Pesupäev

Umbes täpselt kuu aja eest sai kamp madalaid kokku selleks, et üheskoos oma masinad puhtaks pesta. Idee ühispesuks tekkis sellest, et Tallinnas Sõpruse puiestee lõpus avati mõnda aega tagasi 24h avatud iseteeninduspesula. Väga mugav võimalus – laod aga eurosid kappi ja sooja vett ning seepi tuleb torust päris paraja hooga.

Kui pill pestud ja loputatud, saab soovi korral veel vahakihi ja läike ka peale lasta. Kogu protseduur võtab aega kuskil 5-7 minutit. Kui eelnev kogemus olemas, siis selle ajaga jõuab kenasti kõik neli etappi läbi käia. Lihtne ja kiire… üllatavalt tõhus ka. Päris pigieemaldust ei tasu sealt loota, aga suurema osa mittevajalikust kraamist võtab auto pealt maha küll.

Kiire pesemisvõimalus on see loomulikult vaid sellisel juhul, kui just trobikond lowlifereid sulle ette ei satu. Vaatamata kahele pesukohale kulus meil seal kokku veidi üle tunni. Aga autosid oli ka palju ja rahvast veel rohkem.

See aeg möödus muidugi ka suhteliselt ruttu, sest teist inimest tööd tegemas vaadata on ju täitsa tore tegevus. Umbes sama tore oli tehtud töö tulemust näha pesulast veidi eemal tänava peal, kuhu kujunes üks ebatavaliselt vahutav lomp. Pesemiskohad on küll nõgusad ja äravooluga varustatud, aga me olime lihtsalt nii usinad, et sellest jäi väheks.

Kui kedagi huvitama hakkas, mis numbritega antud asutust külastades oma rahakotis hüvasti jätma peab, siis kiiremad poisid said hakkama kuskil 2.50 €’ga. Tundub, et täitsa mõistlik summa.

Minul läks loomulikult rohkem, kuna auto oli mitu nädalat pesemata ja valged veljed on puhtuse osas täielikult järeleandmatud. Lõpptulemus sai vägagi hea, arvestades seda suurt visuaalset masendust, mis mu auto peal enne pesu laiutas. Isegi meie veljeguru Rainer ütles “vau”, kui mu rattad oma õige värvi tagasi said.

Ja nagu pildilt näha, siis Siimu arvamus kogu sellest neljapäevaõhtusest autode seebitamise aktsioonist oli samuti ainult positiivne. Samamoodi ka kõigil teistel osalistel. Oma saavutuse tähistamiseks kruiisisime kesklinna poole, et autod Vabaduse platsi kõrval olevasse parklasse ilusasse ritta sättida ja Ronaldit ning Sirlit oodata, kes meile Tartust külla tulid.

Ja peale selle, et Kaspar uhke panoraami tegi… lubage esitleda…. Lowliferi pesupäev kogu oma hiilguses tema poolt ka videole jäädvustatuna: