Väline hooldus ehk detailing

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
Andro

Väline hooldus ehk detailing

Post by Andro » 28 Feb 2013, 20:31

Ei tea küll kui paljud siinse foorumi kasutajatest on kursis sellise sõnaga nagu detailing, aga tähendab see siis põhimõtteliselt auto sügavpuhastust, nii seest kui väljast, seda poleerides/vahatades jne, et saavutada näitusevääriline puhtus.

Väga hästi võtab selle teema kokku IloveBassi videotükk: http://vimeo.com/52345467#

Põhjus, miks teema tegin, on see, et ennast huvitab see väga palju ja on minu arust ühe õige stance-i masina kohustuslik osa. Paljudele on ilmselt tuttav päikesevalguses vastu kumav "ämblik" ja kui päris aus olla, siis see on intensiivsena väga inetu ning vähemalt minu jaoks rikub must ja kasimata auto kogu stance-i, muidugi juhul kui see ei ole eraldiseisev efektne element (rat-style jms).

Ei tea kui paljud siia küll kirjutama hakkavad, aga juhul kui kellelgi on kogemusi/teadmisi, siis kuulaks meelsasti poleerimise põhimõtteid, samuti võite soovitada taskukohasemaid kohti, kus seda saaks teha. Arvestades, et see hooaeg tulevad mul veljed, mis vajavad eelmistest kõvasti rohkem hoolt, ootan soovitusi, et kuidas kaitsta poleeritud ranti. Olen juba tükk aega tahtnud soetada Poorboy's Worldi tootevalikust mõnda huvitavat glaze-i ja nüüd ka wheel sealant-it.

Kermo

Re: Väline hooldus ehk detailing

Post by Kermo » 28 Feb 2013, 22:19

Kunagi oli plaan teha ka üks õpetlik video, isegi Meguiarsi ja 3Mi müügimees oli nõus ise näitama tooteid ja kuidas korralikult nendega ümber käiakse. Kahjuks pole mul filmivat kaamerat ja nii see asi soiku jäigi.

Ise tellisin prooviks 3Mi spray vaha aga kuna müügimees tuttav siis ta ei olnud nõus mulle seda tooma kuna ta ise proovis seda ja pidi cräpp olema. Nüüd ootan Meguiarsi oma. :D

akibo

Post by akibo » 01 Mar 2013, 00:45

Kui tõsist huvi pakub siis http://www.detailingworld.co.uk/ ja sealne foorum on väga tõsist ja head infot paksult täis. Erinevalt usafoorumitest saab meil euroopas uk-s pakutavat kraami ka suht lihtsalt endale soetada.
Eestis detailimist kui sellist sõna põhilises tähenduses teenusena eriti ei pakutagi minuteada. Roman Mobilespas näiteks pakub "hind alates" €700-750 seda ja miinimum tööaeg oli siis 3-4 päeva olenevalt autost.

helar1

Post by helar1 » 01 Mar 2013, 01:56

Jah, mina olen seda tööd teinud siin Londoni ääres.
Mina soovitan vägagi Autogymi pastasid. See seeria, mida mina kasutasin, oli huvitav selletõttu, et vanematel autodel nagu ikka on mõningad kivitäkked. Eriti kui auto on musta värvi ja seda nüüd poleerida, täituvad kivitäkke augud valge pastaga, mis jääb kokkuvõtte üsna inetu. Nende pastadega sellist probleemi pole.
Pilt ka ühest autost, mida sealkandis poleeritud sai.
Image
Kuna töötasin seal hädajuhusel ja neid tooteid oli seal ikka meeletus koguses siis kõik meelde ei jäänud. Kuid siiski midagi. Näiteks te ei kujuta ette kui palju mustust on ühe tavalise auto laki pinnal tegelikult, kui auto on pestud. Et seda maha saada, kasutatakse ala savi taolist asja. Kahjuks nime ei tea ja pilti ka pole, usun, et keegi on sellega kokku puutund. Igatahes vahe on sees, mustust mis tuleb on imestama panev.
Samuti kasutati värvikatte puhastamiseks ja kergläike andmiseks glaze ja "diiieiii" poleerimismasinat. See eelnimetatud poleeria on siis ekstrentrilislt võnkuva peaga?? :D Saate vast aru. Kasutati koos kõigepehmema porolonist padjaga.
Hmm, hetkel teen tööjuures pidevalt vesilihvi ning siis poleerin. Seda nüüd kellegil kodus teha lasta ei julgeks, sest mitte kunagi sa ei tea kui palju on su autol lakki peal... Seda vesilihvi tehakse siis selleks, kui laki pind pole see mis võiks olla, laki sees on liigapalju tolmu, sügavad kriimud jne. Kasutan max 2000vesipaberit, hetkel läheb kõik 1500ga. Olen proovin kasutada ka 1500 ja 2000vesipaberit "vibra" alla, aga millegipärast liiga abrasiivne ja hiljem poleerida keeruline.
Igatahes suvest olen ma Eestis tagasi ja tahan hakata pakkuma Lõuna-Eestis igasugu poleerimis, värviparandusi, velje poleerimist.
Tahaks veel palju kirjutada, aga kahjuks tänaseks aitab. Kellel mingeid küsimusi siis selle teema kohta siis annan meelsasti vastuseid. :)
Järgmine kord teen mingeid teemakohased pilte ja panen mingi jutu kokku.
Mõningaid teema kohaseid pilte läbi minu silma.
Image
Esmaskordselt detailing spetsialistide tööruumides uuristades olid muljed laes
Image
Image

Andro

Post by Andro » 01 Mar 2013, 10:11

Kermo, nagu meil kaameraga poisse vähe oleks, tuleb lihtsalt kellegagi kokku leppida ja kindlasti saaks ;)

Detailingworldi foorumiga olen ise ka kokku puutunud ja seal vähe ringi uurinud ning üldisema pildi kätte saanud, et mida ja kuidas üldse tegema peaks, aga tõesti suurepärane foorum, kus kõik oma ala spetsialistid. MobileSPAst tean ka, aga reaalselt laseks kellegil teisel teha ehk ainult poleerimist, muidu kaob isetegemise rõõm ära.

Seda, mida lakipinna puhastamise jaoks kasutatakse, nimetatakse vähemalt inglise keeleks clay-ks ehk siis jah, otseses tõlkes savi või muda ning on minu arust suhtkoht üheks kohustuslikuks osaks enne poleerimist. Kas on mingeid sellise abrasiivsusega pastasid ka, mida kodustes tingimustel julgelt kasutada võiks? Kuigi tark oleks lasta lakipinna paksus ära mõõta, nii vana auto juba ka, aga olen kuulnud, et mu A3-l peaks väga kõva see olema. Glaze on ka plaanis see aasta kindlasti soetada, piltide pealt vaadates teeb ikka imesid :P

helar1

Post by helar1 » 01 Mar 2013, 11:27

Just nimelt clay. Igastahes poleerimisega pole hullu midagi, kui kasutada mitte kõige abrasiivsemat pastat ja vähe pehmemat talda. Hetkel kasutan tööjuures 3M rohelise korgiga pastat, mis on neil üks tugevamaid ja oranzi porolon patja, padi ise juba ikka päris kõva tutuikast peast, kasutatades läheb pehmemaks. Tööjuures teised ei julge väga tutikast peast seda üldse kasutada, lõikavad kohe pool maha... :lol: Igatahes mulle meeldib algul ikka midagi abrasiivset kasutada, näed kuidas kriimud asjad kaovad. Pmst kui kasutad abrasiivset pastat ja kõva talda, jäävad kiirused minimaalseks, natuke tõstad, mitte palju. Mida peenemaks lähevad pastad ja pehmemaks padjad, seda kiiremaks tõstad masina kiirust. Lihtne. :)
Kes tahab proovida siis vaadaku vidosid youtubest, aitavad kõvasti!

Kahvel

Post by Kahvel » 06 Mar 2013, 18:55

Väga lahe ja huvitav asi tundub.Huvitav kust saaks antuid vahendeid ja to-do listi näha?Mis järjekorras asi käib jms?Tulemus on mega.

Toivoku

Post by Toivoku » 06 Mar 2013, 22:32

Ise lasen oma auto iga aasta korra vähemalt poleeriga üle, kõige peenema pastaga ja pehme lambavillase kettaga. MIskit ilget kihti maha ei võta kuid kenasti saab läikima. Poleeritud rantide vastu ei aita vist miski muu kui peale pesu alati pastaga üle käia.

Kermo

Post by Kermo » 06 Mar 2013, 22:48

Image
Sain täna sellise asja kätte. Kui vaja lihtsalt kiirelt läige peale tõmmata siis päris pea, peaks mingi päev päris auto peal ka proovima.

Rasmus

Post by Rasmus » 25 Mar 2013, 09:51

Ehk sobib siia alateema alla ka küsimus, kas keegi oskab soovitada firmat/ tegijat, kes pakuks poleerimise teenust või oskab mõni siinne kasutaja seda ise mulle teha.

Selle teema võikski äkki jätta siis välise hoolduse jaoks ja äkki Andro viitsib välja nokkida kogu tähtsama info ja selle esimeses postituses ära jagada.

Penu

Post by Penu » 25 Mar 2013, 16:17

Väga hea teema. Ma just ükspäev jäin suure Hitechi leti äärde seisma. See suur lett oli pungil Meguiars tooteid.
Mõtlesin just, et kus või kes neid kasutanud on ja oskavad kogemusi jagada.

Kermo anna aga teada, kui midagi suuremat ette võtad.
Ja pole üldse paha töö Helari. Su kirjeldatud võtted on ka tõesed. Olen tähele pannud, et automaalrid kasutavad ka just rohelise korgiga 3M Fast Cut pastat ja siis kollase korgiga, Fine Compound pastat. See 2000 ja edasi abrassiivi kasutamine arvatavasti lihtsustab sul eemaldada kõrgemad lakitipud. Usun täitsa, kuidas see Porge lõpuks läikis. :)

helar1

Post by helar1 » 26 Mar 2013, 01:24

Niisiis, kui keegi Lõuna-Eestis (Aprilli keskelt alates) poleerimist, mõnda väiksemat värvimistööd tahab saada, siis olen oodatud pakkumistele. Kui hästi läheb, viskan väikse äri püsti Tartus.

Seniks pildimatejali hiljutisest tööst, millest tegin ka mõne pildi.
Värvitud auto
Image
Mõtlesin, et teen vähe korralikumalt kui tavaliselt ja poleerin peegliks 8-)
Nii sai siis lihvitud enamjaolt kõik värvitud detailid. Kasutasin 1500vesipaberit, seejärel rohelise korgiga 3M pasta ning hiljem 3M mingi random peenem pasta, sest muud kahjuks ei ole. Pole küll kõige parem, aga ajab asja ära.
Image
Peale rohelist pastat nägi selline välja
Image
Ülejäänud külg
Image
Image
Image
Image
Image

Penu

Post by Penu » 27 Aug 2013, 13:41

Penu wrote:Väga hea teema. Ma just ükspäev jäin suure Hitechi leti äärde seisma. See suur lett oli pungil Meguiars tooteid.
Mõtlesin just, et kus või kes neid kasutanud on ja oskavad kogemusi jagada.

Kermo anna aga teada, kui midagi suuremat ette võtad.
Ja pole üldse paha töö Helari. Su kirjeldatud võtted on ka tõesed. Olen tähele pannud, et automaalrid kasutavad ka just rohelise korgiga 3M Fast Cut pastat ja siis kollase korgiga, Fine Compound pastat. See 2000 ja edasi abrassiivi kasutamine arvatavasti lihtsustab sul eemaldada kõrgemad lakitipud. Usun täitsa, kuidas see Porge lõpuks läikis. :)

Endale vastuseks, et saan pakkuda kõiki Meguiarsi tooteid, kuna majasiseselt on kogu kaup kohapeal saadaval ja odavamal letihinnast Lowlifer kasutajatele. Kui kellegil peaks soovi olema, siis võtku minuga ühendust ja teen soovitud pakkumise.
Tehniline info on poolik, kuna pole nende toodetega nii kaua kokku puutunud, et oskaks soovijatele täpselt pakkuda, aga seljatagune on kindlustatud ja saan vajaliku professionaalse info kätte maaletoojalt, kes on mul samas majas.

Parimat,
Silver Penu
SP Studio OÜ

Donald

Post by Donald » 27 Aug 2013, 18:29

Küsiks ka, et kas ja kes ja mis hinnaga sedaan E36 ära poleeriks? Lihtne läigestamine.
Tallinnas.

loffa

Post by loffa » 30 Aug 2013, 09:45

See krdi detailingu värk on täiesti õudne. Kui korra foorumeid lugema hakkad ja kasutajate autode pilte näed, siis ei kannata enda auto enam üldse kriitikat. :lol:

Kui ma nägin kuidas Lowliferid Soomes oma autosid pesid, siis mul tuli küll tunne, et võiks vähe kirjutada sellel teemal. Las švammid jäävad morsikannu pesemiseks, autot tuleks pesta ainult mikrofiibrist või lambavillast (viimane on u. 5x kallim, aga annab üli hea tulemuse) pesukindaga. Vahe on selles, et tavaline švamm hõõrub tolmu, liiva ja kõike muud mis auto peal on, mööda värvi laiali ja tekitab ilusaid päikese käes sillerdavaid kriimustusi. Mikrofiiber ja lambavill aga imevad liivaterakesed enda sisse.

Teine asi on kaks ämbrit: ühes ämbris puhas vesi ja teises šampoonilahus. Mõte on selles, et iga kord kui autost üle käid, siis pesukinnas tõmbab liivaosakesed endasse ja enne kui ta uuesti šampooni sisse pistad on mõistlik puhtas vees need osakesed kinda seest välja pesta, et nendega uuesti mitte värvi kallale minna. Mina vahetan puhta vee ämbris olevat vett mitu korda auto pesemise jooksul (niipea kui vesi hakkab halliks muutma), see vast tegelikult vajalik ei ole, aga aega sellele praktiliselt ei kulu ja ega ta midagi hullemaks ka ei tee.

Kõigest väga palju pikemalt ja detailsemalt:http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=4637

Üldiselt soovitan üldse lugeda detailingworld.co.uk foorumit, seal on infot ja DIYsid jm nii palju, et ei jõua läbi lugeda.

RUF

Post by RUF » 11 Jun 2015, 10:57

Kuna see aasta olen tsipa rohkem asjast huvi hakanud tundma (tänu kahjustatud värvkattele), siis kaevan vana teema ülesse. Mulle pakub huvi, kuidas teie valmistate autod ette Stancestiks. Või niisama suveks...

Meinuuu

Post by Meinuuu » 11 Jun 2015, 11:07

RUF wrote:Kuna see aasta olen tsipa rohkem asjast huvi hakanud tundma (tänu kahjustatud värvkattele), siis kaevan vana teema ülesse. Mulle pakub huvi, kuidas teie valmistate autod ette Stancestiks. Või niisama suveks...

Poleerisin korralikult bemmi ära ja peale läks keraamiline vaha, millega sai ka plastikud taastatud. :)

ZaintS

Post by ZaintS » 11 Jun 2015, 13:12

Mina võtan homme asja ette. Korralik šampooni käsipesu (kahe pange ja pesukindaga) + kuivatus (Meguiars kaup). Seejärel käin saviga auto üle. Järgnevalt Mequiars ultimate compund värvitaastajaga üle, vajadusel lokaalselt veel ScratchX 2.0. Siis Ultimate liquid wax ning kõige lõppu veel Ultimate quik detailer. Rehvid käin üle Endurance high gloss rehviläike geeliga. Salongi plastpinnad Quik interior detailer. Kõik klaasipinnad Perfect Clarity class cleaner spray.

Siiani Meguiars toodetega rahule jäänud ja peaks hea saama :)

RUF

Post by RUF » 11 Jun 2015, 22:58

Ja hoiate autosid siseruumis kuni laupäevani? Lennusadamasse on pikk tee?

Plaanis ka homme auto ära pesta juba, aga ma elan maal ja kui ma lõpuks Lennukasse jõuan, on tagastange räigelt liivane. Pill keerutab niipalju jama õhku. Vist peab laupäeva hommikul uuesti pesema "official" pesulas. Või on kellelgi mingeid ideid või rohtu?

Kermo

Post by Kermo » 11 Jun 2015, 23:38

Mul jäävat autod Koplise siseruumidese. :D Trammiga peab koju minema :( :D

Toivoku

Post by Toivoku » 12 Jun 2015, 00:32

ka mina jätan oma pilli ööseks putkasse sisse :)

Asko

Post by Asko » 14 Jun 2015, 21:03

Nii kirjutan ka siia siis natuke. Mina soovitan nt. pesuks ja nn vahaks kasutada selliseid tooteid ja need töötavad väga hästi! Minu autol pole mingit kõva vaha peal kuna need minumeelest mõtetult kallid ja ei kesta ka! Teen millalgi video ka kuidas need asjad toimivad ja ütleme nii ,et auto pesu läheb ikka kordades kergemaks!

Image

Andro

Post by Andro » 14 Jun 2015, 21:54

Väga meeldib, et kena värv ja detailing Eesti autode hulgas aina tähtsamaks muutub. Nii peakski, eriti kui kodumaised showd juba toimumas :) Huvitav lugeda ka!

Meinuuu

Post by Meinuuu » 14 Jun 2015, 22:18

Asko wrote:Nii kirjutan ka siia siis natuke. Mina soovitan nt. pesuks ja nn vahaks kasutada selliseid tooteid ja need töötavad väga hästi! Minu autol pole mingit kõva vaha peal kuna need minumeelest mõtetult kallid ja ei kesta ka! Teen millalgi video ka kuidas need asjad toimivad ja ütleme nii ,et auto pesu läheb ikka kordades kergemaks!

Image

Gyeon tooted üle üldse kuidagi jube head... Mulle jubedalt meeldivad need tooted :)

loffa

Post by loffa » 14 Jun 2015, 22:50

Mina kummardan Gtechniq-u tooteid. Värvi peal kasutan C2v3 Liquid Crystal sealantit, cabrio katusel ja Alcantara sisul Smart Fabric I1. Korra-kaks aastas (enne üritusi) kasutan Bilt Hamberi Finishwaxi. Iseenesest pole mingit põhjust seda kasutada, sest C2v3 tagab kõvasti parema kaitse ja samaväärse läike, aga vahal on üks hea omadus mida ükski "kristall" või "keraamiline" sealant ei suuda - peidab kriime :) Tahes-tahtmata on 15+ aastat vanal autol mõned kriimud, mida poleerides kätte ei saa või sellistes kohtades mida on raske masinaga poleerida.

Naha peal kasutan Glimptone Leather Cleaner ja Conditioneri. Glimptone Cleanerit olen ka mustade salongiplastikute jaoks kasutanud ja toimib väga hästi - E36 cabriol eriti valulik koht on see suur plastikust luuk, mille alla katus peitu läheb - läikivmust plastik mis saab väga palju päikest. Enamus autodel on see tuhm ja laiguline. Glimptone jätab väga ilusaks selle :)

Pestes kasutan Meguiarsi šampooni ja Mequiarsi lambavillast kinnast. Viimane šampoon oli Gold Class, see kord ostsin Ultimate Wash and Wax. Ultimate W&W vahutab veidi rohkem ja vist on libedam, aga Gold Class oli parema lõhnaga. Velgede jaoks on mingi odav mikrofiiber kinnas ja mikrofiiber veljehari.

Jorgen

Post by Jorgen » 17 Dec 2015, 00:27

Kus Tallinnas parim valik igast detailing manti osta?

Toivoku

Post by Toivoku » 17 Dec 2015, 00:34

Jorgen wrote:Kus Tallinnas parim valik igast detailing manti osta?

veider küll öelda, aga noorestehnikus on korralik valik erinevat kraami olemas.

Donald

Post by Donald » 17 Dec 2015, 12:49

Aga kes autot pesta ja vahatada tahab?

Toivoku

Post by Toivoku » 17 Dec 2015, 21:20

Donald wrote:Aga kes autot pesta ja vahatada tahab?

homme õhtul mu pool toimub selline aktsioon, pill pestakse puhtaks, kiakse saviga üle ja vaha ka peale. 40.-

callaway

Post by callaway » 17 Dec 2015, 23:39

pagulased tööle võtnud, et nii vähe küsid? :D

anryo

Post by anryo » 18 Dec 2015, 13:12

Sellisest teenusest oleks isegi huvitatud! Ja ilmselt mitte ainult mina...

Toivoku

Post by Toivoku » 18 Dec 2015, 13:40

anryo wrote:Sellisest teenusest oleks isegi huvitatud! Ja ilmselt mitte ainult mina...

tule mingi 7 paiku mul putkasse ja tehakse ära. siiani kõik kes käinud on väga rahul olnud kaasaarvatud ma ise.

InterFace

Post by InterFace » 18 Dec 2015, 14:17

callaway wrote:pagulased tööle võtnud, et nii vähe küsid? :D

Kontollisin kähku peeglisse vaadates järele. Rätti peas pole ja nägu ka puhta euroopamaine :D
Tegelikult on asi nii, et alates 40€ - kõik oleneb mida soovitakse ja milline on auto konditsioon. Üldiselt alati siiski ongi 40€ kanti jäänud.
Kindlasti ei tasu loota, oodata ega tahta kraabitud/kahjustatud värvi saamist võistluskonditsiooni näituse jaoks (näiteks poleerimist ei teosta) aga kui nüüd arvestada mida küsitakse mujal kohtades siis ma usun, et igaüks mõistab - Hind ja tulemus on vägagi hea suhtega. :)
Kasutan Meguiarsi tooteid.

MMclub

Post by MMclub » 18 Dec 2015, 17:05

Mina olen üks rahulolev Marto klient,
SmartService tegi enne mulle korraliku pigipesu ja siis Marto lõi läikima..
Peale SmartService pesu jäi üks LL tegelane ka pildile
Pilti vahetult peale saviga mängimist pole, aga siin on üks pilt mis on tehtud 2 päeva hiljem:

Image

tns1

Post by tns1 » 18 Dec 2015, 18:21

Oootoot nüüd. Mul on Marto juba täna kella 7meks broneeritud :D

Aga jaa, mu matist 7-mesest suutis isegi üht-teist välja võluda ;)

Toivoku

Post by Toivoku » 18 Dec 2015, 18:23

tns1 wrote:Oootoot nüüd. Mul on Marto juba täna kella 7meks broneeritud :D

Aga jaa, mu matist 7-mesest suutis isegi üht-teist välja võluda ;)

mul läks endal sassi, ta lõpetas ise 18.00. mu paha,aga jah ootame.

Taavo

Post by Taavo » 18 Dec 2015, 18:41

MMclub wrote:Peale SmartService pesu jäi üks LL tegelane ka pildile

Töö käis täiel rinnal :D

loffa

Post by loffa » 21 Dec 2015, 11:35

Vahatamine on selliste ilmadega täielik aja maha viskamine, peale kandmine võtab kaua aega ja vaha kestab täpselt järgmise pesuni, heal juhul kaks pesu. Hankige mingi ränipõhine paint sealant, mida on üli lihtne peale kanda ja kestab kordades kauem kui vaha. Ränipõhised vahendid ei karda ka pigipesu... Ma ise kasutan Gtehniq C2v3, mis kestab iga nädal pestes vähemalt 3-4 kuud ja peale kandmine võtab maksimaalselt 15 minutit. Eeldab muidugi, et värvipind on enne heas korras, sest erinevalt vahadest ühtegi kriimu vedelad sealantid ei peida ja tahab puhast pinda alla. Samas kui te niikuinii detailing clayd kasutate, siis on ju pind juba valmis.

Teine hea asi on Gyeoni Wet Coat, mille kasutamine on täpselt nii lihtne kui youtube videodest paistab ja saab pärast iga pesu paari minutiga peale kanda. Kuigi pärast igat pesu pole tegelikult vaja, kestab paremini kui vahad.

Või siis on veel kolmas variant kasutada Gyeoni Bathe+ shampooni, milles on wet coat kohe sees. Ainuke miinus Bathe+ juures on see, et sellega pesemine võtab kauem aega kui tavashampooniga, sest pärast iga 1-2 paneeli pesemist tuleb loputada, muidu hakkab pinna peale kuivama ja jääb väga plekiline.