Nahksisu hooldus.

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
StreetWolf

Nahksisu hooldus.

Post by StreetWolf » 02 Apr 2013, 13:10

Sai soetatud nahktuba . Nagu ikka on aastad oma töö teinud. Ehk oleks vaja mõrad kaotada jms.
Kuidas teha ning mis vahenditega? Alguses istmed nahaseebiga vms pesta , siis mingi naha värv? Ja siis nahahooldus?
ehk keegi oskab aidata.'
Tänud.

Toivoku

Re: Nahksisu hooldus.

Post by Toivoku » 02 Apr 2013, 14:55

pragusid sa hoolduseg aära ei kaota, kyll aga mustuse mis on nagu naha kortsudes sees. Ise kasutan auto glymi tooteid ja siiani ei ole pidanud pettuma.

Ollu

Post by Ollu » 02 Apr 2013, 15:38

Kui soomekeelt jagad, siis siit saab ehk häid näpunäiteid:

http://pesukinnas.com/viewtopic.php?f=36&t=810

Enne
Image
Pärast
Image

StreetWolf

Post by StreetWolf » 02 Apr 2013, 17:49

Voh seda mõtlengi. krt soome keelt ei jaga rsk

PRIMO

Post by PRIMO » 02 Apr 2013, 21:33

Endalegi pakub see huvi.Leidsin sellise ägeda lehekülje http://leathermastershop.eu/index.php?route=common/home , sealt saab igasugu hooldus-/parandus-/värvimis- ja puhastusvahendeid nahale.Peaks proovima , et mis tulemuse saab. 8-)

Kapsu

Post by Kapsu » 29 Mar 2015, 12:39

Kas mingil mõel on võimalik nahkiste "trimmi" ka saada jälle, kui see on nö lihtsalt ära istutud, pragusid jms pole, aga on välja veninud veits?

RSipp

Post by RSipp » 29 Mar 2015, 13:42

Pingutatakse üle või siis konkreetne lapp asendadakse. Aga viimase puhul võib materjali ja tooni erinevus sisse jääda.

loffa

Post by loffa » 29 Mar 2015, 14:33

Ilmselt on porolon seal naha all ka ära vajunud. Ehk siis kate maha, porolon ära parandada v vahetada ja nahk uuesti pingule. Mu e36 istmetel on kõik porolonid ära vahetatud ja istmed on hoopis paremad kui teiste autode 15a vanad, mis on visuaalselt veel täiesti terved.

fedja

Post by fedja » 29 Mar 2015, 23:57

kunagi sai enda istmed ka taastatud/värvitud,kuid üsna ajutine lahendus see,aasta vast püsis see värk ilusti peal.
eriti nõme oli see,et suvel kuumade ilmadega hakkas see värv istumise all vedelaks muutuma...kleepis ennast istme külge ja määris ka riideid.värv sai ostetus smartservice-st ja täitsa selliseks asjaks oli ta mõeldud.
ja veega pesu võisin ka ära unustada,tuli kohe maha.
keegi tavalise autovärviga(vesibaasil) pole proovinud teha?

Image
Image
ja selline peale 2-3 aastat,pildilt ei saa muidugi hästi aru.
Image

RUF

Post by RUF » 06 Apr 2015, 12:16

Keegi Alcantara hooldusega ka kursis on? Mida teha? Kuidas kaitsta? Millega töödelda?

Jorgen

Post by Jorgen » 07 Oct 2016, 11:07

Kes oskab soovitada kohti, kus nahatatakse ja hind väga suurt tükki küljest ei võtaks? Peatoed vaja üle teha.
Häid nahahooldusvahendeid võib ka jagada.

h4rz

Post by h4rz » 07 Oct 2016, 12:28

Võid minu poole pöörduda selle murega :)

siimuu

Post by siimuu » 07 Oct 2016, 21:27

Mina ise kasutan enda nahksisu hooldamiseks AutoGlymi mudru. Balsam on väga hea, puhastusaine kohta ei oska seisukohta võtta. On tutvusringkonnas inimesi, kes ütlevad, et kräpp, samas ise ei nurise. Muidugi mul on ka must sisu ja pole kunagi über rokane olnud, sestap siiani ka sellega hakkama saanud.

Olen kuulnud, et puhastusvahendina kasutatakse ka pihustatavat Vanishit, mida eraldi purki natuke veega lahjendad. Võib olla Herz oskab kommenteerida, et kas see on ka nahasõbralik või mitte. Kui proovida, siis esialgu, kus mitte väljapaistva koha peal.

MrCapist saab vist praegu hea hinnaga nahahooldusvahendite komplekti. Oli vist nii, et 25 euroga svamm, puhastusaine ja balsam. Pidi väga hea olema.

Toivoku

Post by Toivoku » 07 Oct 2016, 23:37

Mina ytlene,t autoglymi puhastus vahend on sitt ja kasutan poest ostetud rohelist seepi pritsiaks ja veega lahjendatult. võtab ikka uskumatult hästi heledast sisust selel sita välja.peale autoglymi balsam, aga hetkel plaanin üleminna meguaiarsile, sest autoglym saab otsa kohe :D

Taavo

Post by Taavo » 08 Oct 2016, 12:46

Naha puhastuseks ja hoolduseks mina soovitan colorlocki tooteid. Mequiars teeb oma töö ära kuidagi ja saad mequiarisle omapärase parfümeeria kallakuga aroomid autosse, aga see on ka kõik . Olen oma "karjääri" jooksul katsetanud igast tooteid, aga colorlock'i tooted on jäänud kasutusse.

tibullus

Post by tibullus » 08 Oct 2016, 14:47

Ise kiidan ka colourlocki. See tugev puhastusvahend teeb väga hästi oma tööd ning nahakaitsevahend on samuti hea.
Kahjuks tegin vaid ühe kehva pildi mobiiliga aga aimu peaks saama. :D
Spoiler: näita
Image

Toivoku

Post by Toivoku » 08 Oct 2016, 17:06

kust seda colourlocki saab?

rosco

Post by rosco » 20 Oct 2016, 21:29

Meguiarsil on ainult puhastusvahend hea. Kreem lamp.
Klientidele saab tehtud enamasti meguiarsi puhastus ja presta kreem. Jääb mõnus naha aroom autosse.

Tormi S

Post by Tormi S » 22 Oct 2016, 17:37

Presta kreemiga on kindla peale minek ! Aga isiklikult endal igapäevaselt tööga seonduvaga soovitaks Mafra tooteid Nustikuks Mafra WENDY , Pesuks Mafra Charme Detergent Schiuma , ja kreemiks Mafra Charme Hydrating või Mafra Crema Nutrient.

Kodus ise tegijale on olemas ka valmis kit Mafra Charme Leather Care Kit. 8-)

loffa

Post by loffa » 25 Oct 2016, 12:06

Mina oma E36 oranži sisu peal kasutasin Dr. Leatherit. Saab Bada Blingist :)

Image

rosco

Post by rosco » 19 Nov 2016, 01:15

Tormi S wrote:Presta kreemiga on kindla peale minek ! Aga isiklikult endal igapäevaselt tööga seonduvaga soovitaks Mafra tooteid Nustikuks Mafra WENDY , Pesuks Mafra Charme Detergent Schiuma , ja kreemiks Mafra Charme Hydrating või Mafra Crema Nutrient.

Kodus ise tegijale on olemas ka valmis kit Mafra Charme Leather Care Kit. 8-)

Mafra hea jah, nende plastiku puhastus kasutusel. Mafra ainuke miinus on selle müüja. Hannoga on kole tüütu asju ajada, liiga ennast täis vend. Seetõttu paljudest presta ja malco asjadest ka loobunud, ainult see sealt, millele mujalt vastast ei leia. Plus ülehinnatud ka nende kraam.

Tormi S

Post by Tormi S » 19 Nov 2016, 17:02

rosco wrote: Mafra hea jah, nende plastiku puhastus kasutusel. Mafra ainuke miinus on selle müüja. Hannoga on kole tüütu asju ajada, liiga ennast täis vend. Seetõttu paljudest presta ja malco asjadest ka loobunud, ainult see sealt, millele mujalt vastast ei leia. Plus ülehinnatud ka nende kraam.

Hannoga jah see ,et tutvusi pole siis ei võta jutulegi ! Muidu ok vana ! No kuna ma tegin pikkalt enne Malco ja Prestaga( Kasutan siiani kreemina) siis Mafra tooted tunduvad ikkagi paremad aga see ka kuidas kellegile! 8-)

karlk

Post by karlk » 02 Jun 2017, 10:18

Kas kellelgi veel lähiajal kogemusi olnud nahavärvimise ja taastamisega? Nimelt mu kabriol on nahk iseenesest terve aga nahal värv maha kulunud.

Algselt leidsin Tartus ühe koha, mis sellist teenust pakub aga realset tööd nähes sai kiirelt ümber mõeldud. Istmel värv mõrades ja punase asemel lilla.

siimuu

Post by siimuu » 02 Jun 2017, 10:51

Minu meelest on see vaid agoonia pikendamine. Umbes nagu tsüklisse sattumine, millest välja tulekut aina edasi lükkad. Sõber proovis mustade Audi A5 sportistmete peal. Tegi väga korralikult. Esialgu oli tulemus hea, kuid reaalselt ta ikka püsima ei jää. Kulub kiiresti maha. Ja vahetas lõpuks istmed üldse teise sisu vastu ringi.
Muidugi variant on, et värvid korra, värvid kaks. Jäädki teda siis n.ö aeg-ajalt värvima. Kui Sul on värv maha kulunud, siis kas nahk on marraskil ka :?:

karlk wrote:Kas kellelgi veel lähiajal kogemusi olnud nahavärvimise ja taastamisega? Nimelt mu kabriol on nahk iseenesest terve aga nahal värv maha kulunud.

Algselt leidsin Tartus ühe koha, mis sellist teenust pakub aga realset tööd nähes sai kiirelt ümber mõeldud. Istmel värv mõrades ja punase asemel lilla.

h4rz

Post by h4rz » 02 Jun 2017, 22:01

Vana naha peal ei taha väga kesta. Mul läks ca 6 kuuga koledaks. Ma muidugi panin teist tooni sama tekstuuriga vana tüki ja see võimendas olukorda. Tutika naha peal olen ka aasta hiljem ideaalset seisukorda näinud. Kelle juures muidu käisid?

StreetWolf

Post by StreetWolf » 07 Jun 2017, 23:24

Otsin ka Tartus kohta kes värviks.