Velgede kroomimine

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
User avatar
RUF

Velgede kroomimine

Post by RUF » 08 May 2013, 12:54

Jutt siis velgede kroomimisest lihtsamal viisil (viis kus püstoliga tulistatakse mingit vedelikku piisavalt kaua peale kuni lõpuks on kroomveljed :lol: ). Keegi siin foorumis tundis huvi ja kuna puutusin kokku veidi selle teemaga, siis sheerin infot.

Tegemist muidugi Soome firma(de)ga... Eestis meil ei tehta ju essugi :lol: Ühendust tuleks võtta kas http://www.hautakoski.fi/ või http://www.laaksojenlaatupinta.fi/ firmaga.

Hindadest rääkida ei oska, seda peaks ise küsima.

Tehnika ise selline:
http://www.youtube.com/watch?v=Up_CLJXRyaM

Mõned pildid konkreetsete vendade tööst:
Spoiler: näita
Image
Image
Image

agoy

Re: Velgede kroomimine

Post by agoy » 12 May 2013, 10:27

Mismoodi sa sellega kokku puutunud oled? Lasid omale midagi teha, või midagi muud?

Rainer

Re: Velgede kroomimine

Post by Rainer » 12 May 2013, 10:43

Sa võiks hindasid ka uurida, sest see on päris põnev tegelt :P

User avatar
RUF

Re: Velgede kroomimine

Post by RUF » 12 May 2013, 13:30

Tahtsin NPS`i foorumist omale ühed valged veljed osta, millel oli kuldne kroomitud rant. Veljed olid aga kahjuks selleks hetkeks juba müüdud ning küsisin, et kuidas tehtud ning kus tehtud. Selgus, et tüübi sõber tegeleb sellise asjaga ning pidi suht ainulaadne ja uus tehnoloogia olema Soomes. Seejärel mõtlesin järgmistel velgedel midagi sarnast teha, kuid aja ja raha nappuse tõttu läksin odavamat teed (Hinda ma ei tea kroomimisele, aga loogiliselt oleks see kindlasti kallimaks läinud kui lihtsalt pulbervärvimine). Küsisin pilte ja infot teades, et siit keegi soovis midagi sarnast... edasi peate juba ise uurima, sest minu rong on läinud ;)

Obey

Re: Velgede kroomimine

Post by Obey » 12 May 2013, 14:26

Tegemist rohkem hõbetamise kui kroomimisega

PRIMO

Re: Velgede kroomimine

Post by PRIMO » 12 May 2013, 19:57

Obey wrote:Tegemist rohkem hõbetamise kui kroomimisega

Kuskohast selline info veel pärineb?!?!Eestis pakuti ka aastaid 3 tagasi seda teenust...firma nimi oli custom coating.Nüüdseks ta sellega enam ei tegele.Tean et värvi liiter maksis 14 000 eek , seal sees olid ka krundid ja aktivaatorid.Too must aluspind on nö peegelduspind , kuhu peale lastakse siis nö kroom komponent.

Penu

Re: Velgede kroomimine

Post by Penu » 13 May 2013, 18:34

Meie tegeleme sellega, aga velgi ei soovita teha, kuna videotes ja pildipeal tundub asi lahe, aga tegelt on tegu VÄGA kapriisse ettevõtmisega.
Süsteem peitub selles, et kroom(hõbenitraad vist oli) põhimõtteliselt pestakse aktivaatoritega kahe laki kihi vahele.
Kahe lakikihi vahele sellesmõttes, et kui pind on kroomitud, siis lakitakse pind üle, et see kahjustada ei saa.

Kui te nüüd ette kujutate, et kui kusagil on tolmutäpp enne kroomimist, siis sinna see ka jääb, kuna pinda ei saa põhimõtteliselt puutuda, rääkimata poleertäpi väljapoleerimisest või isegi rasvase näpujälje mahapesemisest, kuna kõik puutumised joonistab keemia hiljem auramisel välja.

Kuna Tribilia Design( facebookis veel pilte) on seda kasutanud kiivrite kroomimisel ja disainelemendina, siis on olemas reaalne kogemus ja tulemused.
Ümmarguse vormi lihvimine on üks raskemaid, aga kui veel pind ära kroomida, siis kõik sillerdused tulevad topelt kergemini välja.

Olgu, rohkem ei peatu teemal.
Velgi ei soovita teha!


Image