Põhjamaine kargus

Reede, 14. september. Seisan Järvevana teel ummikus, lootuses, et üks hetk jõuame me Ülemistesse. Autode vahelt paistavad Taneli ja Ruwe Volkswagenid, aga mis kõige tähtsam, peeglist vaatab vastu kõige kenam auto, mida mul on senini õnnestunud pildistada. See on hommikul Soomest saabunud Timo valge BMW E92.
Samal nädalavahetusel toimus Saku Suurhallis HTG CustomShow, millest Lowlifer juba ka kirjutas. Põhjus, miks Timo Tallinnasse tuli, oligi justnimelt Lowliferiga koos näitusel osalemine.

Minu silmis on Timo auto maitsekuse tipp. Et auto oleks võimalikult vastu maad, aga samas saaks vahel näiteks Helsingi-Tallinn laevale või lihtsalt Tallinna tänavatel sõita, siis on BMW ehitatud õhkvedrustusele. Õhku juhib AccuAir e-Level süsteem, mida mõned välismaiseid “stäänsiveebe” külastavad lugejad võib-olla tunnevad.

Üks elevusttekitavaim asi antud auto puhul on veljejooks. Tegemist on  mitmeosaliste 18-tolliste CCW (Complete Custom Wheels) Classicutega, mille laiused on eesmistel 9,5 ja tagumistel 11 tolli. Rehvid on vastavalt 225/35 ja 285/30. Pole paha.

Eestis võidaks ka pakkuda selliste mõõtudega numbrimärke. Palju kompaktsem ning reostab auto puhast välimust tunduvalt vähem. Kusjuures taga on täiesti tavalise suurusega märk.

Kere on autol enamasti originaal. Tehasest on see tulnud koos M-sportpaketiga, aga omaltpoolt on omanik lisanud mõned pisidetailid, mis esialgu nägemata jäävad. Näiteks tagumine “pardi saba”, mis on edevuse pärast just nii värvitud, et carbon‘i muster ikka välja paistaks.

Süsinikkiudu jätkus mujalegi, näiteks peeglitele. Aga kõige ägedam on kindlasti see, et originaal katus on välja lõigatud ja see on asendatud carbon‘iga. Ei mingit imitatsiooni.

Kui me Ruwega BMW-d pildistasime, siis me lihtsalt ei suutnud leida nurka, mis pildistamisel ilus ei oleks jäänud. See auto on lihtsalt nii fotogeeniline. Et me olime oma vana tuttava rolling shot‘ide tee juures, siis otsustasime ka sõidu pealt paar klõpsu teha ja sellega päevale punkt panna. Pildistamine oli olnud tõeline nauding ja kui vähemalt osagi sellest siin läbi piltide kajastus, siis võime rahule jääda.
Ja kuna me läksime pildistamisega nii hoogu, siis veel natuke ilastamist teile: