Taavo Polo Coupe GT ’86

Minu peres on juba algusest peale olnud autod kui pereliikmed, siin kohal võib ilusti isa peale näpuga näidata, et tema on siin mänginud suurt rolli meie peres. Mina ja mu vendkond, kes on kõik tänu sellele kergelt autoentusiastid. Kõiki meid ühendavad VAG grupi autod, enamasti ikkagi VW.


Siinkohal tutvustan teile oma hobiliikurit, milleks on küllaltki väike, siiras, kuid tõsine teise generatsiooni VW Polo. Polo on oma vanuse kohta väga hästi säilinud. Enne mind on tal olnud kaks omanikku ja mõlemad vanavanemate põlvkonnast, kes temaga väga ei ole raatsinud sõita, kuid hoidsid teda kui pereliiget. Olen olnud selle auto omanik natuke üle kahe aasta ja algselt oli ta mul mõeldud igapäevaseks liikumisvahendiks, mida ka ta ka oli kuni 2011 aasta lõpuni, kui otsustasin temaga enam mitte talvel sõita ja natuke nokitseda.

Igapäevaseks ja talviseks autoks sai ostetud VW Golf 3 20Jahre.

Polot viib edasi 1.3L 40kw jõuallikas, mis sellise olematu kaalu juures teeb imesid.

2011 aasta kevadel, sai Polole alla veljed (BBS RZ), mis oli mul garaaži “laost” lihtsalt võtta. Veljed pärinevad minu eelmiselt autolt ’93 aasta Golf 3 GT’lt, peale said sinna 185/45 R15 rehvid.

Hetkel on Polo oma toas peidus kõigest koledast, mis toimub õues lageda taeva all.

Suured asjad võivad olla vägevad, aga minu silmis on väiksed asjad just need, mis teevad meele härdaks.