Sakslasest ameeriklane

Polnud see just kaua aega tagasi kui Lowliferi blogis ilmus artikkel kahest vingest Golfist – laiade stangede ning võimsate mootoritega. Täna jutustame teile samuti Golfist, täpselt samast ajastust, kuid hoopis erinevast versioonist, Jorgeni US-Spec Golf II-st.

Esmapilgul ei tundugi, et antud Golf oleks kuidagi erinev teistest Eestis enamasti vanapapide poolt sõidetavatest eksemplaridest.

Kuid mida hoolikamalt uurida, seda erinevam see auto tundub. Praegu oleks paslik küsida: mitu erinevust leiate?

Keskmisest madalamat hoiakut ilmselt panite juba tähele… See on saavutatud TA-Technix coiloveritega, velgedeks aga üsnagi vähelevinud Atiwe Typ 90 suuruses 15×7 koos 175/50 rehvidega. Rattad toovad kõhu alt välja 20mm flantsid ees ja 25mm taga tehes lõplikuks offsetiks ET10 ees ja ET5 taga. Kõik see on aga ilmselge…

Kas märkasite US-versiooni stangesid, mis Euroopa kitsastest stangedest märksa nurgelisemad ning suuremad?

Oranže US-sidemarkereid esitiibadel?

Jetta esiotsa? Kandilised tuled ning 7-ribiline esivõre meenutavad täpselt samasugust Golfi nagu tollal Ameerikast saada oli.

Ameerika kombel pole esimesel stangel numbrikohta, paraku nõuavad kodumaa võimud registrimärgi kandmist ka seal.

Ka US-stiilis numbrimärk mõjub värskendavalt.

Loodetavasti saavad veljed järgmisel hooajal poleeritud, sest vaid nii tuleks antud velgede välimus eriti efektselt esile. Eks, Jorgen?

Liiprid – madala auto ühed kõige suuremad vaenlased. Ei lugenud kahjuks kokku kui mitmed vihased Kalamaja ja Kopli elanikud meist pärast raudteeülesõite mööda kihutasid.

Spot the lows.