SR Opening ehk kuidas kõik siiski kohale jõudsid.

21. aprill 2012 toimus järjekordne SR Opening, legendaarne hooaja avaüritus, mis on automaailmas kevadekuulutajaks. Kõik petrolheadsid proovivad selleks ajaks oma autot kokku saada. Üritus ei jäänud ka meie poolt külastamata. Kuigi teadsime üritusest pikalt, ei olnud alguses erilist entusiasmi seda külastada. Endal puudus auto, mis oleks võimeline üldse mingit kiirendust näitama ja ei olnud ka välimust, mida näitama minna. Teiste tungival nõudmisel võtsime ühendust SR tiimiga ja uurisime, kas oleks võimalik ka klubi ala organiseerida. Luba olemas, saime tänu Siimule paari tunniga 17 autot kokku. Kuna oman igapäevaliikurina Ford Focust siis võtsin plaani ka see natuke ägedamaks teha. Coilid tellitud ja jäi üle ainult oodata millal need kohale jõuavad. Kolm päeva enne üritust tuli kõne ja kohal nad olidki.

Reedel viskasin veel ratta katusele, et üritusel parem liikuda oleks. Koju sõites aga tundus, et tagumine rehv tühi ja järgi uurides oli suisa lõhki. Järelikult olin juba kaua tühja rehviga sõitnud. Madala profiili tõttu ei saanud arugi. Kuna kell juba kümne peal, siis kiired kõned sõpradele ja rehvid olemas. Suured tänud siinkohal Reijo Malts ja Rando Loik ning Mellson OÜ. Minu pärast tuldi tunnikene varem tööle, et saaks rehvid vahetatud ja ikka Haapsallu jõuaks.

Vahepeal tehtud kõne aga reedab, et ka Asko on alustanud oma päeva parandades autot. Hommikul tuli minna R32le uut süütepooli otsima. Õnneks Forss’is oli kohapeal olemas ja nii sai uus kohe külge. Kell sai juba 15 minutit peale kümmet ja algas ka Kaspariga teiste jälitamine. Teepeal möödusid nii mõnedki kiiremad, kuna tagarehv otsis koopas oma kohta ja haukas stangest pidevalt lisa. Haapsalu Statoilis saime osa rahvast kätte.
Ilm oli hommikupoole küll sombune, kuid lõunaks keeras ilusaks. Kohale jõudes selgus, et ka Elari ei saa oma E30’ga rada mõõtma minna, kuna üks istme kinnitus on ära murdunud, õnneks suutis Haapsalu pealt abi leida ja keevitushaisu saatel sai ka esimene sõit tehtud. Üritus oli hea ja seltskond super. Siiski esimene see aasta ja loeme sellega hooaja avatuks.
Ka mõni päev tagasi alles uue kihi värvi saanud Raimo E36 oli platsil ja ka sirge peal mõõtu võtmas.
Veel pilte:
Kaspar Orasmäe
Reijo Sipp
Kristjan Raudsepp