Tina panemine

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
Ollu

Tina panemine

Post by Ollu » 21 Apr 2013, 21:38

Kuna tagatiibasid tehes tõmbas päris kõvasti sissepoole paindesse liitekoha, siis küsimus, et mis te arvate, kui sellekõvera koha tinaga täidaks? Kust seda kere tina saada ja kui paksult seda panna võib? Peamine, miks tinaga tahaks täita on, see, et pahtlit läheks sinna päris palju ja kardan, et järelkuivamisega tõmbaks maru lainesse asja.

Ollu

Toivoku

Re: Tina panemine

Post by Toivoku » 21 Apr 2013, 21:43

miks sa mõlki välja ei tõmba?

Ollu

Post by Ollu » 21 Apr 2013, 21:51

Image

Image

Pmst kõige hullem koht on see kust tiivakaare ja tiiva nurga keevitus kokku saavad aga selle külje juures on selline lohk või mõlk terve liitekoha ulatuses, teise poolega olin targem, toestasin serva enne keevitust ära, aga siinpool päris korralikult ära tõmmanud, lüües välja ei tulnud, tõmbamisega pole kursis.

Kapsu

Post by Kapsu » 21 Apr 2013, 22:08

mhh... teema pealkiri on eksitav :cry:

Toivoku

Post by Toivoku » 21 Apr 2013, 22:09

Spotiga välja see lohk, ise tegin ise omale selle asja ja voila, kenasti sai puansel autol mõlke välja sikutatud sellistest kohtadest kus teiseltpoolt ei saanud asjadega painutada vms.

--keit--

Post by --keit-- » 21 Apr 2013, 22:12

Kapsu wrote:mhh... teema pealkiri on eksitav :cry:

Haha ma mõtlesin ka, et kui pealkirja lugesin, et mis värk see nüüd on :D
Igatahes andekas :D

Ollu

Post by Ollu » 21 Apr 2013, 22:17

Misasi on spot? Ole hea räägi lähemalt sellest protseduurist, agregaadist. Pmst plekki külgelt vaadates on liitekohas \/ selline effekt. Teisel pool olin targem ja toestasin tagant ära kui keevitasin.

PRIMO

Post by PRIMO » 22 Apr 2013, 08:36

spot ehk spotter on selline aparaat , mida kasutatakse pm igas keretöödega tegelevas ettevõttes.Toimib pm nagu keevitus.Üks kaabel on mass ja teine on käpp , kus otsas on vasest otsik ja liugvasar.Töötab nii , et paned käpa otsa punktiga kere külge kinni ja siis tõmbad liugvasaraga mõlgi väljapoole (või lööd natuke ka tagasi , kui vaja) .Pärast natuke liigutad kogu käppa ja tuleb see kere küljest lahti , ning alles jääb pleki pinnale väike täke. ;)

Toivoku

Post by Toivoku » 22 Apr 2013, 13:48

Täpselt nii nagu eelpool kirjeldatud, mina tegin ise omael sellise risitapuu, aega läks 15 mintsa ja vast meeter peenemat toru ja 30cm jämedamat ja paksema seinaga toru.

Ollu

Post by Ollu » 22 Apr 2013, 14:32

Hmm okei. Mingeid pilte viitsid sellest ise tehtud agregaadist teha?

Martin1

Post by Martin1 » 22 Apr 2013, 17:53

Kapsu wrote:mhh... teema pealkiri on eksitav :cry:

sama siin.. Mõtlesin, et keegi on segi peaga foorumisse teemat tulnd kirjutama. :lol:

Toivoku

Post by Toivoku » 22 Apr 2013, 21:31

Image
Punane asi on miski jämedama seinaga toru mis liigub teise toru peal lihtsalt :) Loodan,et said aru :)

Andro

Post by Andro » 22 Apr 2013, 22:55

Keevitusega nägid nii palju vaeva, et joonistasid isegi käepideme, aga muust ma aru ei saa hästi :lol:

Allar

Post by Allar » 22 Apr 2013, 23:07

Ma saan aru, et selline tööriist nagu siin videos lõpupoole on näha.
http://www.youtube.com/watch?v=qEKV6SURg04

Tanel

Post by Tanel » 22 Apr 2013, 23:42

Seal mingi siuke mille jaoks auku vaja, aga pm sama küll. Siin http://www.youtube.com/watch?v=t4TdwcPbEiE @ 1.54 on taoline relv. Terve video täitsa huvitav muidugi ;)

Toivoku

Post by Toivoku » 23 Apr 2013, 09:53

Allar wrote:Ma saan aru, et selline tööriist nagu siin videos lõpupoole on näha.
http://www.youtube.com/watch?v=qEKV6SURg04

jah kuid tema keeras selle aukku sisse, mina keevitan punktiga kinni :)

Ja tanel sa ei pane üldse tähele kui sulle lehvitatakse :D Eile IT kolledzi juures sõitsin vastu :)

Tanel

Post by Tanel » 23 Apr 2013, 12:39

Toivoku wrote:Ja tanel sa ei pane üldse tähele kui sulle lehvitatakse :D Eile IT kolledzi juures sõitsin vastu :)

Ma märkasin autot alles siis, kui tagumist velge/fitmenti nägin. Vaatasin veel peeglisse ja mõtlesin, et huvitav, kas Lowliferist keegi :D A noh, ma varem pole seda pilli näinud ja poleks osanud nagunii oodata, et sellisest limusiinist keegi lehvitab :)

helar1

Post by helar1 » 23 Apr 2013, 17:59

Probla on selles, et hiljem pead seest keevitama. Minumeelest ma nägin, et see välimine plekk on sisemise külge keevitatud just selle mõlgi kohast. Kui lahti lõigata ja ala heebliga suruda, peaks ka mõlgi välja saama. Hiljem vaja jupike juurde keevitada sisse poole.

Ollu

Post by Ollu » 05 May 2013, 19:27

Lõikasin lihtsalt lahti selle koha keevist pidi, toestasin tagant ära, niiet seda suurt lohku enam poleks, ning suristasin uuesti kinni.

Toivoku

Post by Toivoku » 11 May 2013, 18:44

Aga jätkaks siis nyyd vähe reaaalsematel teemadel , kes kus j ak udias täan tina paneb? :D Lemmik õlu on minul ICE :)