See õige “saksa stiil”

Laiad valuveljed, venitatud rehvid ja madaldus, sageli mõne Volkswageni all… kunagi vaadati kõige selle poole mõttega “hulluks läinud vist” ja nimetati german style‘iks, sest Euroopas tegid seda just sakslased enne teisi ja kõige rohkem. Praeguseks on see nimetus üsnagi unustatud ja eksisteerib üks universaalne rahvusvaheline termin – stance. Samas, stiil on paljude teiste seas säilinud ja hea näide sellest on Tarvi Golf MK2 16V GTI.

Tarvi käes on see auto saanud päris mitmeid muudatusi. Stanged vahetas ta laiade vastu, ette läks märgita võre ja tagaluugi külge OEM tiib. Lisaks veel tumedad suunatuled, ning saksa stiilile kohane “kaheraudne” summutipütt.

Madalduseks on coilover‘id ja ratasteks valis ta Keskin KT1, läbimõõdult 16″ ja laiust 9″ nii ees kui ka taga. Velgede ET on 15 ja rehvideks 195/40. Numbrite järgi ja ilma pilte vaatamata võiks esialgu tunduda, et oleksin pidanud sissejuhatuses hoopis Mehhiko stiili (loe: mexiflush) mainima, aga tegelikkuses mahuvad need veljed Golfi rattakoobastesse ideaalselt ära. Peale väikest tiivaäärte modifitseerimist muidugi…

Teravam silm võib-olla märkas esimesel pildil ka nelja heledat peatuge. Tegemist on Audi A3 1.8T seest pärit nahkistmetega, mis muudavad juba päris hea kompoti veelgi paremaks. Loodetavasti jätkab Tarvi sama hästi ja annab põhjust sellest autost kunagi veel kirjutada.