Turvapuur

Kuidas autot madalamaks muuta või kas turbo vajab õli? Küsi siit!
dcshoes

Turvapuur

Post by dcshoes » 13 Jan 2012, 18:05

Tervist.

Kindlasti on kõik näinud million näituse ja madalaid autosid millel on pool turvapuur ehk siis tagumine turvapuur olemas. Minu silmis on see väga äge ja ilus süsteem mida mu auto kah endale vajab. Kuna tegemist oleks kokku pandava ja tellida seda oleks päris kallis summa , siis vajaks ma abi . nimelt vaja teada kui raske on saada sellega sõita , kuidas teha seda nii et politsei ei nokkiks.
Olen ise uurinud ja igal pool inimesed räägivad erinevat juttu.Mõned kirjutavad et saab ainult poltidega ja kokku klappiva tagumist kasutada. teised aga räägivad et mingit ei saa üldse.
Äkki on kellegil sellega kogemusi?

Või kas ma siis tõesti pean tegema seda plastik torudest :mrgreen:

Ette tänades . Esha

Tanel

Re: Turvapuur

Post by Tanel » 13 Jan 2012, 19:12

Ma mõned päevad tagasi uurisin seda teemat veits. Kuskil foorumis toodi välja ARK'i poolne põhiline vastuargument, et avarii korral on inimesi raskem autost kätte saada. Muidugi see mida sa mõtled, sellel ei ole uste ees midagi ju?

Sisu kohta muidugi...
Kood 613. Kere või kabiini sisustus (interjöör)
Nõuded: 1) kere või kabiini sisustus peab vastama valmistaja poolt ettenähtule

dcshoes

Post by dcshoes » 13 Jan 2012, 20:01

Image
Image

Minu poolt oleks tegu midagi sellisega :ugeek:

Kermo

Post by Kermo » 13 Jan 2012, 22:53

Oleks mul aega ja ma oleksin Eestis siis ma teeks väga pika vaidluse ARKiga. Aga keegi palun minge küsige nede käest. Samas on dziipidel kastis kaared ju lubatud. Samamoodi ei ulatu su pea ju elusees selle tagumise turvapuurini. Kui ARK kaudu tuleb mõjuvad vastu argumendid siis on aeg leida keegi kes seadust muudab.

Tanel

Post by Tanel » 13 Jan 2012, 23:17

Ma ise plaanisin millalgi kirjutada neile ja uurida. Seda ja muid asju ka :)

Purdé

Post by Purdé » 26 Jan 2012, 16:31

Aga need puurid mis kinnitatakse kruvidega kere külge, ei ole ju seal statsionaarsed, st ei ole ju kerekülge keevitatud. Tegu oleks siis nö. "kauba veoga" mis korralikult kinnitatud, ja pagasiruumi ei mahtnudnud.

Saksamaal on ju need kerekülge kruvitud ju lubadut tänavasõidul, aga kerega seotud/keevitatud tavaliikluses keelatud.

Aga see on ju ainult mõte, ei tea kui JOKK see on.

§ 34. Sõitjate- ja veosevedu

(1) Sõitjaid ja veoseid tohib vedada ainult viisil, mis ei takista sõiduki juhtimist ega piira juhi vaatevälja, ei varja sõiduki tulesid, registreerimis- ja tunnusmärke ega juhi märguandeid.

Tanel

Post by Tanel » 26 Jan 2012, 18:56

Üks asi on mingi show/tuuningu mõttes paar kroomitud torujuppi autosse panna, aga et puurist kasu ka oleks, siis peaks need poltide kinnituskohad ikka üsna kapitaalsed tegema... kasvõi keevitades/puurides/keermestades need kohad kuhu siis puur kinnitub. ja teine asi on polditava puuri mõttekus üleüldse. Aga ega ma ei tea ka, ma pole sellist isegi piltidelt veel näinud :)

Kermo

Post by Kermo » 26 Jan 2012, 20:06

Polditavate puuridel keevitatakse ikka tallad kere külge ja torud lähvad istuga teiste torude sisse. Eks mingit kasu tast ikka on aga korraliku keevispuuri vastu ei saa.

fedja

Post by fedja » 28 Jan 2012, 03:59

teema algataja ei loodagi,et temast midagi kasu oleks.
lihtsalt show element.
endal ka mõtted liiguvad sellise asja tegemise suunas.
kõige reaalsem variant minusilmis oleks plastiktoru.
see kauba vedamise idee on täitsa hea ;)

dcshoes

Post by dcshoes » 28 Jan 2012, 15:57

Selle kaubavedamise alla mõtklesin isegi ja nüüd kui ta mul lõppuks valmis on siis proovin seda kah ära :D

callaway

Post by callaway » 01 Feb 2012, 21:06

hei hopsti.

leidsin e36'le poltpuuri ja kust...eestist :) pilti on ka, aga telefonis ja no ei suuda seda juhet üles leida.

igatahes oli poltpuur. laepolster ja uksepolstrid alles. ehk neil on neid veel või siis teavad kust saab.

proovin pildi saada ja siis lisainfi kui huvi.

dcshoes

Post by dcshoes » 02 Feb 2012, 18:26

võiks jah leida kust ja mis hinnaga saab kah :D

callaway

Post by callaway » 02 Feb 2012, 19:43

nii, sain teada kelle tehtud puur on.

saatsin sinna hinnapäringu, et siis lähipäevadel peaksin mingi hinna teada saama.

dcshoes

Post by dcshoes » 11 Feb 2012, 20:10

kas on mingeid vastuseid kah puuri kohta? äkki keegi siin hea keevitaja valmistaks mulle raha eest puuri ?

Tanel

Post by Tanel » 11 Feb 2012, 23:03

Mul endal on puuri tegemise osas mõtteid olnud igasugused, aga kahjuks veel ei saa aidata :) Materjal/keevitamine ja tööruum ei ole probleemiks, aga praegu ei saa me õiges mõõdus torusid painutada (ainult 20 ja 40mm saaks) ja rootslastelt on tellimused peal ka, kiire aeg. Aga miks kirjutan - et kui sa ei leia kedagi, siis võin veits asja uurida kevade poole.

dcshoes

Post by dcshoes » 12 Feb 2012, 03:19

ega vaga kiiret pole miski kevade enne suve võiks saada seda kyll :)

callaway

Post by callaway » 12 Feb 2012, 17:25

täispoltpuur 1000€ :?

dcshoes

Post by dcshoes » 12 Feb 2012, 18:44

noo kui selle hinna sees oleks veel legaalne tänavale siis ma ohverdaks seda raha aga niisama parem endal kokku keevitada midagi :D

Motary

Post by Motary » 16 Feb 2012, 13:22

Turvapuur mingi nalja teema ei ole, et ehk ma klopsin ise midagi kodus kokku. See ei ole tänaval lubatud ilmselgetel põhjustel. See kellel seda vaja on vaevalt juba stock autoga sõidab ja tegemist on eelkõige ohutusseadmega. Hinnad on ka vastavad, kuna valmistaja võtab vastutuse.

dcshoes

Post by dcshoes » 16 Feb 2012, 23:49

Kui sa loed ilusti teema läbi siis vist ma loodan siin ikka mainitud et tegu ei ole mingi turvalisuse pärast vaid puhas pildistamiseks ja show ürituseks . kõik . teatud asi et see pole lubatud ja kui oleks olnud siis ma kergelt telliks seda jne. aga kuna see puhas show värk siis milleks ma hakkan 1000e. selle eest välja käima.?

Tuleb lihtsalt hoolikalt lugema teemasid vist .

Jurmola

Post by Jurmola » 17 Feb 2012, 16:25

Teed metallist "show puuri", kuid sellega käid üle katuse lihtsalt puhtjuhuslikult Tallinn-Tartu maanteel. Siit küsimus - mis juhtub sinuga ja sinu kõrval oleva inimesega, kui need torud seal poltühendusest või kehvast keevisest lahti pääsevad? Minu seisukoht puuride kohalt on ikkagi selline, et kui juba teha, siis teha korralik. Pvc torust on väheke teine asi :mrgreen:

dcshoes

Post by dcshoes » 17 Feb 2012, 22:45

turva puur võib kokku ja lahti klappiv olla. ei pruugi sellega sõita . pakkun kui tallinn tartu maantel üle katuse sa käid siis vahet pole kas on seal puur või mitte pääseda sealt sa võid vigadega ja üldse mitte pääseda.

callaway

Post by callaway » 18 Feb 2012, 03:04

see puur on siis koos ette ulatuvate torudega, läbi armatuuri ja ristidega ukse augus.

poolik, ainult tagaotsa puur on odavam.

ja tegu on on JakkMoto toodanguga, see väga kvaliteetne ja tunnustatud tegija.

dcshoes

Post by dcshoes » 18 Feb 2012, 21:33

Mul ongi vaja seda tagumise osa ainult .

Tanel

Post by Tanel » 07 Mar 2012, 23:09

Ma oleks nõus üsna kiirelt tagumise istme ja uste funktsioonist loobuma, kui Maanteeametiga sellise asja kooskõlla saaks:

Image
Image

Kuigi "terve" puur meeldiks ka, arvestades seda kui pisikesed ja pehmed on mk2 jetta/golfi A-piilarid. Aga see tagaosa teema oleks lihtsalt hea vaadata. Muidugi jah, eks sellest ka kasu, kui millegipärast üle katuse peaks käima... ja paremate turvavööde kinnitamiseks ka koht :D

dcshoes

Post by dcshoes » 08 Mar 2012, 21:24

keegi oleks sellise nõus keevitama ilusa ja korralikku näituse jaoks ? hea hinnaga.

Tanel

Post by Tanel » 09 Mar 2012, 03:03

Keevitamine selle juures ei ole eriti küsimus... pigem on peakaare painutamine see, mis osad tegijad kõrvale jätab :D Ma ise kavatsen enda töökohas uurida kas ja kuidas saaksin teha seda (painutamise osa just, muud saab kindlalt), aga millalgi hiljem natuke, lähiajal pole kahjuks piisavalt aega.

Tito

Post by Tito » 14 Mar 2012, 10:57

Kui teha all show no go ,siis võib selle ju kasvõi sumpa põlvedest ja torust kokku keevitada :roll:
Korralikult vaeva näehes, saab tolle isegi peegliks poleerida, mis võiks veel enam välimust lisada!

dcshoes

Post by dcshoes » 16 Mar 2012, 01:35

poleerida kindlasti ei tahaks endal käis kah see mõtte juba peast aga summuti torud ja põlled jattavad randid jne :S

Tito

Post by Tito » 16 Mar 2012, 11:02

dcshoes wrote:poleerida kindlasti ei tahaks endal käis kah see mõtte juba peast aga summuti torud ja põlled jattavad randid jne :S

Kõik ikka oleneb eeltööst, ma usun et saab väga sileda pinna ka kui vaeva näha. Ning kui poleer pole küsimus saab suurema jura ju lauspahtliga lahendada. Igatahes on summitoru töödelda lihtne 8-)

kristjan

Post by kristjan » 18 Mar 2012, 10:50

Ja see sumpatoru võib mõnusaks mõrvariks saada avarii korral.

tns1

Post by tns1 » 19 Mar 2012, 13:43

kristjan wrote:Ja see sumpatoru võib mõnusaks mõrvariks saada avarii korral.

+1

Unustage kõiksugu nn. "odavad" turvapuurilahendused. Enesetapuks on lihtsamaid viise.

Tito

Post by Tito » 19 Mar 2012, 16:40

kristjan wrote:Ja see sumpatoru võib mõnusaks mõrvariks saada avarii korral.

Jutt on 100% sõu puurist, lugege palun teemat!

Motary

Post by Motary » 11 Apr 2012, 10:17

Show puur või mitte, ta ei öelnud mitte midagi valesti
Kui kavatsed vedada auto jäigaga igale näitusele siis lase käia.
Mul sõber tegi enda võistlusautole puuri ise, kui huvi siis võta ühendust

Image

Image

Code: Select all

Andrei - 581 922 43

Pikksilm

Post by Pikksilm » 13 Apr 2012, 20:08

dcshoes wrote:poleerida kindlasti ei tahaks endal käis kah see mõtte juba peast aga summuti torud ja põlled jattavad randid jne :S

Oled tähele pannud, et paljud puurid reisijate piirkonnast ohutuse mõttes isoleeritud ?
Kui sulle selline variant sobib, siis kompunni kasvõi 20mm plastik torust see puur kokku ja ma võin sulle sinna näiteks musta värvi 19mm toruisolatsiooni ilusti peale liimida :D

Tanel

Post by Tanel » 13 Apr 2012, 20:12

Siim, kas see puur on mingite konkreetsete juhiste järgi tehtud või oma peaga välja mõeldud? Näeb kohati natuke ebaefektiivne välja igatahes, kuigi töö ise on korralik.

Motary

Post by Motary » 14 Apr 2012, 23:11

Minu arust leiutas ta selle ise, põhilised nõuded on siiski täidetud et turvakaar on ühes tükis ja samuti jalad mis seovad seda a-piilariga ning valmistatud tõmmatud torust :P

dcshoes

Post by dcshoes » 04 Jul 2012, 18:24

kas siis on keegi kes saaks pakkuda mulle puuri teenust ja kokku seda lappata ilusasti ja et oleks ikka konkreetne ja viisakas ja tugev :)

dcshoes

Post by dcshoes » 13 Aug 2012, 08:33

Image
Image

otsin ikka viitsijaid ja tegelest kes mulle sarnast asja teeks kokku.