Pulbervärvimine

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
RUF

Pulbervärvimine

Post by RUF » 04 Apr 2013, 16:12

Ma olen nüüd paar päeva hoogsalt pulbervärvimise kohta uurinud ning avastanud, et mujalmaailmas värvitakse väga hulle ja ägedaid toone. Lisaks on olemas igasugused lakid... pronks lakid, glitter lakid, tekstuurlakid jne. Värvid samamoodi... isegi anodiseerimise ja Raineri vase effekti on võimalik pulbervärvida.

Hakkasin siis Eesti firmasi pommitama ning enamus teevad tööd ainult RAL tabeli värvidega. Mis on tavalised, igavad ning mingeid vigureid sisse tera või helveste näol ei ole lisatud. Osad maalrid ei ole kuulnudki, et üldse sellist asja välismaal tehakse.

Siit ka küsimus, et võibolla siiski on kuskil keegi, kes effektivärvidega ning lakkidega tegeleks?

Väike galerii samuti. Mul igatahes jäi karp lahti
http://snailmotorsports.com/powder-coating-gallery/

Autobaas

Re: Pulbervärvimine

Post by Autobaas » 04 Apr 2013, 17:12

Endal täpselt sama mure :(

Iff

Post by Iff » 05 Apr 2013, 16:28

Huvitav, söber lasi oma MK Motorspordi veljed ära värvida pulbervärviga ning need on valge pärlmutter värvi mis päiksekäes viskavad rohelist varjundit sisse tera näol. Eestis tagasi olen siis uurin kus tegi (kuskil Haapsalu ligidal oli see igatahes)

Toivoku

Post by Toivoku » 05 Apr 2013, 16:49

Mattiase roosad veljedon ju ka pulbris tehtud. Tuttav töötab laagris pulbervärvimises, uurin veits talt seda asja.

RUF

Post by RUF » 05 Apr 2013, 17:05

Mattiase veljed ongi ju tavalised roosad :lol:

Kes linki väga uurida ei viitsi, siis veidi näiteid, mida pidasin erilise all silmas:

Spoiler: näita
Image
Image
Image
Image

Ja tegelikult on olemas kõik värvid mida hing ihkab ning veel ka sellised värvid, mida hing ihata ei oskagi.

PRIMO

Post by PRIMO » 05 Apr 2013, 17:05

No fakk...selle kroomi võtaks iga hetk ligi.

loffa

Post by loffa » 07 Apr 2013, 20:47

Oi krt, mul oleks täpselt vaja kedagi kes mu veljed nii edevaks värviks nagu need "kroom" bbsid

Penu

Post by Penu » 08 Apr 2013, 08:12

Ootan ammu juba, et keegi võiks asjad enda pulbervärvi tegevusse sisse osta.
Enamus pulbervärvijaid tegelevad nö tavaliste metallkonstruktsioonide katmisega. Tähtis pole metallik värv, vaid kiire ja kasumit toov katmine. Igast candy, moevärvid ja kroom on jäetud tahaplaanile.
Kui saate infot kuskilt või keegi teist hakkab tegelema, siis mul oleks tööd kõvasti pakkuda.

Silver
SP Studio

dcshoes

Post by dcshoes » 08 Apr 2013, 10:41

Kas mitte laagris ei pidanud kah saaama igast asju teha :D

Penu

Post by Penu » 08 Apr 2013, 12:08

dcshoes wrote:Kas mitte laagris ei pidanud kah saaama igast asju teha :D

See oli nüüd mulle mõeldud või?

dcshoes

Post by dcshoes » 08 Apr 2013, 13:29

Aa eiei uldse nagu. Aga jah kuskilt mingi jutt oli et saab mingi laige jne vist lisada aga kuna see kuulujutt siis kindel pole kuid kuna kasutan seal alati pulber varvimist siis hiljem vqin uurida mis pakkumised on:)

RUF

Post by RUF » 08 Apr 2013, 14:02

Igale värvile saab jah lisada läikiva laki, mida mulle ka Ossmetis pakuti, kuid kollane värv ja läikiv lakk ei anna siiski kuldset ja veelvähem kuldse kroomi tulemust :lol:

Penu

Post by Penu » 08 Apr 2013, 15:51

RUF wrote:Igale värvile saab jah lisada läikiva laki, mida mulle ka Ossmetis pakuti, kuid kollane värv ja läikiv lakk ei anna siiski kuldset ja veelvähem kuldse kroomi tulemust :lol:

Minu meelest need pulberlakid on kõik sinaka alatooniga. Kirgas lakk on ikka vedelana pealekantavana parem.

Edirty

Post by Edirty » 08 Apr 2013, 17:50

Kas tavaline lakk pulbervärvi peal püsib?

RUF

Post by RUF » 08 Apr 2013, 18:19

Edirty wrote:Kas tavaline lakk pulbervärvi peal püsib?

Mitte et ma kindel endas oleks, aga miks ei peaks?

Edirty

Post by Edirty » 08 Apr 2013, 18:31

Nö tavaline lahusti baasil auto lakk on vähe teisele pinnale mõeldud, äkki ei nakku pulbervärvile piisavalt hästi. Pulbervärv palju kõvem. Ootan et keegi oma kogemustest rääkida oskaks, ei tahaks et lakk kohe kooruma hakkab ja uuesti kõike tegema peaks :D

Asko

Post by Asko » 11 Apr 2013, 23:07

pm räägin sõbraga läbi ,et kui telliks ise värvi ja teeks ühed proovi veljed siis saab teada palju umbes midagi maksab ka jne.

Edirty

Post by Edirty » 14 Apr 2013, 23:13

Siin on natuke erilisem pind tehtud.
http://www.vspectrum.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=9

Selline lause ka seal lehel:
Pulbervärvid on kõik juba tehases valmiskujul pakendatud ja seega puudub võimalus muuta pulbrite värvitooni, -läiget ja -struktuuri, kuid lisandite lisamisega on saavutatud mitmeid pinnaefekte ja läikivuse astmeid nagu näiteks läikiv, poolmatt, matt, samet, liivapaberi efekt, apelsinikoor, metallik, vasarlakk jne.

RUF

Post by RUF » 20 Apr 2013, 01:02

Nii. Veidi infot omast kogemusest. Kui soov midagi erilist saada, siis ega meil siin Eestis kerge ei ole :lol: . Ossmetisse erisoovidega ei ole mõtet üldse pöörduda. Vanad teevad masstoodangut ning kellegi velgedega ei viitsi nad elusees tegeleda. Isegi kuldsest ei rääkinud mulle midagi. Vastus mitmetele küsimustele erinevate kuldsete toonide ja viimistluse kohapealt oli "Tule kohale, vali värv välja ja paneme läikiva laki peale." Minuteada tavalises RAL tabelis kuldset ei eksisteerigi ja kollane läikiva lakiga ei anna never ever kuldset tulemust. (Või kui eksisteerib, siis oleks võinud ju seda õelda. See küsimus oli ka meilis sees.)

Enamvähem 10 firmast mida pommitasin vastas mõni üksik.

Siinkohal soovitan kõigile sellist tüüpi nagu Rando Audiklubist. Annab nõu ja pakub erinevaid lahendusi välja ning näha on, et tüüp ei ole vanakooli linditööline vaid on veidi huvitatud ka oma tööst. Kohapeal olemas ka mõned effektivärvid ning kellel soovi saab välismaalt ise pulbri tellida ning lasta temal peale pritsida. Hind võibolla on tsipa kallim kui mujal, kuid vastutulelikus ning suhtlemiskiirus mängisid minu jaoks kogu selle hinnavahe üle. Odava hinna nimel ei ole ma nõus ootama igale meilile kuu aega vastust ja taluma tahumatut klienditeenindust. Link - http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=96985

Teine tüüp kellega asi susisema hakkas, kuid väga kaugele ei jõudnud oli laagris tegutsevas firmas töötav SR foorumi kasutaja Grimes. Tundub, et tema kaudu saaks ka midagi erilisemat kui tavalised RAL kaardi värvid. Kel huvi, see uurib. Hinnad vist madalamad kui Rando juures. Lingid - http://www.streetrace.org/foorum/viewto ... 3&t=107698 ja http://www.pulbervarv.ee/

Kui keegi veel peaks pulbervärvimaailmas seiklema, just eksklussiivsete toonide vallas, siis edaspidine arutelu on rohkem kui teretulnud ;)

Charly

Post by Charly » 29 Apr 2013, 11:44

Bestwayl on värvivalik väga lai. Tasuks sealt uurida.

Jorgen

Post by Jorgen » 29 Jan 2014, 15:14

Oskab keegi soovitada mida RMide puhul teha enne pulbervärvi saatmist? Kuna RMil barreli sees keermed, siis kuidas vältida seda, et värv keermesse satuks?

Edirty

Post by Edirty » 29 Jan 2014, 15:47

keermelõikuriga üle pärast lihtsalt

PRIMO

Post by PRIMO » 29 Jan 2014, 22:27

Polt või kummitoru tükk ette.Muidugi pead jälgima , et toru ära ei sulaks.

luups

Post by luups » 30 Jan 2014, 01:58

Sellejaoks on tegelikult spets silikoonist "plugid". Aga ma ei tea kas neid on siinmaal kasutusel kellelgi. Ja kui kuumutamise ajaks plugid või poldid jätta, siis on suur oht et augu ümber tekib kõrgem serv kui mujal värvikihi paksus, seega neid kasutaks vaid pulbri pealekandmise ajal.

Andro

Post by Andro » 30 Jan 2014, 11:32

Kas mingit spetsiaalset teipi pole või läheb asi väga kuumaks? Ei tea ise pulbervärvimisest eriti midagi. Üldiselt mingitest plugidest vms pole ka imo väga kasu, sest see pind võiks üldse värviga katmata jääda.

Kapsu

Post by Kapsu » 30 Jan 2014, 12:15

Värvimise ajaks teip peale? Ja kui ahju, siis teip ära. Või peab see pulbervärvi kiht olema veatu?

emmure

Post by emmure » 30 Jan 2014, 12:16

Oii panen siia märgi maha ;)

Penu

Post by Penu » 30 Jan 2014, 16:54

kuuma taluv läbipasitev teip on, mida mina näinud ja kasutanud olen.
Halvasti töödeldav, sesmõttes, et ei paindu, aga Rm randiääre saaks teibitud.
Leidsin päris hea pildi netist. Minu jaoks ka uudis, et on kasutatud fooliumit - ei tea kuidas voolujuhtimisega muidugi on, et võib asja hullemaks ajada...

Image

Tanel

Post by Tanel » 30 Jan 2014, 22:46

Audiklubi mingi vend kes pulbervärvi pakub, kasutas mu RMide puhul neid silikoonist plug'e... aga tagant lasi ikka veits värvi vahele, sest need koonuses õrnalt. Keermed käisin lõikuriga üle ikkagi (kui üldse ei kata midagi, siis ei ole enam keermelõikurist ka suurt kasu pulbervärvi puhul). Ja teip oleks parem tõesti ka selleks, et liitepind värviga katmata jääks.

RK1.0

Post by RK1.0 » 30 Jan 2014, 22:50

Olen foolium teipi kasutanud, aga sirgel pinna, voolu muidugi juhib, aga töötab väga hästi.

Jorgen

Post by Jorgen » 30 Jan 2014, 22:56

Tanel wrote:Audiklubi mingi vend kes pulbervärvi pakub, kasutas mu RMide puhul neid silikoonist plug'e... aga tagant lasi ikka veits värvi vahele, sest need koonuses õrnalt. Keermed käisin lõikuriga üle ikkagi (kui üldse ei kata midagi, siis ei ole enam keermelõikurist ka suurt kasu pulbervärvi puhul). Ja teip oleks parem tõesti ka selleks, et liitepind värviga katmata jääks.

Ehk siis kui seda osa kus keermed on üldse mitte katta, oleks kõige mõistlikum? Rant ju katab niigi selle osa ära.

Andro

Post by Andro » 31 Jan 2014, 00:57

Ikka vastupidi. Mida vähem igasugust löga seal on ja mida siledam, seda tihedam on pärast velg kui rant küljes.

Jorgen

Post by Jorgen » 31 Jan 2014, 01:05

Andro wrote:Ikka vastupidi. Mida vähem igasugust löga seal on ja mida siledam, seda tihedam on pärast velg kui rant küljes.

Oleks pidanud lisama, et värviga katta. Algselt mõtlesin ka, et teip peale siis kui pulber peale kaetakse ja enne ahju panemist teip maha ja värv nii suures mahus sinna keermeosale ei satuks.

Tanel

Post by Tanel » 31 Jan 2014, 07:52

Teip käib vist ahjust läbi ikka. Kindel pole muidugi. Pealegi, kui enne ahju hakkad teipi maha kiskuma, võid kärjele pihta minnes sealt pulbrit kohati maha ajada... see on ju värvitolm, mida velje küljes hoiab ainult staatiline elekter (vale värv nt lastakse suruõhuga maha, kui vaja). Ja kuumakindlus pole väga ulme mure, ahjus on ainult mingi 200 kraadi. Teip peab selline olema, mis kokku ei tõmbu vms trikke ei tee.

Penu

Post by Penu » 31 Jan 2014, 10:29

ma isegi tegelt jätaks RMide puhul randi teipimata. Ennem siluks pinna ära ja kui pulber peale kantakse, siis on ühtlane kiht peal. Rantide sisekülje, mis jääb kärje ja veljerandi vahele võid puhtaks teha, et ta kenasti, ilma kahjustamata, peale pärast istub.
Olen aastate jooksul mõlemat kasutanud, nii teipimist, hiljem silumist/lihvi, ja lihtsalt pulberpinda. Kõik töötab üldjoontes hästi.
Et siis ma olen jätnud metallpinna puhtaks sinna ja nendele velgedele, kus reaalne mutri/poldi pingutuskoht on. Muidu pind pehme ja ei saa nö konkreetset jõudu avaldada ja pingutada neid.
Kui vedelvärviga värvin, siis saab materjalide paksust kohati suunata/muuta... Näiteks pidurisuppordid või Style 5 veljed või mingid muud kunstiteosed.
Palju sõltub ka, mis velgedega hiljem tehakse ja kus kasutatakse.

Jorgen

Post by Jorgen » 04 Feb 2014, 21:38

Mu veljed nüüdseks pulbervärvitud, asi lihtne. Poldiaukudele maalriteip peale ja koos sellega ahju. Teibiga endaga midagi ei juhtu, ainult liim hakkab sulama. Väljavõttes kiirelt teip maha, et liim ei tahkuks ja velje külge ei jääks. Muidu peab lahustiga möllama hakkama.

luups

Post by luups » 25 Feb 2014, 17:44

Asi nüüd selline, et selle nädala jooksul tellin igasuguseid põnevaid värve. Kellel plaanis velgi värvida, siis võib vabalt küsimusi esitada või värvide osas ettepanekuid teha. Värvid tulevad USA'st, ettevõttelt NIC Industries ja koduleht, kus meeeeeletu värvivalikuga tutvuda saab, on http://www.prismaticpowders.com . Värvimisteenuse osutamiseks loodame Märtsi keskpaigaks või hiljemalt lõpuks valmis olla.

Väike värvitoonide valik, mis esialgu plaanis tellida:

SUPER CHROME
CLEAR VISION
CASPER CLEAR
TRANSPARENT GOLD
TRANSPARENT COPPER
LOLLYPOP RED
LOLLYPOP/ILLUSION PURPLE
PEEKA BLUE
AQUA CLEAR
SHOCKER YELLOW
SASSY PINK
CLOUD WHITE
SEA FOAM GREEN
INK BLACK
MOONDUST ORANGE

Penu

Post by Penu » 26 Feb 2014, 10:04

kas toll kalliks ei lähe? Mul on mingid hirmujutte alati räägitud.
Ootan juba moevärve, et teile velgi saata ja kas te Tallinna ei taha kolida 8-)

luups

Post by luups » 26 Feb 2014, 16:54

Eks toll lisab ikka hinda, aga muid variante väga pole kahjuks. Ja Tallinn jääb ehk tulevikuideeks :)

Ambushinthebush

Post by Ambushinthebush » 10 Apr 2014, 12:24

Kas ma saan õigesti aru, et kui veljes olevad lohud ja augud keemilise metalliga täis toppida, siis velge ei saa enam pulbervärvida, sest see keemia ei pea ahjus vastu ning sulab ära?