Siimu ja Taavo teisipäeva õhtupoolik

Kuna minul on puhkus ja Siim on lihtsalt äge, otsustasime teisipäeval garaaži minna, et üks mootor kokku panna.

Poisid entusiasmi täis, käesoojenduseks kiire algus tehtud ühe teise mootorikaane kinnikeeramisega, asuti eesmärgi kallale. Vigastatud keerme tõttu aga ei saanud me mootoril ühte kaanepolti kinni panna. Keermelõikurit ka käepärast polnud ja asi sinna paika jäigi. Tööriistad nurka pandud, võtsime suuna linna peale… aparaadiga, mida ammu näppinud polnud –  kaameraga.

Põhjus miks me kumbki ammu pildistamas ei ole käinud on lihtne – nüüdisaegsetel (auto)pildistajatel on lihtsalt oluliselt parem fototehnika, mida meie rahakott nendega konkureerimiseks ei võimalda. Kuid siiski, me ei ole allaandjad ja põrutame vanema tehnika peal edasi, just nagu ka autodega.

Läksime siis otsesuunas kesklinna ühte kohta, kus olen juba ammu tahtnud pilti teha. Kunagisel uurimisel puudus aga idee, kuidas teised parkijad üldse sinna ligi pääsevad. Koht osutus siiski valituks, kuna leidsin hiljaaegu üles sinna viiva kurvilise rotiraja.

Autodeks olid meie igapäevamasinad, ehk minu  “20 Jahre” Vw Golf 3 ja Siimu Vw Golf 2, mis rohkem tuntud, kui “TalveGolf, mis veel hiljuti kunstkuuse ja madaldatud raudkelguga katusel ringi patrullis. Millalgi räägime ilmselt autodest ka lähemalt, sest Siim arvas, et mu Golfist peaks küll eraldi artikli tegema.

Foorumis on meil juttu olnud, kuidas kallakute peal Golfidel päris tihti üks tagumine ratas maast lahti saadakse. Nii me võtsimegi endale challenge‘i. Proovi, mis sa proovid, aga see ei olnud lihtne, isegi, kui coilidega auto on korralikult madalaks keeratud. Manööverdasime kallaku peal küll ühtepidi ja teistpidi, kuid tulemust ei saanud. Olime peaagu loobumas ja Siim hakkas autot kallaku pealt ära ajama, kui ootamatult saabuski peaaegu loodetud tulemus. Tahtsime paremat tagumist ratast õhku saada, kuid selle asemel saime hoopis vasaku. Pole palju vaja, et me rõõmsad oleksime, sest juba selle peale sai omavahel high five‘i löödud, et järjekordne challenge on läbitud.

Poisid jäävad poisteks, nagu ikka, lihtsalt mänguasjad muutuvad kallimaks. Siimule tuli nina all seisva kolmerattalise esiveolise aparaadiga seoses kohe lapsepõlv meelde.