Kuidas Low Garage’sse kevad tuli

Soojad ilmad on käes ja madalate ning ka kiirete autode hooaeg alanud. Olgu aga talv kui pikk tahes, kõige tihedam tööaeg on garaažis ikka ju viimastel nädalatel enne motivatsiooniks võetud tähtaega – antud juhul selleks Streetrace.org hooaja avamine Haapsalus. Asjast natuke parema ülevaate andmiseks käisime külas Sergeil, Raimol ja Martinil.

Sõiduvahendiks on neil kõigil BMW. Martinil on E28, Raimol ja Sergeil mõlemal E36, küll aga erineva uste arvuga. Sellise huvitava seltskonna tõi aga kokku hoopis interneti teel Volkswageni klubi kaudu tutvumine. Sergei esimene liikur oli Scirocco, peale selle veel omanud kahte Ventot. Raimo liikus sel ajal ringi “rat style” Jettaga. Ka Martin pole VW’st mööda läinud, tal oli Golf VR6.

Sergei “Esha” Jaškov

Päriselus Sergei ja Raimo otseselt kohtunud polnud, aga linnavahel kohtudes viskasid ikka käppa kah. Mingi hetk oli Raimol juba “hainina” ja selle kõrvale tekkis ka E36 kupee. Ükskord kesklinnas chillides sattusid nad kokku, ajasid väheke juttu ja siis oli pilt selge, et kes on kes ja mis autoga liigub. Sealt edasi suhtlesid järjest rohkem ja nüüdseks, nagu Sergei ütles, on üks teisele “brother from another mother”. Raimo kaudu tutvus ta ka Martiniga.

Raimo Tamm

Ühist garaaži planeerisid nad vaikselt juba suvest saati. Peale sobiva koha leidmist sai kohe kiirelt see ära võetud. Praeguseks nad seal umbes kuu aega ainult olnud, viimased paar nädalat sellest muidugi ekstra produktiivsena – piltidel olevad “poolikud” autod on juba ringi liikuvad ja vägagi pilkupüüdvad masinad. Neist tuleb kindlasti ka algaval hooajal pikemalt juttu.

Martin Liiv

Vaatamata lühikesele ajale on koht juba päris tuntuks saanud, mida neist vist keegi oodata ei osanud. Siit-sealt on kuulda ka nimetust “Low Garage”, mis sellele kohale arvatavasti pikemaks ajaks külge jääb. Plaanis on neil edaspidi garaaži veidi korrastada, soojustada ja sisustada ka, et järgmisel talvel oleks mõnus koht, kus midagi huvitavat ehitada.

Low Garage on iseenesest väga õige nimi sellele ettevõtmisele – ka külalised, kes sinna satuvad on enamasti madalate autode huvilised. Neil kellel veel madalat autot pole, tuleb Raimo, Martini ja Sergei tegemisi nähes kindlasti tahtmine midagi ette võtta… võimalused selleks on kohe ka olemas ja nii mõnigi auto on sealt garaaži juurest uuel ja põnevamal sõidukõrgusel minema veerenud.

Autode juures midagi nokitseda on neile alati meeldinud. Ühises garaažis hea ideid ka vahetada ja arendada, eriti veel kui autod ka sarnased. Hallist massist üritavad nad erineda ja see tuleb päris hästi välja. Sergeile meeldib näiteks rohkem “rat style” laadne välimus auto juures ja ta teeb päris tihti selliseid asju, mida mõni teine ei julgeks ehk oma autoga proovida.

Poolteist nädalat enne tähtaega – Haapsalu poole minekut – tundus mulle kui kõrvaltvaatajale, et Raimol läheb küll oma tegemistega liiga kiireks. Õnneks muidugi nii ei olnud ja auto sai endale uue mootori ja uue värvi õigel ajal… neljapäeval arvas Sergei, et kui vaja, siis jõuaks enne hooaja avaüritust veel reedel “Hollika ringile” ka. Enda autoga ta juba ametlikult liikluses osaledes oli pilkude püüdmist nautinud. “Hea vaadata, kuidas inimesed pööravad ja vaatavad järgi… samuti politsei,” naeris ta.

Kohale nad igatahes jõudsid ja kes Kiltsi lennuväljal käisid, need ehk Martini ja Raimo ja Sergei autosid nägid ka. Sergei oli üritusel esimest korda ja jäi väga rahule – algul kehvapoolne ilm läks ilusaks, rahvast ja ilusaid autosid oli päris palju.

Üks suurem etapp jälle läbitud, autod näevad kenad välja ja liiguvad, aga küsimus “mis siis edasi?” saab kiirelt vastuse – nagu nad ka ise arutanud olid, et sarnaselt Tallinna linnale ei saa autod kunagi päris valmis ja tegemist jätkub küllaga.