Mitte üks, vaid tosin sammu arengut Eesti driftimaailmas

Mõnus kui asjad arenevad paremuse poole ja seda üsna hoogsalt! 5. mail toimus Raadi lennuväljal Eesti Drifti Meistrivõistluste esimene etapp. Arengusammu kahe hooaja vahel ma küll ootasin, kuid minu suureks üllatuseks oli neid samme päris palju. Enamus kindlasti juba esimese etapi tulemusi teab ning seepärast ei hakka pikalt ametliku lobaga tüütama. Tulemused:

PRO: 1) Eduard Vahemets/BMW 540T 2) Taavi Toomara/BMW 2002 3) Rait Lember/BMW 344

STREET: 1) Andres Uusalu/BMW e36 2) Harold Valdma/Nissan 200SX S13 3) Allan Lätt/BMW 540D

Mitteametlikult lobisedes, ehk siis minu mõtted ja arvamused peale 2012 aasta esimest etappi – kui kuulsin, et herr Sõge loobub oma Mad Maxi apokalüptilisest “hävitaja” Audist, ei olnud ma just väga rõõmus… Jälle üks tüütu bemm juures. Reedesel treeningpäeval aga seda “inglinahas saatanat” nähes vajus mul suu ammuli! Sõidud olid veel jõulisemad kui Audiga! Tossu veel rohkem! Lihtsalt Sõge! Tulemuseks neljas koht erinevate viperuste kiuste.

Teine positiivne üllataja oli Jarmo Luht, kelle jaoks see alles esimene võistlus. Mehel julgust on. Suits üleval ja niipalju kui mina filmimise ajal jälgida suutsin, siis samuti oli ka nurk ja kiirus olemas. Lisaks on minu (kui tõelise JDM-pede ja üleüldse Nissan S14a “jumaldaja”) meelest see auto vaieldamatult selle hooaja kaunitar. Kogemuste ja stabiilsuse kohapealt veel õelda ei saa, kuid minu kui võhiku silme läbi on hulljulguse ja show osas Jarmo juba enamusest streedi ja ka pooltest pro klassi sõitjatest üle. Jarmol on “lähen täie pasaga kurvi ja vaatan mis juhtub” sõidustiiliga sellisel show spordialal nagu driftimine kindlasti potentsiaali palju, vähemalt fänne leides.

Kolmas üllataja oli paki-BMW`ga Rait Lember, kes tossas kõige rohkem, joonistas Puhmase “ingli” küljekarpidele tandemis jälitades mustad jutid ning näitas ülelaetud autode vastu päris korralikku kiirust. Mees oli enne võistlust õelnud, et tema hoogu maha ei pidurda, kui keegi ette peaks jääma…

Viimane üllataja oli samuti uustulnuk Jako Pino. Nina madal, kollased udukad ja jõudu vist päris palju. See hooaeg on mees samuti üks minu lemmikuid streedi klassis juba mainitud Jarmo kõrval.

Ja lõppu üks “fun fact”. Streedi klassi kolmas, ehk Allan Lätt, võttis oma poodiumikoha diiselmootoriga driftides. Peaks vist olema Eesti driftimaastikul esimene!?

Tänud Kasparile, Sten Martinile ja Reijole fotode eest. Vaata ja loe lisaks: Driftforces ja Reijo pildid Flickris.