Volksuklubi kevadkruiis

11. mail toimus Tartus Eesti Volkswageni Klubi kogunemine ning kruiis. Oodatud oli ka meie Siim, paljudele teada Pikksilma nime all, kelle ülesandeks oli välja selgitada platsil kõige madalam Volkswagen.

Esimese koha peale konkureerisid Tauri Golf 2 (üleval), ning Risto Golf 3 (all). Väga napilt, kuid siiski pani lukku Tauri 38mm Risto 45mm vastu. Mõlemad on ka ammused meie klubi liikmed, seega võib öelda, et võit tuli koju, mis ei olnud ka üllatav.

Nagu ka pildilt näha, on Risto Golfi veljed saanud see aasta uue värvi. Endine tumepruun või mis iganes toon, on asendunud lillaga – moodustub väga ilus kontrast valge autoga. Samuti on saanud uue värvi Hardi Passati veljed. Fitment ehk ratta asetus koopas oli juba eelmine aasta sõge! Kuid ma vist ei liialda kui ütlen, et midagi jäi puudu… See puudujääk on lahendatud jälle mu lemmikviisil – kontrastiga.

Rahvast ja autosid oli kohapeal üllatavalt palju. Esindatud olid Golf’id, Passat’id, Caddy’d, Transporter’id, Vento’d, Bora’d, Corrado’d, Polo’d ja kindlasti veel mõned mudelid, mis mul hetkel meelde ei tule. Päev oli muudetud põnevamaks erinevate mängudega. Räägiti ja õpetati, kuidas autol pisemaid hooldustöid ise teha ning kavas oli ka ekskursioon Volkswageni esinduses. Samuti oli positiivne näha, et aina rohkem hakkab võimust võtma just see sama suund, mida Lowlifer ajab.

Ühel hetkel veeres kohale üks üli poke‘iv Passat Borbet Type-C’dega. Enamustes see velg vist mingeid emotsioone ei tekita, kuid minu jaoks on tegemist lihtsa, kuid väga ilusa veljega. No lip ja kodarate meeletu concave on see, mis need veljed väga ilusaks teeb. Kahjuks velgede laius ning offset on natuke liiga ekstreemsed, et need vähese vaevaga koopas ilusti istuma saaks panna. Lisaks on sellises mõõdus Type-C’d üsna haruldased.

Valiti välja ka kolm rahva lemmikut. Võib öelda, et panime ka selle kategooria lukku, sest kõik kolm on Lowlifer’i liikmed. Esimese koha sai Risto Golf 3, kes ka madalaima auto tiitlile konkureeris. Teise koha sai Kaspari Golf 2, mis on väga vinge, kuigi ma muidu suur rat-style fänn ei ole (all) ning kolmanda koha napsas Anvari hipibuss.

Peale üritust parklas oli kavas kruiis, millest me kahjuks pikalt osa võtta ei saanud.

Autosid oli platsil kokku 128 ning kruiisil 105. Eelmisel aastal olevat olnud 82 autot – tore, et autokultuur tõusujoones on.