Vaskse noodiga baierlane

Meanwhile in Estonia… ehk täpselt siis kui osad tegelased Soome Lowliferit esindama läksid. Sellest aga täpsemalt mõni teine päev. Kuna NPS kokkutulekule see aasta mahti polnud minna, läksin Raineriga tema BMW E3-e lähemalt üle kaema.

Minule kui VAG austajale on enamik BMW mudeleid küll teada, kuid esimest E3-e nägin alles Raineri omanduses. Esimene ots meenutab vägagi E9-t ning see on auto, mis stance-i maailmas Mike Burroughsi käe all vägagi tuntuks saanud. E3 on märksa ‘vähem tehtud’ mudel ning seega eriti huvitav just Eesti inimestele.

Pildistamas käisime Maardu Mõisas, selline uhke kompleks harmoneerus klassikalise BMW-ga ideaalselt. Mõõdukas madaldus E12 madaldusvedrudega hoiab koos maitsekalt valitud veljega mõnusalt soliidset joont. Aga et Kaspar ei suutnud oma käsi eemal hoida, siis sai sama autot hiljem ka Viimsi mõisas pildistatud. Sellepärast ongi silmailu jäädvustatud mitmes paigas.

Alt ei vedanud ka ilm: madal päike tõi eriti hästi välja velje toonid. Need nimelt ei ole mitte niisama värvitud vaid suisa vasetatud, seetõttu mängib nende värv erineva valguse käes eriti kihvtilt. Veljemudeliks on OZ Breyton, esimesel teljel mõõtudeks 17×8 ET32.5 + 25mm topeltpolditavad flantsid ning tagumisel teljel 17×10 ET32.5 + 20mm topeltpolditavad flantsid, seega offset vastavalt ET12.5 ja ET7.5.

Koopad täidavad need rattad igal juhul kenasti. Kui esimese velje stretch on üsna minimaalne 205/45 rehviga, siis tagumisel veljel on see äärmiselt mehine, saavutatud 215/45 suuruses rehviga.

Üsna suure ja agressiivse kere edasitoimetamiseks on kapotialune varustatud 3-liitrise bensiinimootoriga, kilovatte 132.

Tasub mainida, et varem olid E3-e all kasutusel üleni poleeritud OZ Futurad, küll veidi leebemates mõõtudes, kuid siiski väga efektsed.

Rainer on üldse omamoodi veljefanatt, ei ole mina ainus, kes tänu temale Lowliferis uued haruldased jalavarjud saanud.

Haruldast kraami on veel ka selle auto küljes, näiteks Momo puitrool.

Toredal kombel on interjöör saksa keeles nagu Baierimaalt pärit autole kohane.

Mõis tundub olevat populaarne pildistamispaik, sest samal ajal veidi eemal tehti pilte vanast Citroenist, kelle fotograafist omanikule ka BMW väga meeldis. Ehk näeb peagi samast autost hoopis vingemaid pilte?

Paraku tundub, et auto otsib vaikselt uut kodu ning võib ainult ette kujutada, kus Raineri mõtted hetkel ringlevad. Blogis varem kajastatud Golf 3 kuldsete BBS RS velgedega ning BMW E3 vasetatud OZ Breyton velgedega on paljulubavad märgid!