Hobisõidukite hooaja avamine 2016

7.mail ehk möödunud laupäeval, toimus Tallinna Lauluväljakul juba 12. aastat järjest  “Hobisõidukite hooaja avamine 2016”. Tegemist on pika traditsiooniga üritusega, kui kevadises Tallinnas luuakse hobiautode omanikele ühine võimalus ja põhjus oma raudratsud talvekorterist tänavale tuulduma tuua. Peamiselt on osalejateks olnud pigem Ameerika päritolu autod, kuid kätt ette pole pandud ka muudele klassikalistele ja omapärastele sõidukitele. Siinkohal ei ole tähtsus ei masina päritoluriigil, vanusel ega tüübil. Üritus algas keskpäeval suurema kogunemisega Tallinna Lauluväljaku merepoolsemal alal, kuhu oli oodatud üle 250 auto. Peale neljatunnist näitust, kus tutvustati hobisõidukeid ning autasutati parimaid, asuti linnapeale suurele ühiskruiisile. Meie kohaloleku eest täname ürituse ühte korraldajat Anryot, kes paar kuud tagasi käis välja idee, et valiksime neile välja umbes kakskümend autot ning saaksime Lowliferile oma ala.


Meiepoolt välja pandud autodest siinses artiklis süvitsi rääkima ei hakka, tutvustan vaid põgusalt neist mõnda, sest nendest autodest on mõistlikum juba detailidesse laskuv artikkel kirjutada. Üheks selle aasta uueks pärliks Lowliferi ridades on Raineri “vana hainina kuuene” ehk 79. aasta BMW 635CSi (E24).

Selle auto all olevad “BBS RS” mudelinimetusega veljed on replikate ehk koopiate näol ka Eesti mõistes levinud kraam oma kättesaadavuse, hinna ja aegumatu kujunduse poolest. Raineri auto all olevad originaalveljed on siiani paljude veljehullude jaoks üheks “Velgede kuningaks”…

… nagu ka “OZ Futura”.

Esha on alati erinenud massist ja teinud midagi, mida Maarjamaal kas üldse või vähe tehtud on.

Unistused on täitumiseks, mis sest et mõni neist võib aastaid aega võtta. Nii ka Esha Golf, millel sellest hooajast täiesti legaalselt poolpuur sees. Eks siinkohal ilu ületab otsatarvet ning arvamused selle olemasolust lähevad kaheks. Kuid kindel on see, et tegemist on uue trendiga.


Toivo pereautoks olev kuldne viiene ehk registreerimis numbri järgi endal nime saanud “AIVar”, on selleks hooajaks läbinud kerge viimistluse. Tegemist on BMW 520 (E12) mudeliga aastast 78, mis seehooaeg saanud jäigema vedrustuse ning uued laiemad tagumised veljed, mil mõõdud samad nagu Raineri kuuesel: 17″x10″


Nüüd aga kergitagem mütsi õrnema sugupoole ees, sest selle masinaga esindas Sandra Lowliferite naispere. Masinaks 82. aasta BMW 525/528 (E28) ning velgedeks 16×8.5″ peegliks poleeritud Fondmetal 4000.

Selle aasta teiseks suureks üllatajaks on Asko, oma pastell halli 2015 aasta Škoda Octavia RS230, mille all ilutsemas 20″ Bentley veljed. Tehtud töö kvaliteet on Askole omaselt parem kui pildid suudavad edasi anda.


Kolmandaks selle aasta üllatajaks on Rauno, kes oma teise generatsiooni Mazda 6 nokitses rohkem kui aksepteeritavaks nii Lowliferi ridadesse kui ka Hobiautode nimekirja. Velgedeks 18″ Japan Racingu JR-12 ja vedrustuseks kvaliteetsed BC-racing coiloverid,  alakirjaga “extra low”.

Meie ala oli kaetud 12 autoga. Rõõm oli näha, et kohale olid tulnud nii vanad kalad, mehed kes vahepeal asjast veidi eemal olnud, kui ka värsked liikmed õrnema soo esindajate näol. Julgen ka väita, et siinnähtust võib veidi aimu saada mis 11. juunil toimuma hakkab, kui Tallinna Lennusadamas leiab aset “Stancest 2016” ehk suurim madalate autode näitus Maarjamaal. Võite kindlad olla, et seal on 12 auto asemel ca. 80 samahead või isegi veel uhkemat sõidukit nii meilt kui ka välismaalt. Seega kellel veel kalendrisse ristikest tehtud pole, siis viimane aeg seda teha. Eelseisva ürituse kohta leiab rohkem infot siit: #STANCEST16