Toivo “Valge” viiene

Tervist! Kui lowliferite gäng oli hipodroomi värava lukustanud ja selle mõnusa ning erilise seiga oma elust seljataha jätnud, tuli järgmisena mõte pildistada ühte konkreetset autot Toivo valget viienda seeria BMW`d, taustaks merekonteinerid. Jep, esialgses idees olidki sees tohutult konteinereid ja sadam! Üsna kiirelt sai aga selgeks, et ainuke taoline koht, mis minu visioonis tähtsat osa mängis, on Muuga sadam. Kahjuks on tegemist tollitsooniga, kuhu pääsemine on keeruline või isegi võimatu missioon. Peale mõningaid jutuajamisi/otsimist leidsin ma sellise firma nagu OÜ Miil, suured tänud sellele firmale! Üsna laisk nagu ma olen, ei viitsinud aga teisele poole Tallinnat enne fotoshooti platsi vaatama minna. Seepärast oli veidi ebakindel tunne Toivoga sinna sõites äkki on paar pisikest konteinerit ja kõik. Tegelikkuses oli asi aga äge ning Toivo ise chill vana, nii et poleks ilmselt probleemi olnud ka niisama huvitavas ümbruses ringi sõita ja kuskil mujal paar pilti teha. Võrreldes eelnevate shootidega, kus on “kuhjaga” inimesi olnud, oli meid seekord ainult kolm: mina, Toivo ja Madis. See muidugi ei takistanud lakkamatut “komöödiat”

Kui ma õigesti aastate taha mäletan, siis see bemm oli minu jaoks esimene “märgatud” auto, mis Eestis ülbelt asfaldil istus. Tol hetkel taolisest teemast, mida me siin praegu ajame, mitte midagi teades, tundus selline ratta ja koopaserva suhe lihtsalt megailus. Samal suvel sain ka enda autole coiloverid alla ning muidugi sai autot veidi “pinnase poole” krutitud, kuid fitment ja stance olid täielikult maavälised teemad minu jaoks. Võib õelda et tol hetkel, kui kõrvuti Järve Selveri juures foori taga seisime, nakatusin ka mina mingil määral selle haigusega. Küsides Toivolt, kus ja millal siis tema selle pisiku sai, ilmnes et juba 2006-2007 fännas ta niisama German style’i ning 2010 aastal sai haigus tõsisema hoo, kui selline netileht nagu Stanceworks püsti pandi.

Tegemist on 1989 aasta BMW`ga, mida veab edasi 2,4 liitrine turbodiisel, millel 85 kilowatti jõudu. Turbo jaoks õhu temperatuure “mõnusamaks” muudab Saabilt pärit suur intercooler. Minu imestuseks on kenad veljed pärit Toora tootevalikust. Mudeliks T190, kõrgust 18 ja laiust 8,5 tolli. Rehvid ees on mõõdus 225/35 ja taga 225/40. Parema fitmendi saavutamiseks on ees 20mm ja taga 28mm flantsid. Madaldust on autol ees 95mm ja taga 60mm ning nii perfektne stance on saavutatud mitte reguleeritava süsteemi, vaid kindla kõrgusega madaldusvedrude abil. Postituse pealkirjas “Valge” on auto tagasihoidlik hüüdnimi. Üks eelnev Toivo autodest kandis aga näiteks hüüdnime Trussik. Valge praegune vend e36 kannab nime Rakett.

Tänud Toivole ja OÜ Miilile! Veel pilte: