 04 Mar 2013, 10:04

Kõik kohad, mida teate, kust saab mitmeosalise velje pisikesi polte. Ebay ja Pertsch&Partner on teada, ehk on kuskilt lähemalt ka leida?

Kahvel

Post by Kahvel » 06 Mar 2013, 12:43

Andro wrote:Kõik kohad, mida teate, kust saab mitmeosalise velje pisikesi polte. Ebay ja Pertsch&Partner on teada, ehk on kuskilt lähemalt ka leida?

Endal sama küsimus.Endal huvi bbs rx2-e poltide vastu.

Penu

Post by Penu » 23 Mar 2013, 20:43

Olen abi saanud ka
http://www.wokke.de
http://www.enha.eu

Üleval olevad lingid on ka head. Kindlasti tulevikus kasutan ja annan siia teada, kuidas teenindus ja saatmise kvaliteet.

Andro

Post by Andro » 23 Mar 2013, 21:33

Tellisin ise Felgenfuchist 80 M7x32mm roostevaba polti, tulid kohale nädalaga ning hind parim, mis leidsin. 80 poldi peale tuli saatmiskulu 12 euri, titanium touchist oli vist 17 euri, aga seal olid roostevabad kallimad. Poldid silmipimestavalt ei läigi, kuid muidu väga kenad, ehk siis kestavad ka. Veidi erinevad kui BBSi omad, tootjaks Schmidt Revolution, nagu kõigil Felgenfuchsi poltidel, vist. Ahjaa, pea on neil 13mm, BBSi omadel oli mul 14mm, seega hästi väheke pisema peaga.

Kui keegi teab kohta, kust saaks kenasid-tagasihoidlikke-väikeseid metallist ventiile, soovitavalt Eestist, siis võib teada anda :)

emmure

Post by emmure » 31 Mar 2013, 00:31

Poisid kust ma sellist toredat vahendit saan ;)
http://m.youtube.com/watch?v=i4J6uC22Hwo

helar1

Post by helar1 » 31 Mar 2013, 03:08

Seda tahaks isegi. :D