Tere, mina olen Zladka

On aeg Tartust tagasi Tallinnasse pöörduda. Minul õnnestus kinni haarata Tõnisest ning viia läbi väike pildistamine pealinna keskmes. Tegemist on ühe väga lihtsa ja stiilse Zladka nimelise E36 3. seeria BMW-ga. Ehe näide sellest, kuidas less is more. 

Kogu “stäänsi-kompotti” veab edasi 2-liitrine bensiinimootor. Soovitud madalus on saavutatud Sachs Performance amortide ning originaalvedrudega, millel on keerdude arvu vähendatud.

Zladka velgedeks on BBS RC090 mõõtudega 17×8 ET20, mis on käinud uuenduskuuril härra Penu juures, kes on oma ala tõeline spetsialist. Peal ees Pirelli ja taga Dunlopi 205/40 rehvid. 5mm flantsid ootavad hetkel riiulis ning hakkavad kunagi rataste istumist veel paremaks muutma. Eelmisel talvel kasutas Tõnis sõiduks E36 M3 velgesid.

Esituled on toonitud kollase kilega ning kapotile on paigaldatud nahast “rinnahoidja” (inglise keeles bra), et lisada sellele veidi vürtsi ja erilisust. Kõige esimene modifikatsioon, mille Zladka sai, oli parktulede ümber tõstmine suunatuledesse.

Algne välimus oli autol täiesti stock, koos plekkvelgede ja suurte balloonidega nende ümber. Tõnisel oli kindel plaan seda ka sellisena hoida, aga näinud seda autot läikimas esimesel ööl garaažipimeduses, Zladka saatus muutus. Õnneks.

Kust tuli soov madala auto järele, seda Tõnis päris täpselt öelda ei osanud. Küll aga teadis ta, et üks esimesi madalaid autosid, mis talle väga meeldis, oli klubikaaslase Toivo valge BMW E34, millest Ruwe ka blogis mõni aeg tagasi kirjutas.

On asju, mis esialgu silmagi ei jää, aga võivad teine kord vägagi märkimisväärsed olla. Zladka seest leiame Jaapanist imporditud E36 M3 sisu, mis on laitmatus korras. Ja kuna Tõnis tegeleb ka plaatide keerutamisega, on mehele oluline, et muusikat, mida ta autos kuulab, edastataks kvaliteetselt. Sellele aitavad kaasa Alpine ja Hertzi tehnika.

Talveks soetas Tõnis endale veidi suurema sõiduki ning Zladka läheb talveunne. Sellel ajal peaksid BBSid uuesti härra Penu kätte minema, et neid taas veidi värskendada. Ja kui kõik õnnestub, siis on autol järgmine aasta ka täiesti uus värvikiht. Vastupidiselt sõprade arvmusele, ei ole Tõnis nõus autost loobuma. Õige ka!

Lõpetuseks panen täielikult enda arvamust. Minule see auto meeldib. Mulle meeldib see lihtne aga ilus stiil. Ei midagi üleliigset. Lihtne madaldus, kena velg ja mõned detailid siia-sinna nii, et esmapilgul neid ei märkagi, aga koos annavad suurepärase tulemuse. Nägudeni.