Foto- ja videograafia teema

Nägid head pilti kuskil?
Ollu

Foto- ja videograafia teema

Post by Ollu » 08 May 2013, 15:34

Kuna meil siin foorumis omajagu foto- ja videohunte, siis võiks üksteisele nõuandeid, näpunäiteid jagada, kuidas häid pilte, effekte jms saavutada.

Kuna kaamerat ostes sai spetsiaalselt vaadatud ka filmimisvõimalust, ning kogemus puudub täielikult, samas tahaks käe valgeks saada, siis ennast huvitaks igasugune info filmimisega seoses, mis programme kasutada, mis vahendeid filmimisel kasutada jne jne.

Andro

Re: Foto- ja videograafia teema

Post by Andro » 08 May 2013, 18:57

Kodustes tingimustes kasutan mina Sony Vegast, päris lihtne ja mõnus, pilditöötluseks Photoshop. Filmimise kohta ei oskagi öelda, peaasi, et väga räigelt kaameraga ei rapsiks, kõik liigutused pigem rahulikult. Võimalusel statiivi kasutada. Olen hetkel just Filmimehes kahe suure kaamera taga korraga ja pean kahte saatekülalist pildis vahetama, ei ole lihtne see sujuv liikumine/suumimine :D

Kapsu

Post by Kapsu » 08 May 2013, 19:30

Hoidke Vegasest eemale. Vb on asi isiklik, aga minul on sita päris keema ajanud. Olen ka siiamaani kõik Vegasega teinud, aga see programm on ikka nii vigane ja viimistlemata, et jube. Natuke suurem projekt tuleb, siis enam programm seda välja ei vea. Ise lähen nüüd üle Adobe Premiere peale. Aga muud nõu ma ei oska anda selle kohapealt. Ise peab proovima ja vaatama kuidas saab, nii see asi areneb.

Andro

Post by Andro » 08 May 2013, 19:56

Äkki su arvuti ei vea välja :D või mis probleemid sul täpsemalt olnud on?

Kapsu

Post by Kapsu » 08 May 2013, 20:03

arvuti veab välja küll... natuke googeldada, siis loed ise ka välja, et asi on vegases. Kui mul on paarkend 1080p klippi, mis on 60fps pealt aegluupi aetud ja efektid ka veel peal, siis ta lihtsalt hakkab crashima, mingi hetk ei suuda enam klippe ära laadida jne. ära muretse, ma olen asja uurinud ja parandada üritanud :D

Tanel

Post by Tanel » 08 May 2013, 22:51

Ma kokku puutunud veits Vegasega ja mõne lambi videomontaaži programmiga ka, aga kõige parem siiani ikkagi Adobe Premiere Pro.

Muidu filmimise koha pealt, mida stabiilsem materjal, seda parem, aga ei pea statiivilt filmima. Käest filmides suureks abiks ka see, kui statiiv kokkupandult kaamera all ripub. Ja kohe kindlasti ära zoom'i edasi tagasi filmimise ajal :D Selleks tegevuseks peab ikka väga hea põhjendus (või oskus) olema.

Ollu

Post by Ollu » 09 May 2013, 08:39

Proovisin eile huvi pärast HDRi teha.

Image

Millist lisavarustust teil lisaks kaamerale filmimiseks on?

Tanel

Post by Tanel » 09 May 2013, 09:30

Mul näiteks üks monopod, millest saab kerge vaevaga "vaese mehe steadicam'i" teha.. alla otsa miski raskus lisada lihtsalt ja pilt on kordi stabiilsem. Biitsepsile meeldib ka :D

Ollu

Post by Ollu » 12 May 2013, 20:07

Image

Satikas meekärjel ukerdamas:)

Image

Image

Kermo

Post by Kermo » 14 May 2013, 07:54

Olari, sinu piltide puhul hakkab härima see et kõik ühe nurga alt. Soovitan otsida erinevaid nurki ja kohti ja kui kuskile üles paned siis ühe nurga alt üks pilt ainult ;) Sõbralik soovitus, mitte paha pärast.

Ollu

Post by Ollu » 14 May 2013, 08:18

Ei, soovitused on alati tere tulnud, seepärast üles lükkangi, et kriitikat kuulda ja end parandada.

Ollu

Post by Ollu » 20 May 2013, 20:17

Krt makro tõmbab kuidagi:d

Image

Tanel

Post by Tanel » 20 May 2013, 22:27

Mul üks väga ammusest ajast galerii mõne loodusfotoga, kui huvi vaadata.
Seoses ülikooliga on kahjuks pildistamise hobi tahaplaanile jäänud... aga värskematest piltidest ühega olen täitsa rahul:

Image

Canon 30D + Sigma 150mm F2.8 makroobje.

Ekupeku

Post by Ekupeku » 02 Jun 2013, 16:26

Oleks küsimus et äkki kellegil pildistamis huvi? Sooviks enda kuudist uusi pilte.
ühendust võib võtta postkasti teel.
Soovitavalt tahaks pilte teha Tallinna kandis.

karlk

Post by karlk » 26 Nov 2013, 19:29

Kui keegi Tartu kandis tahab autost pilte siis võib minuga ühendust võtta ;)
Sooviks natuke siis kätt harjutada :)

http://www.flickr.com/photos/karlkirs/

tibullus

Post by tibullus » 29 Apr 2014, 17:09

Leidsingi sobiva teema :)
Plaan siis endale veidi parem fotokas muretseda. Silma on jäänud Canon EOS 1200D. Koht ka enam-vähem välja valitud kust osta. Küsimus vaid selles, et millist komplekti( objektiivi jne) valida? Ma suht võik selles osas aga kange tahtmine on edasi areneda. :D
Suured tänud juba ette nendele, kes viitsivad veidi nõu ning soovitusi jagada.
Siin siis otsingutulemused...
Ajaa ja hind võiks 400-500 vahele jääda.
https://www.galador.ee/otsi?q=canon+eos+1200d

--keit--

Post by --keit-- » 29 Apr 2014, 17:59

See teema oligi mul kaduma läinud. Ning sai kaamera ostetud ilma abi küsimata :D

Nimelt kui hea või halva aparaadiga on tegemist:

Canon EOS 600D

2xobjektiiv:
1)EF-S 18-55 mm F3,5-5,6 DC III
2)F 75-300 mm F4-5.6 DC III

Selle 75-300mm objektiiviga väga ei oska midagi peale hakata :D

RUF

Post by RUF » 29 Apr 2014, 20:38

Koigepealt sama juttu juba mida tana Olarile raakisin, et kindlasti soovitaks ujuva avaga objektiive mitte yldse vaadatagi. Kui tutika jaoks raha ei ole, siis fotomaailmas voib ka kasutatudasi vaga hea olla.

Katri, mina soovitaks esialgu kere koige odavama kit objektiiviga votta ning lisaks siis Canoni 50mm 1,8. Siis on midagi universiaalset ja 50mm on selline hea ja odav millega funida. Hiljem raha kogunedes saab juba midagi juurde votta. Kas laiemat kui 50 voi siis telemat, oleneb isust. Peaasi et nende "heade" pakkumiste ohvriks ei satu, kus mitu tais mottetut toru kaasa pannakse - tapselt nagu Keiti pakkumisel :lol:

--keit--

Post by --keit-- » 29 Apr 2014, 20:52

Miks see ujuva avaga objektiiv pask on ? Hea ju kui igav on, saab mängida :D

Hea pakkumine polnud see väga midagi :D
Valisin selle 600D just eelistatuna video pärast. Kuna ratsavõistlustel vaja palju üles filmida.
Ning minu arust teeb väga head videot. Eriti mugav on nt see igat pidi väänatav display.

Ruwe kas sinu arust see 600D on ka jama ? :D
Ning see 18-55 mm objektiiv samuti ? :D

Andro

Post by Andro » 29 Apr 2014, 22:06

Algaja ei saa aru sellest kit-i ja prime-i vahest, seega ära põe :D Niisama kütmiseks teeb okeid pilti küll ja "mitte-ujuv" võib algajale pigem suur peavalu olla. Kes ikka neid torusid nii väga switchida viitsib koguaeg :)

RUF

Post by RUF » 30 Apr 2014, 07:49

Eiei Keit! Canoni kerega ei saa eksida. Samuti Nikoni, Pentaxi või Sony omaga. Kõik on head ja saad niipalju kui maksad. Ehk kallimatel mingeid pisikesi lisaväärtusi juures, aga suures osas kõik samad. Canoni eeliseks on kindlasti kõige suurem järelturg.

Mu see eelnev jutt oli veidi rohkem pilti teinud tüübi vaatenurgast (Et ei tasu nüüd päris tõena ka võtta).

Keit, eks su kaks objektiivi on väga head ja ega midagi nuriseda ei olegi... Nurisema hakkad siis, kui teinekord pead kuskil pimedas kino või peosaalis pilti tegema või muutud lihtsalt veidi nõudlikumaks piltide suhtes. Niisama hobikorras pildistajale on see täitsa piisav.

Küll aga kui tahad midagi erilisemat saavutada või rohkem mänguruumi saada, siis ühed objektiivid võimaldavad seda palju rohkem kui teised. Aga eks see kõik ole prioriteetide küsimus, palju oled nõus investeerima. Ega mul endal ka kindlasti mitte mingi top notch fotokott ei ole, aga ise hakkan vaikselt rahule jääma. Ainult üks mm vahemik on veel normaalse objektiivi näol täitmata ja seda sooviks selle aastanumbri jooksul parandada.

RUF

Post by RUF » 30 Apr 2014, 07:54

tibullus wrote:Ma ise mõtlesin seda nagu. :roll:
https://www.galador.ee/t/61798519:209#details

Jah, ma ise soovitaks ka seda komplekti. Kiti näol saad universiaalse objektiivi, millega saad igalpool pilti teha. Kindlasti nagu mainisin, võta see Canoni 50mm f1,8 ka juurde. Too ei maksa mitte midagi ja on ilmselt kõikide lemmik objektiiv. Hea lihtne ja kerge objektiiv ning tänu oma lahtisele avale saad kas üsna pimedas veel piltit teha ning samuti ka väga ilusa dof`i (selektiivfookus) ehk piltilikult õeldes selle, et valitud koht on terav, aga tausta tõmbab mõnusalt ilusaks ja uduseks.

--keit--

Post by --keit-- » 30 Apr 2014, 08:54

Tänud Ruwe lihtsa ülevaate eest.
Tõsi on, et ma olen isegi hobi tasemelt veel madalam :D
Ja nendest objektiividest ei tea ma pm midagi :D
Eriti veel sellest 75-300 mm, et kas peaks linde ja metsloomi pildistama ? :D

Siis ongi hea, kui keegi eesti keeles suudab mulle lollile selgeks teha.

Küsimus veel, et kui palju mängivad objektiivid video tegemistes rolli ?

Osaw

Post by Osaw » 30 Apr 2014, 10:44

pikk toru ei ole ilmtingimatta tihaste ja metsigaste pildistamiseks. Sellega on vähem n.n perspektiivimoonutusi:
Image

http://4cars4wheels.files.wordpress.com ... 399xb4.jpg vs http://www.lowlifer.ee/wp-content/uploa ... G_7391.jpg näiteks (ruwe peab ütlema millega ta pildistas bemarit, ma võin eksida)

Samas, ma pole mitu aastat fotoga tegelenud enam, seega ajakohasemad poisid oskavad täpsemalt rääkida. Üldiselt nagu Ruwe mainis, on eri objektiivid erinevate asjade pildistamiseks lihtsalt.

RUF

Post by RUF » 30 Apr 2014, 10:58

Minu pilt on Sigma 70mm f2,8 tehtud. Kuigi mul 70-200 f2,8 on ka olemas, siis too 70mm on makro objektiiv, millega vahepeal putukaid, lilli või auto küljes mingeid detaile piinan. Minu jaoks on maruterav kah 8-)

tibullus

Post by tibullus » 06 May 2014, 16:34

Küsiks veel ühte asja, et mis nende objektiivide vahe on? Kumb parem? See IS II kit ikka või?
https://www.galador.ee/t/61798510:209
https://www.galador.ee/t/61798519:209

--keit--

Post by --keit-- » 06 May 2014, 16:38

Kallim variant on objektiiviga millel on stabilisaator peal. Odavamal pole.
Võtaksin kindlasti stabilisaatoriga. Algajal peaks see abiks olema.

Martin'

Post by Martin' » 06 May 2014, 17:47

tohooo, leidsin ka endale vajaliku teema lõpuks, suur plaan on soetada endale ka kaamera.
Oleksin juba rumaalapeaga minisuguse ''äss diil'' pakkumise võtnud aga viimasel minutil mõtlesin ümber.

Aga otsimised jätkuvad, kaamerat tahaks käe harjutamise mõttes kuna huvi on pakunud alati. Enda jaoks pildistaks rohkem üritustel, autosid ja niisama loodust.
Kaamera hinnaklass võiks jääda 400-500 vahele mul vahet pole kas uus või kasutatud(pidavalt häid kaameraid väga hea hinnaga isegi liikuma)
Ütlen kohe et nendest objektiividest ma ei tea mitte kui midagi.

Silma jäi see:
http://www.klick.ee/fotokaamerad/canon- ... -1918.html
ja see:
http://www.klick.ee/fotokaamerad/canon- ... -55dc.html

--keit--

Post by --keit-- » 06 May 2014, 18:00

Sellise hinnavahega kindlasti 600D.
Sama asi nagu eelmine post. Et objektiiv ka stabilisaatoriga.

RUF

Post by RUF » 07 May 2014, 18:19

Martin, kindlasti eelista paremat ja kallimat kere. Kit obje ei ole kinlasti see, mille jargi otsustada.

--keit--

Post by --keit-- » 07 May 2014, 18:36

RUF wrote:Martin, kindlasti eelista paremat ja kallimat kere. Kit obje ei ole kinlasti see, mille jargi otsustada.

Panen veel tarka :D

600D on nii ehk naa parem. Võimalusi rohkem. Hiljem lihtsam ka müüa.

Ja kui võrrelda sama kere ning neid eelpool nimetatud objektiive, siis ilmselgelt tuleb objektiivi järgi otsustada.
Ehk siis stabilisaatoriga obje on parem ost. Eriti algajale. See aitab käte liikumisest ja värinast tekkinud hägusust kompenseerida.

Või ma eksin ? :)

Martin'

Post by Martin' » 08 May 2014, 05:43

RUF wrote:Martin, kindlasti eelista paremat ja kallimat kere. Kit obje ei ole kinlasti see, mille jargi otsustada.

Nendest minu valitud keredest või üleüldse ehk siis oleks minule kui algajale ja aeglasele õppijale see ok?

Kermo

Post by Kermo » 08 May 2014, 06:51

Kõige parem õppimiseks on vana Zenit. Kui sellega pilti oskad teha siis on kõik fotograafia põhimõtted selged. :D :D

RUF

Post by RUF » 08 May 2014, 10:21

Martin' wrote:

Nendest minu valitud keredest või üleüldse ehk siis oleks minule kui algajale ja aeglasele õppijale see ok?

Ikka jah. Nagu ennem mainisin, siis kere valikul puusse ei saa panna... tegelt kah! Nende kahe koige suurem vahe tundub olema ekraan. Yhel on see "lahtivolditav". Nyyd pead ise otsustama, kas on vajalik voi mitte. Mine napi poes molemat kere, et kuidas kaes tundub jne ning ajagu see myya mida iganes suust valja, siis ass diil on ainult ass ettevotjale endale :mrgreen:

--keit--

Post by --keit-- » 08 May 2014, 10:29

600D on nt veel FullHD ka. Minu teada 1200-l seda võimalust polnud.

RUF

Post by RUF » 08 May 2014, 13:45

--keit-- wrote:600D on nt veel FullHD ka. Minu teada 1200-l seda võimalust polnud.

Mõlemad on FullHD ;)

--keit--

Post by --keit-- » 08 May 2014, 14:35

RUF wrote:
--keit-- wrote:600D on nt veel FullHD ka. Minu teada 1200-l seda võimalust polnud.

Mõlemad on FullHD ;)

Selge, siis ajas müügimees paska :D
Eks neid väikseid vahesi neil aparaatidel on, kui nüüd hakata andmeid võrdlema.
Aga algaja v mingi suvalise harrastaja jaoks ei oma need mingit tähtsust :D

Ise valisin selle 600D just selle järgi, et oli igat pidi pööratav ekraan. Sitaks hea on pilti teha kui ei pea ennast liigutama vaid paned ekraani nii kuidas näed ja viid kaamera kuhu tahad :D Eriti hea on see just video tegemise puhul.

siimuu

Post by siimuu » 04 Dec 2015, 00:05

Kas kellelgi mõnda odavat/katkist statiivi ei ole üle?

Tähtis oleks, et kiirkinnitusplaat oleks sellise liitega:
Image

Vajan seda hooba, mis lukustab kiirkinnitusplaadi statiivi külge. Nõus miski kopka ka viskama.

biits

Post by biits » 04 Dec 2015, 13:40

siimuu wrote:Kas kellelgi mõnda odavat/katkist statiivi ei ole üle?

Tähtis oleks, et kiirkinnitusplaat oleks sellise liitega:
Image

Vajan seda hooba, mis lukustab kiirkinnitusplaadi statiivi külge. Nõus miski kopka ka viskama.

On see Velboni küljest pärit?